Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meg vagyok fázva.6 hetes...

Meg vagyok fázva.6 hetes terhes vagyok. Lehetséges, hogy ettől elhal a baba?

Figyelt kérdés
2013. febr. 6. 09:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vigyázni kell a megfázással terhesség alatt,főleg a lázzal. Én megfáztam,orrfolyás,köhögés volt,láz nem,elvetéltem a 6.hétben,na de ez 1általán nem biztos,h azért volt.
2013. febr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Akkor van baj ha lázad is lesz.Ha csak folyik az orrod esetleg köhögsz az nem tesz kárt a picibe.Menny el orvoshoz mond meg h 6hetes vagy és akkor kapsz olyan gyógyszert amit ilyenkor szedhetsz:)
2013. febr. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem valoszinu. Ha elvetelsz, az nem a megfazastol lesz. En az elso 3 honapban tuszosmandula gyulladassal kuszkodtem, semmi baja a gyerekemnek.
2013. febr. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
megfázástól nem vetél el senki. ha elvetél, az nem a megfázástól van.
2013. febr. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A lázzal nagyon vigyázz, az árthat a babának. Kúráld magad, sok citromos tea, gyümölcsök, öltözz melegen, stb. Én is 6,5 hetesen lettem náthás, 1 napig enyhe lázam is volt. Elmentem dokihoz, megkérdeztem tőle, hogy lehet-e baja a babának a betegségemtől. Erre ő azt válaszolta szó szerint: a láz nagyon csúnya dolgokat tud művelni egy magzattal.

Egyébként nem kell megijedni, ha 37,5-38 fokos lázad is lesz, annyi a lényeg, hogy hamar le kell vinni. Akár fürdő által is. Az a nagyon veszélyes, ha huzamosabb ideig van lázad, és ha 39 fok köré/fölé emelkedik, mert az már nagyon sok.

2013. febr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is meg voltam fázva a terhességem elején, nem történt semmi baj hál'Istennek. Ilyenkor sajna azért kell jobban vigyázni, mert gyógyszert sem szedhetsz főleg az első 12. hétben. Párologtass kamillával, igyál sok citromos teát, vegyél be 500 mg-os C vitamint és egyél sok mézet, ennyi tudsz tenni!!! Gyógyulást kívánok!:)
2013. febr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Na azert azt tisztazzuk, hogy ilyenkor a mindent vagy semmit elve ervenyesul meg. Ha a baba el akar menni, akkor nem egy kis kohogestol meg orrfolyastol fog, plane ha laza sincs az ember lanyanak. Neked kedves elso valaszolo biztos, hogy nem emiatt ment el a babad. En 7 hetes voltam mikor a keteves lanyom benyalt egy csunya nathat, ugy kepzeljetek, hogy eleteben edddig csak egyszer volt ennyire durvan nathas, tehat tenyleg eleg kemeny volt. 2 nap mulva termeszetesen mar nekem is fajt a torkom, es folyt az orrom, en se voltam lazas, de nem is veteltem el. Ugyhogy nem kell elore megijedni, a lazra tenyleg figyelni kell, igyal sok teat, takarozz, izzadd ki a betegseget. Boldog babavaras!
2013. febr. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

De, lehet szedni 12. hétig is gyógyszert. Nem én találtam ki, hanem Czeizel Endre (is)..A láz károsabb, mint a gyógyszer! Az orvos majd tudni fogja, hogy mi a teendő.

Ha nincs lázad,akkor meg abszolút nincs okod aggodalomra!


(Egy terhességét végigbetegeskedett anya, tündérszép kislánnyal).

2013. febr. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 frászkarikaborsó ***** válasza:
Nem valószínű, lázra algopirint lehet szedni, nekem anno azt mondták 38 fok fölött szedjem. Szerencsére ennyire nem ment fel, csak majdnem... 8 vagy 9 hetes lehettem, nem lett semmi baja a babának.
2013. febr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kb. 4-5 hetes terhes lehettem, mikor ( NYÁRON! ) tüszős mandulagyulladásom volt, 40 fokos lázzal kísérve. 3 napig tartott... 3 napig enni se és inni sem bírtam, annyira fájt a torkom. Antibiotikumot ( Dalacin) és Rubophent is szedtem. 8 hetes terhes voltam, mikor elmaradt a menstruációm és akkor derült ki, hogy terhes vagyok. Meg voltam ijedve, hogy a gyógyszer károsíthatta e a magzatot. Az orvos elküldött genetikára, 2-3 hetente kellett menni genetikai UH-ra. A genetikus azt mondta, idézem; " A magzati ártalom kockázata a gyógyszerszedés miatt legfeljebb 1%-kal magasabb az átlagos 4-5 %-nál. Nyugodj meg, nincs semmi baj. Egyébként a lázra a legjobb módszer, hogy reszelj le krumplit, kösd rá a talpadra. Ez lehúzza a lázat. Jó babavárást, 31 hetes km.
2013. febr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!