Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sokat pihenő kismamák, (esetle...

Sokat pihenő kismamák, (esetleg túlsúlyos), nektek hogy ment a szülés?

Figyelt kérdés

Sajnos 103 kg vagyok, és nincs munkahelyem...

Így aztán itthon vagyok, igaz próbálok mozogni, de nehezen veszem rá magam.. :(

Barátnőmmel 2 naponta le szoktam járni sétálni a babájával, illetve az itthoni teendőket természetesen elvégzem, és a párommal a többi napon szinte mindig úton vagyunk.. Nagyon ritka, hogy egész nap itthon vagyok..


De félek, hogy nem lesz erőm szülni, mert már most rokkantnak érzem magam estére..

Ha lefekszek mondjuk tv-zni, nem tudok kikelni az ágyból, csak nagyon nehezen vagy segítséggel, mert annyira fáj a csípőmnél a combcsont ahol csatlakozik, meg a derekam!


Gondolom ez csak rosszabb lesz, és igazából nem is a szüléstől hanem ettől félek, hogy már most is nehéz, jó pár mozdulat, szépen kerekedik a pocakom, ahhoz képest, hogy túlsúlyos vagyok, igencsak szépen látszik..


Ti hogy voltatok ezzel?


Hogy ment a szülés?


18hkm :)



2013. febr. 25. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
magához a szüléshez nem kell kondi, az megy "magától", a terhesség kihordása pedig elég fárasztó és nehéz akkor is, ha nem vagy túlsúlyos, úgy meg méginkább. Első gyerekkel neormál súlyban voltam, jól viseltem, másodikkal már 10 kiló plusszal estem teherbe, és éreztem a különbséget. Ha 103 vagy, nem lesz egy sétagalopp. az biztos, de már nem tudsz mit kezdeni a helyzettel, próbáld a lehető legkevesebb terheléssel a legtöbb mozgást! pl sok-sok séta, de az intenzív mozgásoktól tartózkodnod kell
2013. febr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Azért ez elég extrém túlsúly, és még nagyon az elején vagy. Próbálj mozogni, és esetleg a cukrosoknak való diétát tartani, hogy ne hízz többet. Én sem voltam vékony, 98 kilóval mentem szülni, és 85-el kezdtem, de semmi ilyen problémám nem volt, és gyors, könnyű szülésem volt.
2013. febr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sajnos, 4 évvel ezelőtt még 60 kg- voltam, de hormonproblémáim adódtak, és hirtelen felszökött rám, 40 kg... És még csak most a terhességem elején derült ki a gond... mivel ezelőtt már 2 vetélésem volt... emiatt kivizsgáltak és csak most kapok rá gyógyszeres kezelést...

Sajnos már teljesen megállíthatatlanul híztam, de mióta szedem a gyógyszer hál istennek megállt a rohamos hízás.. reménykedek, hogy terhesség után, le tudom adni, mert iszonyatos teher, hiszen tudom milyen volt nélküle.. :)

2013. febr. 25. 10:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem kioktatásnak szántam, és nem is bántásnak amit írtam. Sajnos van ilyen. Én is voltam 58k is, csak sajnos így nehéz. Vigyázz hogy azért próbálj mozogni, ne hagyd el magad. Aszülésnél érdekes módon simán tudtam olyan pozícióban ülni meg úgy felhúzni a lábam pl amit nem is gondoltam volna. Az adrenalin csodákra képes :)
2013. febr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Remélem én is így leszek vele :D Mert amúgy magától a szüléstől "még" nem félek, inkább csak ettől..
2013. febr. 25. 11:39
 6/10 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk, 31. hetes vagyok, és már 19 kilót felszedtem. Kiderült, hogy pajzsmirigy működési zavaraim vannak, ezért volt ez a hirtelen hízás.


Bár előző terhességem alatt is 26 kg-t híztam, szülés után 80 kiló feletti súllyal hagytam el a kórházat, (fél éven belül már csak 5 kg felesleg volt rajtam.)

7. hónapban még bicajoztam, jártam úszni, utolsó hónapban ablakot mostam, utcabálom táncoltam, jól viseltem az egészet még a nagy súly ellenére is.. Sajnos több órás kínlódás után mégis császárral szültem, mert nehezen nyíltam és a szülés előtti ultrahangból megállapították, hogy 4 kg körüli lesz a baba.


Minden terhesség más... most ugyan akkora súllyal úgy érzem leszakad a derekam, feküdni sem bírok a forgóim miatt. Mire felöltözöm már fáradt vagyok, és sírni tudnék. Hatalmas a hasam, mindenki azzal piszkál, hogy tuti ikrek lesznek.. A párom mindig sajnál, mikor éjjel gyakran csak ülök az ágyban. Néha el is vagyok keseredve, hogy mi lesz az utolsó hónapban, ha már most ennyire vagyok. De valahogy majd csak kibírom/kibírjuk.. fel a fejjel!!! :)

2013. febr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az a félelmetes, hogy tényleg nagyon fitt vagyok alapvetően, hiányzik is hogy kicsit úgy tudjak mozogni mint régen :D És rémisztő, hogy fogalmam sincs mi lesz a végén?? Néha sajna tényleg annyira fáj, de remélem szülés után max egy kis hátfájás marad, mert azzal már tudnék mozogni :D Most meg marad a séta, meg tavasszal-nyáron majd kicsit többet járunk el, és remélem eljutunk kirándulni is :D
2013. febr. 25. 12:44
 8/10 anonim ***** válasza:

80 kg-val indultam és 100-al mentem szulni. 8 óra vajúdás után szuletett meg a lányom (4,5 kg volt).

Most 5 hetes vagyok és sajna 90 kg. Már most rettegek, hogy ennek alapján 110 kg korul fogok szulni.

Szerintem a súly nincs osszefuggésben a szuléssel.

2013. febr. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5. és 6. hónapban még néha tornáztam. Kaptam egy remek DVD-t, amit R. Réka készített, de sajnos feladtam, mert mikor azt mondta a filmen, hogy "na, még nyolcat".. én már egyszer sem bírtam emelni a lábam, annyira fájt a derekam, a hátam.

Az orvosom nemrég azt javasolta, hogy sétáljak, naponta többször menjek ki, tegyek egy kört a ház körül, mindig csak egy kicsit. Elővettem a steppert is, könnyebbre állítottam, és lépegetek párat, ha eszembe jut. Mikor érzem, hogy már nagyon fáj a derekam, lepihenek egy órára, aztán újra kezdem.

Esténként a párom meg szokta masszírozni a hátam, azóta jobban alszom. Már csak hajnalban ébredek úgy 4 körül arra, hogy fáj a forgóm.. azelőtt 2 felé is fel kellett ülnöm az ágyban.

Tényleg nem a súly a legfőbb kiváltó ok.. egyszerűen valamiért nehezen bírod. Lehet a második már nem fog fájni :)

2013. febr. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok megin. Csak egy kérdés. Miért lettem lepontozva. Semmi rosszat nem írtam, csak a tényeket.
2013. febr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!