Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Algoflexet lehet szedni a...

Algoflexet lehet szedni a terheség utolso 3 honapba? A nem akkor mi baj lehet belöle ha be veszek napi egy vagy kétt szemet?

Figyelt kérdés
2009. szept. 5. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


A betegtájékoztató szerint nem.

2009. szept. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ha mégis veszek be mi történik?
2009. szept. 5. 21:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia

Én 12-13hetes voltam mikor fájt a fogam,és a nődokim azt mondta vegyek be Algoflexet mert ilyenkor már lehet. Nem vettem be miután elolvastam a betegtájékoztatót. Lehet nem lett volna baj,de nagyon aggódtam. Helyette vettem Paramax Rapidot.

2009. szept. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én algopyrint vettem be fél szemet, amikor nagyon muszáj volt, a 9 hónap alatt 2szer. Majd felhívták a figyelmem a homeos fájdalomcsillapítókra, azt lehet bevenni.
2009. szept. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az algopyrint lehet szedni, én mást nem is mernék! Amikor szülés után migrénem volt a kórházban, ott is Algopyrint adtak.

Olyan nagy fájdalmaid vannak, h napi 2 szemet szednél? Mi történt? Inkább orvossal konzultálj!

2009. szept. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
algoflexet a terhesség utolso harmadában nem szabad, mivel ibuprofent tartalmaz. én még algopyrint sem mernék. ilyenkor, ha tényleg szukséges gyogyszer, a panadol a legbiztonságosabb.
2009. szept. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

utolso vagyok:

ha mégis használod, és nem egyszeri egy szemrol van szo, számolni kell a nem szteroid gyulladásgátlok (aszpirin, ibuprofen, naproxen..) kovetkezo hatásaival is:

- antiagregáns hatás - megnyutják a vérzést, szulés kozben és után

-a prosztaglandinok szintjét befolyásolva csokken a méh tevékenysége - elhuzodik a szulés folyamata

-terhesség alatt (a második, de legfoképpen az utolso harmadban) a ductus arteriosus idoelotti elzárodását okozhatják - perinatalis mortalitás"


( [link]



a nem szteroid gyulladásgátlok ezért az elso harmadban szedhetok biztonsággal, persze mértékkel, késobb inkább a paracetamol-származékok (panadol)

2009. szept. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztatón csak a gyógyszergyártó cégek védik magukat,azért írják rá,hogy nem lehet bevenni.A legtöbb gyógyszer szedhető terhesen is (kivéve epilepszia ellenes szerek),semmi bajod/bajotok nem lesz,ha beveszed.
2009. szept. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

igen, a legtobb esetben. de ha nem csak rolam, hanem a gyerekemrol is szo van, nem hagyatkozok arra, hgy csak maguk miatt irták oda. tobb-kevesebb esély van rá és te a tájékoztatobol nem tudod meg, hogy hány % és hogy téged érint-e...és nem hiszme, hogy érdemes rizikozni, ha létezik biztonságosabb megoldás is.

(utolso elotti voltam, gyogyszerész)

2009. szept. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
és nem egy-egy szemrol beszélunk nagy ritkán, a kérdezo rendszeres szedésre volt kíváncsi. amivel csak no a riziko, nem?
2009. szept. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!