Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második babátok mennyivel...

Második babátok mennyivel született gyorsabban?

Figyelt kérdés

A kislányommal 10 órát vajúdtam. Azon gondolkodtam, hogy ha most már tudom, hogy mit kéne ahhoz csinálni, hogy gyorsabban táguljak (csak az utolsó 3-4 órában jöttem rá), akkor lehet, hogy nem csak kb. 2 órát, hanem talán többet is "tudok gyorsítani" a 2. babámnál? Vagy ez a 2 óra is csak ezért van? (Abban az utolsó 3-4 órában tágultam 2 ujjnyit, előtte csak kb. felet...)

Köszönöm a válaszokat!



2013. márc. 9. 22:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Első 8 óra,de ott nem tágultam,nem voltak fájások(elfolyt a magzatvíz),ezért kaptam oxitocit onnan volt 2 óra.Második első fájástól számítva 3óra 58 perc
2013. márc. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Timcsikusz ***** válasza:

szijó

nekem mindkét gyermeknél dettó ugyanaz volt a folyamat.

indítottak 41.héten volt burokrepesztés rengeteg méhszájtágító szuri vajúdás 14-15 óra.mindkét baba 4 kiló lett:)

talán egy fokkal volt könyebb a második egy pici fokkal.

most várom a harmadikat és annyira szeretném ha ezúttal gyorsan lezavarnám:)

2013. márc. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Kérdező elárulod hogy mire jöttél rá hogy gyorsabban tágulj? :) Akarok még én is másodikat :)
2013. márc. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok (bocsánat az off miatt...).
2013. márc. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

Bocsánat az offért kedves kérdező,de első babámat várom,és nagyon félek a hosszú vajúdástól.Esetleg megosztanád velem,hogy mit csináltál amitől szépen tudtál tágulni az utolsó 3-4 órában??Vagy ez ,,szakmai,, titok?? :)

Ha itt nem szeretnéd mindenki előtt elárulni,akkor írj privit.


31+4 hkm

2013. márc. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom ő mitől gyorsult be, de az igen, hogy én attól hogy nem feküdtem hanem járkáltam, támaszkodva álltam, labdán ültem sokat. A labda tényleg jó!
2013. márc. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

:) Semmi nagyon extrára nem jöttem rá, csak egy teljesen logikus dologra (szülés előtt is rájöhettem volna... :)), hogy ha pl. jön a fájás, akkor ne lihegjek, és ne feszítsem meg az izmaimat, hanem próbáljak lazítani. Persze nehéz volt, de ha nagy levegőket vettem és megtaláltam a nekem pont jó pózt (mindenkinek más, ki kell tapasztalni), akkor sokkal lazább tudtam lenni, és szerintem ennek lehetett az eredménye, hogy hirtelen kezdtem sokkal gyorsabban tágulni. Ja, azért talán az sem egy utolsó szempont, hogy rábeszéltem a szülésznőmet, hogy hagy sétáljak, ne kelljen fekve vajúdnom (CTG miatt). (Persze nem biztos, hogy ezek számítottak ennyit, csak én ezekre tudom fogni... :))

Egyébként nekem először elment a magzatvíz, de utána rögtön indultak a fájások.

Kedves 5-ös, ne félj tőle! Tény, hogy nagyon fáj, de hidd el, hogy nagyon-nagyon jó!!! :) És a kitolás már szinte egyáltalán nem is fájt (nekem). Aztán jönnek a hormonok, amiktől "részeg" leszel, és teljesen odáig leszel mindentől, de természetesen legfőképp a babádtól... :) Nálunk a férjem sokkal nehezebben bírta, mint én. :)

2013. márc. 9. 23:22
 8/18 A kérdező kommentje:
6-os, akkor ezek szerint nem csak én éreztem így, tényleg ezek miatt tágultam gyorsabban... :) (Bocs, még írtam a kommentet, mikor te írtál.)
2013. márc. 9. 23:24
 9/18 anonim ***** válasza:

Értem..hát én pont így képzelem el a szülést,ahogyan te leírtad.Már olvastam a vajúdás közbeni levegővételről,meg én egyébként is erre gondoltam magamtól is,hogy majd amikor jön a fájás,akkor majd nem ellene fogok állni,hanem átadom magam neki,ellazulok és mélyeket fogok lélegezni :) Meg nem szeretnék fekve vajúdni,én is vagy sétálva,vagy gumilabdán,bordásfalnál akarok vajúdni,hogy gyorsabb legyen a tágulás(ha persze majd a körülmények is megengedik).Meg a 36. héttől elkezdem majd inni a málnalevél teát,hátha beválik az is :)

Hát megpróbálok nem félni a szüléstől,végül is senki sem halt még bele,és ennek a fájdalomnak lesz is értelme..már alig várom egyébként a szülést(attól függetlenül,hogy félek tőle),mert már úgy a karjaimban akarom tartani a kisfiamat :) Köszönöm a válaszod,és hogy bíztatsz,hogy ne féljek :) Aranyos vagy :)

5-ös voltam :)

2013. márc. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
6os vagyok, Hát én próbáltam a légzést is, de egész egyszerűen annyira fájt hogy csak kapkodni tudtam a levegőket, szóval azzal nem tudtam segíteni magamon :) De az tény hogy ne hagyjátok magatokat fektetni,amíg csak lehet függőlegesen lenni,használjátok ki a gravitációt! Mikor lefektettek hogy nyomjak, már nem is ment, ülve kellett volna azt is. Csak akkor már nem volt energiám kiállni magamért :S
2013. márc. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!