Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek gond volt a méhszájzár...

Akiknek gond volt a méhszájzárással terhesség alatt, kiderült hogy mi volt az oka?

Figyelt kérdés

Nekem volt egy méhszájsebem a terhességem előtt, és amikor műtötték, csináltak egy eü. kaparást is. Viszont akkor, hirtelen tágítottak, és bár mondta a doki hogy vigyázott rám nagyon mert még nem szültem, de nagyon aggódom, nehogy ez miatt kinyíljon a méhszáj, későn vegyék észre.....

Tudom hogy ha kinyílik össze lehet ölteni, de amitől én félek az az, hogy úgy nyílik ki és lesz valami baj, hogy nem veszik észre. Vagy ha nagyon kinyílik, annak van valami tünete is?

Hallottam már emiatti koraszülésről pl.



2013. febr. 3. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyilván való, ha babás leszel vagy vagy ez miatt a kórelőzmény miatt jobban fogják nézni a méhszájadat is. Nem tudom amikor én egy ujjnyira tágultam akkor én semmit nem éreztem viszont utána a vajúdásnál már igen erős fájdalmakat. Nem tudom, hogy korai szakban ezt te mennyire érezheted, de szerintem minden kép lesz jele vérzés vagy fájdalom.
2013. febr. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy vetélésem az első terhességemnél, ami miatt szintén tágítani kellett a méhszájat. Óvatosan csinálták, valami bambuszpálcákkal, de lehetséges, hogy ennek következtében megsértették a méhszájat.


A következő terhességemet nyitott méhszájjal hordtam a 26. héttől, és bizony koraszülés lett a vége. A dokim nem mondta egyértelműen, hogy ez a korábbi kaparás következménye lehet (bár nem ő végezte korábban). Szóval van rá esély, de kár előre aggódnod, mert ez nem törvényszerű.

2013. febr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem aggódom, inkább szeretnék rá felkészülni hogy így is alakulhat, hogy minden apró intő jelre figyelni tudjak az előzmények miatt. Köszönöm a válaszokat! Értékeltem :-)
2013. febr. 11. 14:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy figyelni fogják terhesség alatt a méhszájadat! Mivel nekem minden terhességemnél egyre hamarabb kinyílt, nekem is folyamatosan figyelték, de nem lett gond. Annak ellenére, hogy kinyílt 4-5 centire a vajúdás előtt, nem jöttek hamarabb a babák. Most már 15 hetesen vizsgálta a dokim (az előzmények miatt), és mondta, hogy teljesen zárt. Mire én mondtam, hogy ajánlom is neki... Erre a dokim mondta, hogy akkor sem aggódna, ha már elkezdett volna nyílni, mert tudja, hogy mindig egyre hamarabb nyílni kezdett. Egyezer sem varrták össze, de ha mondjuk nálad indokolt lenne, összevarnák úgyis.
2013. febr. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van egy szenzációs hatású injekció, csak sajnos kevés orvos ismeri és alkalmazza, ami többek között erre is igen hatásos, hogy úgymond "bezárja" a méhszájat.

Volt hasonló kórelőzményem , mint neked, és most a 24-25. hét környékén elkezdtem keményedni, kórházba is voltam több, mint 2 hétig koraszülés veszélye miatt.

Akkor kezdtem el kapni hetente egyszer ezt az injekciót, és az állandó keményedések, görcsölések ellenére most itt vagyok 38 hetesen, még mindig teljesen zárt méhszájjal!

2013. febr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!