Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok és...

7 hetes terhes vagyok és nagyon félek. Már volt fél évvel ezezlőtt egy missed ab. üres petezsák miatt, ami negyon megviselt. Mit csináljak, hogy ne gondoljak rosszra?

Figyelt kérdés
Tehnap voltam UH-on és minden ok a doki szerint, volt szívhang is. Nagyon örültem neki, de azóta folyton azon aggódom,hogy nehogy elmenjen a baba. Tudom, pozitívan kell gondolkozni, ilyenkor az fontos. De most nem megy és nagyon félek,h valami baj lesz. Hogy tudnám kiverni ezeket a fejemből?
2009. szept. 10. 16:12
 1/7 anonim válasza:
Csak a növekvő babára gondolj ott bent a pocakodban!! Semmi másra, és beszélj is hozzá, hogy maradjon veled, és hogy mennyire szereted. Ez be válik, egy ismerősőm pár hónapja elvetélt, azóta újra terhes és ezzel tartja a babát a pocijában, pedig nem gyengén veszélyeztetett. már csak 1 hét és ő is túl lesz a nehezén. Kitartást!!! És nagyon GRATULÁLOK!!
2009. szept. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy sokan ezt korainak tartják, de szerintem beszélgess a babáddal. Nyugtasd meg Őt, hogy minden rendben lesz. Mondd el Neki, hogy nagyon várod és már most nagyon szereted. Ha sokat beszélsz hozzá, Te is megnyugszol. Kezeld tényként, hogy Ő hamarosan meg fog érkezni hozzád és addigra már nagyon egymásra lesztek hangolódva. Ne izgulj, nem lesz semmi baj!!!
2009. szept. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ha szerencséd van, hamarosan elmúlik. Én a missed abom után a 12. hétig paráztam, de annyira, hogy az ultrahangok előtt nem tudtam aludni. Utána teljesen megnyugodtam. Főleg mostmár, hogy a mocorgását is érzem. Gondolj arra, hogy ez is elmúlik. Én mindent betartottam, amit mondtak, és voltak olyan nyugodtabb pillanataim, amikor beletörődtem, hogy előbb-utóbb úgyis ki fog jönni a baba valahogy, és ha fejre állok sem tudok többet tenni érte.



21 hetes pocis

2009. szept. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mantrázhatsz is, pl én azt szoktam mondogatni, "Egy egészséges kisember fejlődik a méhemben." Ez segít. Aztán ott a Bach virágterápiás elsősegélycsepp, ami szintén segít oldani a feszültséget, és nyugodtan használhatod, mert homeopátiás. Nekem a dokim direkt javasolta.
2009. szept. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ok. Köszönöm a válaszokat! Próbálok szép dolgokra gondolni, hogy Pl: milyen lesz ha együtt fürdetjük majd a picit a párommal és hogy milyen büszkén fogjuk tologatni a babakocsiban, hogy fognak neki örülni a nagyszülők mikor megtudják stb. bízom benne,h tényleg nem lesz semmi baj!
2009. szept. 10. 19:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet most kinevetnek mert viccesnek tartják a válaszomat, de én is ebben a cipőben vagyok amilyenbe te és én mondogatom a babának hogy tartson ki velem , fejlődjön a pocakomba mert nagyon szeretjük őt és szülessen meg egészségesen. Nekem az első terhességem nem volt könnyű de sikeres volt és most is bizakodom, nem gondolok rosszra. Te se tedd.
2009. szept. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy voltam az elején... Volt egy missed ab-om, amikor a második UH-nál 10 hetesen derült ki, hogy már korábban meghalt a magzat (az elsőn még volt szívhang). Én meg mit sem sejtve boldogan készültem az anyaságra, erre ez. Nagyon összezuhantam, és a második terhességnél a legelején olyan para voltam, hogy szinte lestem a másodpercmutatót, hogy mikor lesz már vége az első harmadnak... Mindenki mondta, hogy nem kellett volna annyira beleélnem magam az elején, mert akkor még úgyis "kétesélyes" - biztos neked is mondtak ilyen és más "jó" tanácsokat. Nekem viszont pont az segített, hogy a fejlődő kis izécskére már úgy gondoltam, mint a majd megszülető babámra, és ne nevessetek ki, de leültem vele megbeszélni, hogy nagyon várom, szeretném, ha megszületne, és hogy vigyázni fogok rá addig is, amíg bennem nő, és majd utána is, ha már megszületett:) Meséltem neki arról, hogy milyen idekint, hogy érdemes megnézni a világot, és hogy tartson ki, mert már most nagyon szeretem. Nyilván egy 6 hetes magzat nem hall ebből semmit, de nem is ez volt a lényeg, nekem sikerült ettől egy kicsit megnyugodnom (a babával beszélgetés egy kicsit olyan, mint a meditáció), és hosszabb időkre elfeledkeztem a parázásról, persze nem teljesen, de ez is valami. A 4D UH-k is segítettek, ahol már látszott, ahogy csápol a kis ufó odabenn és játszik a köldökzsinórral (11 hetesen!)

Azóta megszületett a kisfiam, most volt 1 éves, és már nem fáj annyira az első babám elvesztése.

2009. szept. 11. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!