Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babámnál Nyaki redő vastagság...

Babámnál Nyaki redő vastagság 4 mm, orrcsontja van, chorion biopszia negatív! Van valaki, akinek ilyen értékekkel egészséges babája született? Esetleg 1-2 éves és értelmileg is egészséges?

Figyelt kérdés

#nyaki redő #tarkóredő vastag
2013. márc. 17. 17:41
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, aki írta a magzatvízvételt, hogy azt hogyhogy csak down-ra nézték. Elvileg abból mindent néznek, minden rendellenesség kiderül. Még a nemét is megmondják abból.
2013. márc. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
Nekem 13 hét+0 naposan lett 3.5 a tarkóredő érték.
2013. márc. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
És utána minden rendben volt? Megszületett már a Pici?
2013. márc. 18. 13:37
 24/48 anonim ***** válasza:

Megszületett, 5 éves kislány, nem mondom, hogy nem szorul fejlesztésre, mert szüksége van rá, gyógypedagógia és logopédia, de alakulunk, most már nincs pelus sem, és lehet, hogy járhatunk rendes iskolába is, csak gyengébbe.

Fejlődés elmaradás van, és volt mindig is mindent lassabban ért el mint társai, de jó hír fejleszthető!

2013. márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Szia! Az, hogy fejleszthető a Lánykátok, nagyon jó hír! Biztosan felzárkózik majd a társaihoz! Ma beszéltem az ország legjobb genetikai ultrahangos orvosával, és szerinte csak nagyon ritkán fordul elő, hogy a vastagabb tarkó egy későbbi értelmi lemaradást jelez. Véleménye szerint, a mai technológiával- a magas NT után - elvégzett vizsgálatok, amennyiben negatív eredményt mutatnak, 95% esélyt adnak arra, hogy egészséges a Baba. 100 % garancia pedig sosincs. Úgyhogy bízom a szaktudásában, és remélem a legjobbakat! És talán azért lehet kevesebb sikertörténetet olvasni, mint az ellenkezőjét, mert a teljesen egészsséges gyermeket nevelő szülők már nem foglalkoznak a témával és nem látogatják ezeket az oldalakat...
2013. márc. 19. 14:14
 26/48 anonim ***** válasza:
26%
Minden orvos mást mond sajnos az itt válaszolók többséges is alátámasztja, hogy valamilyen értelmi károsodást szenvedett gyermeke van! Reméljük a legjobbakat!
2013. márc. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:
Igen, valóban ahány orvos, annyi vélemény. Én bízom a dokiban, mást nem is tehetek. Viszont remélem csakis azért kevés a pozitív válaszadás, mert őket már nem érdekli, mi volt annak idején az NT értékük, hisz egészséges a Baba, és az a torúra, amit végigcsináltak mára csak egy rossz rémálom, és nem is akarnak a témával foglalkozni...
2013. márc. 19. 14:45
 28/48 A kérdező kommentje:
Kedves Szülők! Nálatok, akiknél sajnos probléma adódott, szeretném megkérdezni, hogy hova valósiak vagytok, hol és ki végezte a szűréseket? Nagyon köszönöm!
2013. ápr. 18. 07:56
 29/48 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 13+2-3 naposan (később lett mérve mert menzesz alapján számolták az időpontot, holott a baba már nagyobb volt akkor fogantatás szerint, de persze rám senki se hallgatott csak a menzeszhez ragaszkodtak).lett nézve a méret alapján (crl, bdp ) is látták hogy egy héttel nagyobb a baba, így lett az NT 3mm, látszó orrcsont. Mivel ez felénk határérték és amúgy is nagyobb volt korra így okénak vették. Afp később teljesen jó lett.

18.heti uh-n találtak: nagyobb magzati gyomor, több magzatvíz, hólyagtelődés nem látható, vesetágulat (enyhe) agykamra tágulat( szintén határértéken).

2 hét múlva kontroll uh ott ugyanezt találták leszámítva hogy volt már hólyagtelődés, tovább küldtek Debrecenbe genetikára, ott is vizsgálgatta 2 szakorvos is uh-n majd cvs-t javasoltak tekintettel hogy ekkor már 22 hetes voltam tehát az amniocentézis tenyésztési idejével (2 hét) már kicsúsztunk volna az elvetetéssel ha úgy döntünk.

Cvs teljesen oké lett.

Később még 2 hetente kellett uh ra járjak és 32. hét körül eltűntek az eltérések minden normál méretű volt/lett. Megkönnyebbültünk.

Viszonylag rövid vajúdás, mekóniumos volt a víz a kitolás is kicsit elhúzódott. De teljesen egészségesnek tűnt a fiunk. Aztán kisebb problémák jelentkeztek, mozgása teljesen jól fejlődött de enyhe beszédértési gondjai voltak és nem beszélt 2.5 éves koráig egy szót sem.

Aztán még évek teltek el mire sok sok vizsgálaton átestünk, nem hagytam annyiban hogy mindenki csak annyit mond, valami nem stimmel vele valóban.

Közben ovis lett természetesen megtanult beszélni, mivel nem értelmi fogyatékos szerencsére.

Idén kaptunk végre diagnózist, figyelemzavar enyhe hiperaktivitás, részképesség zavarok (finommotorika memória ilyesmi) és enyhe autisztikus tünetek.

Egyébként nagyon szereti az embereket, jól beilleszkedett az oviban is vannak barátai, logopédus , gyógyped foglalkozik vele és rengeteget fejlődött valószínű 2 év múlva normál első osztályba mehet.

Aztán hogy ezek a dolgok összefüggésben vannak e végülis a terhesség alatt nála észlelt gondokkal vagy inkább az elhúzódó szüléssel (O hiány) ezt már senki se fogja megmondani. Imádom és nem cserélném el senkire, kedves, nagyon tud szeretetet adni, szereti a tesóját, minket, másokat,borzasztó barátságos, vállalkozó szellemű stb.

Nem lesz belőle valószínű agysebész vagy nobel díjas:) de egy átlagos normális életre képes lesz :) és nekem ez számít.

2013. ápr. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
.
2013. ápr. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!