Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meglepetten olvastam, hogy...

Meglepetten olvastam, hogy nem mindegy mikor megy el a kismama elősször orvoshoz? Valóban veszélyes lehet a magzatra ha már 4-5 hetesen végez az orvos hüvelyi ultrahangot? Tanácsosabb inkább később a 7-8 héten elmenni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 8. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Szia! Ezt már én is hallottam, a párom ezért nem is akart elengedni orvoshoz a 8. hétnél hamarabb, de barnázás miatt a végén a 6. héten már mennem kellett. Végül nem történt semmi baj, de hogy mi az alapja ennek, azt én sem tudom
2009. szept. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
igen akkor mar jobban beagyazodott es mar akkor van szivhang is alltalaban szoval jobb keson.
2009. szept. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Dehogy veszélyes a magzatra a hüvelyi ultrahang! Nem nyúlnak be a méhig. Egy vibrátorszerű eszközzel csak a hüvelybe nyúl fel az orvos. Maga az eszköz még vékonyabb is, mint a párd pénisze. zzel sokkal jobban lát, mint hasival. Nem nyomkod vele semmit.


Ugyanakkor a 4-5. héten szinte semmit sem látni még hüvelyivel sem, csak petezsákot. Ezzel még terhesgondozásba sem vesznek, csak ha már van szívdobogás. Ez a 6. héttől, a 6. hét után várható. Ilyenkor már érdemes elmenni, ha másért nem, akkor azért, hogy a méhenkívüli terhességet ki lehessen zárni minél előbb.

2009. szept. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha veszélyes lenne akkor nem csinálnák! Igaza van az előttem szólónak, nem piszkálják a babát, nem nyomkodják meg semmi!

Nekem 4 hetesen is csináltak, mert vérezgettem, és most 36 hetes vagyok. Ha még így hogy volt egy kis vérzés semmi bajunk nem történ, akkor akinél minden zökkenőmentesen indul, semmit nem árt.

2009. szept. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,így nyugodtabban megyek majd az orvosomhoz!
2009. szept. 8. 17:48
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem 9 hetesen csinált csak a doki hüvelyi uh-t, de orvost váltottam és az előző orvos már hasi uh-gal magállapította a terhességet. Szerintem felesleges a 6. hét előtt menni,ha nincs semmi gondod, mert igazán nem tud a doki semmit vizsgálni, nem hall szívhangot.

A hüvelyi uh-got az én dokim is csak egyszer csinált, azt mondta, hogy nem szívesen vizsgál azzal, ha nem muszáj. (nálam csak fél percig vizsgált azzal, amíg megállapította, hogy nem méhen kívüli, utána áttért hasira.)De ne aggódj, nem csinál a doki olyat, ami veszélyeztetné a babát!

2009. szept. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Nekem kétszer csináltak hüvelyit, 9 és 12 hetesen, de nem hinném hogy veszélyes lenne, akkor nem csinálnák. Nem érintenek belül semmit, csak annyira teszik fel a műszert hogy a képalkotás működjön, szal alig.
2009. szept. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem a hüvelyi uh veszályes a babára ilyen korán, hanem a "nyulkálós" vizsgálat, amikor a doki kézzel megnyomja a méhet. Lepontozhattok, de 2 babám is ez után a vizsgálat után ment el. Most a harmadikkal olyan dokihoz kerültem, aki nem híve a kézi vizsgálatnak, csak uh-t végzett, semmi gondom nincs a terhességemmel. Ha valami gond van a pl. később a méhszájjal, azt uh-n is látják, sőt a sűrű méhszájvizsgálat miatt kinyílhat előbb is.


37hetes pocis

2009. szept. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A lombikosoknak sok hüvelyi UH-t végeznek, pedig ha valaki veszélyeztetett, akkor azok a babák azok!

Nem hallottam senkit, akinek ilyenből gondja lett volna. Ez inkbb csak kismama-félelem lehet, szerintem nincs valós alapja.

2009. szept. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
Egy két kommentet nem értek igazán.Miért mondjátok "szerencsétlennek",hogy ráér elmenni.Ha pozitív a teszted akkor máris dokihoz.Igaz még hüvelyi uh-val látja de azért kell hamar menni,hogy megnézze jó helyen van e jo helyre ágyazódott e be.Mikor kell menni 8héten mikor már a könyökét is be tudja hajlítani akkora?nem értem a válaszolókat sokszor.(amugy szülészeten dolgozom).és nyugodj meg az orvos az állapododnak megfeleleő vizsgálatot végez!
2009. szept. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!