Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szoktatok mesét vagy verset...

Szoktatok mesét vagy verset mondani a Pocaklakótoknak?

Figyelt kérdés
Úgy értem rendszeresen.Nekünk van egy amit szinte mindennap hall tőlem.Azt hallottam,hogy ez majd születése után is ismerősen fog csengeni neki,és talán nyugtatólag is hathat rá,ha úgy hozza a szükség.Vajon igaz lehet?
2009. szept. 5. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Nme hiszem,hogy lenne értelme.Azt viszont hallottam,hogy ha a mama sok zenét hallgat,akkor a gyerek is muzikálisabb lesz.
2009. szept. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Első terhességem alatt mesét is olvastam, rengeteg zenét is hallgattam, miután a baba hallása kialakult. Lányom most 16 hónapos, imádja a meséket, mindig hozza a könyveit, hogy olvassunk és eszméletlenül zenecentrikus is, az biztos, hogy táncosnő lesz :):) vagy táncra beíratom majd. Értelmes gyerek, sokat beszéltem hozzá már pocakban, az apja mindig kinevetett, de én nem bántam, most már tudom, hogy volt értelme:)
2009. szept. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Oh, előző vagyok, nyugtató hatás: amikor megszültem a lányom, két hetes korában úgy éreztem vásárolnom kell, és anyukámra és férjemre hagytam egy órára. Felhívtak, hogy vigasztalhatatlanul sír, kértem őket, tegyék be a mozart baba cd- és a 3. zenét tegyék be neki elsőre és addig indultam haza. Mondták ráértem volna, rögtön csendben lett a zene hallatára :)
2009. szept. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem még nincs gyerekem, de úgy tanultam hogy jó hatással van a "pocaklakónak" hogyha anyukája olvasgat, beszél hozzá, simogatja, zenét hallgat. Attól hogy odabent van attól még mindent érez és hall.
2009. szept. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

hát, nem tudom, úgysem érti, mit mondunk neki. Zenét mi is hallgatunk, de mesét nem olvasok neki kimondottan, viszont dolgozok itthon délutáni munkát, és amit beírok a számítógépbe, azt mindig hangosan szoktam neki mondogatni.

Ja, hadd ne mondjam, hogy enciklopédiát írok be, szóval annyi info száll a fiam fejébe, hogy mire megszületik, kész tudós lesz :)

2009. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk majdnem minden este az apukája olvas neki mesét, többnyire ugyan azt (rövid kis mesét) ez azért lehet jó mert ha már kint lesz és ugyan azt a mesét hallja, elvileg "felismeri" ahogyan mesélik neki, ugyan az a hangszín ugyan az a ritmus...sztem ez is hasznos!
2009. szept. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!!

Én amikor kiderült, hogy terhes vagyok onnantól kezdve minden este lejátszok neki egy dallamot, egy ilyen felhúzhatós macival. Most 39+3 hetesen is. Én is nagyon kíváncsi leszek,hogy hogy fog rá reagálni. Már nincs sok időm, ha megszültem visszajövök és leírom mit tapasztaltam.

2009. szept. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy hasonló kérdés,engem rosszul is érintett,mert volt 1-2 válaszoló aki vitába szállt velem mint itt is,hogy minek,nincs értelme,úgy sem értik stb...

Ne haragudjatok,de mi van ha érti?Egy orvos vagy genetikus,kutató sem lát bele egy magzat lelkébe,mit érez,vagy mit ért.ÉN a lányomnak mióta tudom,hogy terhes vagyok olvasok.Babszem kora óta...mióta megszületett,azóta viszont fejből mondom neki a történeteket,hozzá bábozom,játszom az egész testemmel a hangommal,az arcommal,árnyjátékozunk is és imádja,pedig még csa 5 hónapos.Én hiszek a mese erejében,utálom a realistást és a józanságot,amikor könyvből akarjuk tudni,hogy mit ért a gyerek és mit nem.Hinnünk kell benne,hogy ezáltal egy jobb helyre képzeli magát és kész:)Így egy kicsit mi is visszatérhetünk sohaországba:)

2009. szept. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az utolsó előtti vagyok. Szóval vasárnap megszületett a kisfiam, és már a kórházba bevittük neki a felhúzhatós macit és tisztán látható volt, hogy felismerte a hangját. Szóval szerintem van értelme.

2009. szept. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Gratulálok a kisfiadhoz és köszönöm hogy megírtad a tapasztalatodat!
2009. szept. 16. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!