Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 éves vagyok, több éves...

37 éves vagyok, több éves próbálkozás után végre teherbe estem. Milyen vizsgálatokra készüljek ennyi idősen? Nagyon szerettük volna már ezt a babát, szeretném ha egészséges lenne.

Figyelt kérdés
Mi is egészségesek vagyunk, férjem pár évvel fiatalabb nálam, nekem van már egy 16 éves lányom.
2009. szept. 10. 13:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is gratula nektek! :)

Másodszor én a helyedben biztos, hogy elmennék spéci down kór szűrésre, abból is az integrált tesztre, az a legbiztosabb.

2009. szept. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Persze, mindennek állok elébe... Köszi
2009. szept. 10. 13:11
 3/16 anonim ***** válasza:
Biztos elküldenek amniocentézisre (genetikai tanácsadásra), ha bevállalod ott 99,5%-ban megmondják, hogy egészséges lesz-e a baba.
2009. szept. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Pont az aminotól félek a legjobban, nem tudom milyen az a magzatviz vizsgálat, tesztek-vérvételek-ultrahangok nem olyan pontosak?
2009. szept. 10. 13:27
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
pont így van unokanovérem is, már 39. héten a pici, 15 éves a nagylány:)) gratulálok:) ugy tudom, semmi kulonleges nem volt, csak a magzatvízvételre kuldték el, a tobbi vizsgálat ugyanaz. kellemetlen, de azt mondta, kibírhato, és joval pontosabb eredményt ad, mint a vérvétel stb, én is bevállalnám a nyugalmam érdekében...
2009. szept. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Utána néztem ennek a magzatviz vételnek, nem lehet olyan vészes, de engem nem is a fájdalom érdekelne, hanem az, hogy ne essek bele abba a bizonyos 1% vetélésbe, mert megőrülnék. Na meg az, hogy 4 hónapot várni rá még, hogy megtudjam egészséges e a babám.
2009. szept. 10. 14:01
 7/16 anonim ***** válasza:
Bocsi az off-ért, de mi az a 4 hónap, kedves kérdező? Annyi idő alatt van meg az eredmény? 4 hónap?????
2009. szept. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Biztos 4 hetet akart írni.
2009. szept. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem, most lettem terhes, és még annyi idő, h elvégezzék rajtam a vizsgálatot. Ugy tudom 26-20 hetesen végzik.
2009. szept. 10. 15:04
 10/16 anonim ***** válasza:
Legkésőbb szerintem a 20. héten vesznek mintát, mert 4 hét mire megvan az eredmény. Rossz eredmény esetén, ha a szülők nem vállalják a beteg babát, a 24. hétig lehet megszakítani a terhességet.
2009. szept. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!