Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Muszáj elmennem vérvételre?

Muszáj elmennem vérvételre?

Figyelt kérdés

Szóval 14 hetes babás vagyok, s még nem voltam laborba (vér+vizelet). A kombi tesztet megcsináltattam, genetikai UH voltam maszekban. Holnap mehetnék laborba, de rengetegen hányós-hasmenésés járvánnyal küszködnek az ismerőseim közül. Köztük az egész családom is, ezért anyum mondta, holnap ne is menjek hozzájuk a labor után (másik településen élnek, ott ahova laborba kell mennem) mert egyedül apukám nem hány és nincs hasmenése. A nőveérem, a pici 2 éve unokaöcsém, a sógorom, s anya is kínlódik ..


Szóval ez kötelező? (Ja azért nem voltam még, mert az előző terhességem missedre végződött, s nem akartam addig menni, míg a 12. heti vizsgálaton túl nem vagyok.. )



2013. febr. 3. 18:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
24%

ha ennyire félsz akkor vegyél fel maszkot,de ha nem mész el az is felelőtlenség ám

mindig lesz valami járvány,nem tudod mindig kivédeni

2013. febr. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
32%
Persze, ezen túl kell esni, mert néznek vércsoportot, ellenanyagot, szifilisz és hepatitiszt, ezeknek szerintem mihamarabb ki kell derülniük, bár nem tudom kezelik-e, mert szerencsére negatívak voltak...de szerintem nem véletlen, hogy az elején kérik őket...
2013. febr. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
39%
Ne menj el ha felsz a betegektol mert van beloluk most eppen! A hanyos-hasmeneses influenza nem jatek! Foleg ha terhes vagy... Menj ha elmult a jarvany, a babad attol meg ugyanugy nol a pocidban mert nem vettek vizeletet vagy vert...
2013. febr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk az első vérvétel 16 hetesen van.

tőlem is akkor vettek először, úgyhogy nem maradtál még le semmiről!

2013. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
igen, muszáj elmenni, ez kötelező.
2013. febr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem arról van szó, hogy egyáltalán nem akarok menni, de pl. ilyen hogy az egész családom ki van feküdve, ilyet még nem éltünk meg... Anya is azt mondta jobban örülne, ha nem mennék el az sztk-ba most. :-/ Ezen filózom csak, hogy inkább mennék egy hét múlva.
2013. febr. 3. 19:10
 7/22 anonim ***** válasza:
35%
nincs olyan, hogy muszáj, kötelező, mert TE vagy az anyja, TE tartozol érte felelősséggel, és ha TE úgy érzed, hogy valami veszélyezteti a gyermeke életét vagy egészségét, akkor senki se, kötelezhet arra, hogy kitedd magad ennek. igen, néznek vércsoportot, hepatitiszt stb., ami fontos, de annak az eredménye 2 hét múlva is ugyanaz lesz, mint most. nem vagy semmiről lekésve!!!
2013. febr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó válaszolóval maximálisan egyetértek. :)
2013. febr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Utolsó neked is nagyon köszönöm, már az előző néhány hozzászóló is ebbe az irányba erősítettek. Nem megyek! Majd 1 hét múlva..

(Leginkább, mert a nyáron 8 hetesen pusztán a labor beutalóért menetm el a háziorvoshoz, ahol a váróban 20 percig voltam, ami tele volt krákogó "nyári járványban" szenvedőkkel... Estére már bedurrant a torkom 5 napig nagyon sza*ul voltam és kaptam egy vírusos torokgyulladást.. S a baba elhalt.. S nem kicsi a valószínűsége a megállapításkor mért mérete és a torokgyulladásom ideje alapján , hogy az "tett be" neki... 2 orvos is azt mondta, hogy a vírus az korai terhességkor brutális dolgokat képes művelni.. Korazülöttosztályos barátnőm is azt mondta, jobb , hogy így alakult, mert ne tudjam meg milyen gyerekek tudnak vírusfertőzés miatt születni.. Szóval elég alapos okom van, hogy ne menjek a közelébe se most az sztk-ba. Pedig nem vagyok egy rettegős, meg hipochonder meg tudom is én. De a múltkor ez nagyot ütött... :-/ )

2013. febr. 3. 19:42
 10/22 anonim ***** válasza:
39%

7-es vagyok. A 2. válaszolóra reagálva még: a hepatitiszt pl. nem kezelik, csak a szülés után kap a baba egy oltás sorozatot, úgyhogy a szülésig kell meglennie a papírnak, ahogy a vércsoport is ott lesz fontos. Nekem pl. a hepatitszt az AFP-vel együtt vették le, ami a 16. hét (bár nekem az is csúszott, mert nem számolták jól a terhesség időpontját).


És még annyit ezekről a KÖTELEZŐ vizsgálatokról, hogy én, ha még egyszer babát várok, szerintem egy részét kihagyom. Ugyanis annyit rohangásztatják a kismamákat, betegek közé, ilyen-olyan vizsgálatra, aminek a nagy része szerintem inkább felesleges, mint ténylegesen fontos. engem majdnemhogy minden héten küldtek valahova. Végül a 27. héten elkezdtem görcsölni. Nem akartam elmenni a terheléses vércukor vizsgálatra, mert rendszeresen mértem a vércukor szintem, amivel minden rendben volt (a védőnő szerint is), és amúgy is olyan étrenden élek, amit elvárnak, ha rossz az eredmény, és nem akartam az amúgyis görcsölős szervezetem mégjobban leterhelni. Aztán annyi helyről kaptam meg, hogy mennyire felelőtlen vagyok, ha nem megyek el (p.l itt is), és bár én éreztem, hogy nem kellene, és utánaolvastam, hogy pl. a legtöbb országban ilyen nincs is, csak indokolt esetben, de elmentem. Másnap bekerültem a kórházba, mert beindult a szülés, vissza kellett tartani. Végül a 34. héten született meg a kisfiam szerencsére egészségesen. Szóval...bocsánat, ha kicsit eltértem a tárgytól, de szerintem eléggé túl van spirázva ez a terhesgondozás Magyarországon, és annyi vizsgálat szól az inkább megelőzésről, hogy sokszor inkább más bajt okoz. Így én ezek után azt mondom, ha egy kismama úgy érzi, hogy többet ártana adott esetben egy vizsgálat, mint használ, akkor magára hallgasson és ne a protokollra!!!

2013. febr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!