Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt dohányzó nők?...

Terhesség alatt dohányzó nők? Nektek mikorra született a babátok? Milyen volt a méhlepényetek érettségi foka a terhesség alatt? Amikor 'megszültétek' a lepényt látszott rajta valami?

Figyelt kérdés
Az egyik csoporttársamról van szó: nem tudta letenni a cigit igaz előtte sem szívott el még egy dobozzal sem egy nap, most meg kb. 2-4 szálat. A dokija nem tudja sőt rajtam kívül szerintem senki. 30 hetes eddig a babával minden okés, 2 hét múlva megy uh-ra kíváncsi vagyok mi lesz, én járok vele vizsgálatokra hogy ne menjen egyedül mert a pasija nem akarta a babát.
2009. szept. 5. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
A dohányzó anya anyateje bizony jelenős mennyiségben tartalmazhat nikotint (függ az elszívott mennyiségtől). A nikotin sejtméreg és szűkíti az ereket. Mindezek következtében rontja a fejlődő csecsemő szöveteinek (pl. agy!) oxigen ellátottságát, egészséges szaporodását, fejlődését. Ezért gyakrabban alakulnak ki ezeknél a csecsemőknél idegrendszeri és viselkedési zavarok, a szellemi fejlődés, a beszédfejlődés zavara, akár alacsonyabb intelligencia hányados, tanulási zavar a későbbiekben. Az idegrendszeri zavar részeként akár ébredési zavar is jelentkezhet a korai csecsemőkorban (3-6 hó), amely a hirtelen csecsemőhalál veszélyét növeli. Ez utóbbit fokozza ezen csecsemők un. passzív dohányzása is,( amely főleg a téli időszakban nehezen kiküszöbölhető), mivel az a füst belégzése miatt a baba légútjainak krónikus gyulladása alakul ki. A dohányzó környezetben nőtt kisgyermekek közt jóval több a komoly tüneteket mutató légúti allergiás is. Kisbabája érdekében ne nyúljon a cigarettához a szoptatás ideje alatt semmiképp sem, de lehetőleg utána se tegye őt passzív dohányossá.
2009. szept. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Én is elszívtam pár szál cigit.nagyon széggyellem azóta is, szülés után már nem kellett, most 8hós a fiam, egyenlóre makk egészséges, remélem az is marad.mostmár tudom mit kellett volna tennem, nem voltam elég erős, nekem sok problémám volt férjemmel, de ez nem mentség. beszéld le róla.egyébként a lepény végig tökéletes volt, szüléskor sem mondott rá a doki semmit. a fiam a 39.hét második felében született, de kis súllyal 2600g, 50cm.ezt a doki annak tudta be, hogy alacsony, vékony vagyok, és én is kis súlyú volta, én magamban tudtam, a cigi miatt.soha többé nem gyújtok rá.azóta se bagózom, nem is fogok.
2009. szept. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

:S

Sógornőm a 39. hétre szült egy kisfiút,2750grammal és 48 cm-rel. és sajnos nagyon beteges!!!!

2009. szept. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Szomszéd utcában van 2 kislány, anyjuk cigizett/zik és még mindenféle bogyókat is szedett terhesen, mert hogy depressziós volt.. Hát meg is látszik a gyerekeken, kisebbek és értelmileg is visszamaradottabbak a hasonló korú társaikhoz képest.

Szegény babák, pedig semmiről sem tehetnek:(

2009. szept. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Alattunk lakó kicsi lány is dohányos nő gyermeke. Nagyon kis vézna, beteges, ránézésre is látszik, h valami "nem stimmel" a kislánnyal. Azt hiszem, oxigénhiányos is, bár ezt a szülők titkolják... (a sógornőm meg orvos, és már talákozott velük a lépcsőházban).
2009. szept. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Hello, én is elszivok pár szálat. Sajnos...:( Második baba. A kislányom makk egészséges, 5 éves, nem beteges, 3 kilóval született a kiirt napra.Maximálisan érett, értelmes, gyönyörű a szókincse, okos. Most 32 hetes vagyok, a lepényem még nincs 2es érettségű sem, múlt héten mondták 4D-n. Egyébként a lepény nem a cigitől öregszik, genetika minden.(persze rásegíthet, de ennyi erővel a szmog sem jobb.) Boldog babavárást.
2009. szept. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2009. szept. 5. 23:17
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem az hogy leteszem a cigit a kisbabám érdekében,a világ legtermészetesebb dolgának kellene legyen.Én 12 évig dohányoztam mielőtt a kisfiammal teherbe estem.Letettem a cigit,mert gondoltam nem egészséges ha egy nikotinnal teli szervezetben fogan meg a baba.Az hogy egy várandós nő dohányzik nem csak gusttustalan,hanem óriási felelőtlenség is. Egyszerűen akaratgyenge az aki ne tes meg ennyit a kisbabájáért.Lehet hogy egészséges a gyermek amikor megszületik,de ki tudja azt megmondani hogy nem e okoz maradandó károsodást valahol ami a későbbi életére kihathat.Ez legyen 1 doboztól vagy csak 2 száltól naponta.
2009. szept. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%
itt mindenki nagyon képmutatóóóó!!!!!!!!!!!!!
2009. szept. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%

Ha vki egy-két szálat elszív naponta, sztem az még nem okoz biztosan rendellenességet. Akkor szenved a baba, ha félóránként kapja a nikotint, tényleg fuldoklik.

Én sosem dohányoztam, de biztos vagyok benne, h egy erős dohányosnak baromi nehéz megállni, h ne gyújtson rá. Azok a kismamák szerencsések, akik megutálják a cigit terhesség alatt és nem gyújtanak rá.

2009. szept. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!