Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Nem tudom, egyedül...

Kismamák! Nem tudom, egyedül vagyok -e vele?!

Figyelt kérdés
Sokat gondolok félelemmel, hogy vajon egészséges lesz a kisbabám, vagy lesz -e fejlődés rendellenessége. Eddig minden vizsgálat tökéletes volt, tehát elvileg nincs okom félni. De mégis. Mit gondoltok? Van még valaki így ezzel?
2013. márc. 20. 08:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy kis szorongás szerintem mindenkiben van. És nem szeretnélek elkeseríteni, de ez akkor sem fog megszűnni, amikor megszületik a pici. Sajnos ez már így marad. :)

De ne olvasgass és ne hallgass meg rémtörténeteket, inkább azt nézd, milyen sok egészséges gyerek van a környezetedben. Miért pont a Tieddel lenne baj?

2013. márc. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is eszembe szokott jutni. Aztán az is, hogy most a legegyértelműbb és legbiztonságosabb a helyzet. Ha megszületik, sokkal több baj érheti, és nem lehetek mindig ott. Szóval nálam ez biztos csak rosszabbodni fog. :(
2013. márc. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hajjaj és még mi lesz ha megszületik! Bejárunk éjjel megnézni, hogy lélegzik-e, rettegünk az oltásoknál, hogy ne legyen mellékhatás. Aggódunk, hogy vajon eleget eszik-e, rendes fog-e hízni. Aggódunk minden nap, nehogy valami baj történjen vele. És ez örökké tart.
2013. márc. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen paramami voltam, de nyugodj meg! Egészséges lesz, és kész! Ez ne árnyékolja be a babavárási időszakodat, pláne ha a doki is azt mondta, hogy minden rendben!


Az pedig teljesen igaz, amit előttem is írtak: ha megszületik, és sír, hatványozódik majd az érzés, aztán jön majd hogy biztos nem jól csinálsz valamit, de ez badarság! Félted őt, anya vagy!

Nem lesz semmi gond! Jön a jó idő, menj sétálni, vagy próbáld meg valahogy ezeket a negatív gondolatokat elhesegetni! :)

Boldog babavárást kívánok!

2013. márc. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A baba iránti anyai aggódás normális terhesség alatt, de azért ne vidd túlzásba! :-)
2013. márc. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én aztán tudom, miről beszélsz, kedves kérdező. Nekem van már egy 3 éves kisfiam, vele annyira aggódtam minden miatt, leginkább a szülés után, hogy depresszióig fajult. Ezt elsősorban az internetnek "köszönhetem", mert itt összeolvastam minden rosszat, és emiatt beleláttam a gyerekembe olyan dolgokat, amik hála Istennek messze állnak a valóságtól. Viszont én ezeket kivetítettem a fiamra, és elhittem magamban, hogy baj van a gyerekemmel, és el is vittem kivizsgálásra annak ellenére, hogy az egész családom engem nézett bolondnak. A kivizsgáláson szerencsére megnyugtattak, és majdnem ki is nevettek, hogy miért gondoltam én egyáltalán olyanokat a gyerekemre, amikor egy teljesen egészséges, okos, ügyes, értelmes kisfiú, akire büszke lehetek. Ez megnyugtatott, de előtte én megjártam a poklok poklát.

Most várom a hugit, 23 hetesek vagyunk, és már félek, de próbálok nem netezni, és nem elmélkedni ezen. Most is csak egy kérdés kiírásáig néztem be erre az oldalra (nem a gyerekemmel kapcsolatos a kérdés), és már megyek is tovább, mert nem olvasgatok már ebben a témában.

Javaslom ezt Neked is!

2013. márc. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez abszolút természetes. Ha egy vizsga előtt stresszel az ember, akkor szülés, meg egyáltalán egy gyermek "teremtése" miatt naná, hogy izgulhat. Az előttem szólónak igaza van. Ne olvass össze kérlek semmilyen blogokat, fórumokat, hogy ki hogy stresszel ezen. Mindkettőtöknek fontos most, hogy nyugis legyen. A szülőszobán neked kell majd teljesítened, ott nem lesz veled fórum meg más, aki majd támogat. Ez a te életed, te tested és irányítsd te, ahogy neked jó. Ha belegondolsz, nincs mi miatt aggódnod. Az orvos szemmel tart titeket, a szülésnél jó kis csapat lesz körülötted. Te pedig addig és utána is biztosítsd magadtoknak a nyugalmat. Ne hagyd, hogy félelmek és mások paráztatása elrontsa ezt a gyönyörű időszakot. Ne hagyd, hogy utólag legyél okos és máshogy csinálnád, mint ahogy egy kis átgondolás után már most megtehetnéd.
2013. márc. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,nagyon kedvesek vagytok. Megpróbálok nem ilyesmikre gondolni. Csak az a baj,hogy tényleg annyira túlzásba visznek mindent,szörnyű ez a civilizáció.. :D
2013. márc. 20. 10:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt tekintsd jò jelnek!!!Előjöttek az anyai ösztönök és már most imádod:))
2013. márc. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!