Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7-8 hetes terhes vagyok. Már...

7-8 hetes terhes vagyok. Már 4 hetesen e-coli tenyészett ki, amire antibitkumot kaptam. Most meg durva gombám van, nagyon viszket a végbél és a gáttájékom. Van valakinek valami ötlete, hogy lehetne természetes módon is kezelni?

Figyelt kérdés
Pimafucin kúpot használtam már egy dobozzal, és most krémet használok. (Orvossal egyeztetve) Próbálok jelentősen változtatni az étrendemen, de nam javulok. Nagyon el vagyok keseredve, mert megkeseríti a napjaimat ez a szörnyű viszketés. Terhesség alatt, főleg az első trimeszterben meg van kötve az orvos keze, nem adhat akármit. Mit tehetnék? Valakinek valami ötlete? Attól tartok itt az kevés, ha kivonom a lisztet és a cukrom dolgokat...
2013. márc. 24. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem az segitett sokat, hogy elhagytam minden lisztes es cukros dolgot. A szenhidrat bevitelt a reggeli zabkasabol es gyumolcsokbol fedeztem. 1-2 het alatt jelentos volt a valtozas.

Az a baj, hogy ez egyfajta candindida, aminek a tapanyaga a cukor. Sokan lehukyeztek, mondvan, hogy kerulne cukor a huvelyedbe, etellel, de a ver utjan kerulhet.

Amugy azota is megfigyeltem, ha tartosan szenhidrat dus eteleket eszem (ertsd mondjuk pizza, tesztas kajak..ha napokig ez a fokoszt), olyankor jon is vissza a viszketes. En meg terhesseg elott kezdtem ezt el, mert nagyon feltem, hogy ez lesz es szerencsere nagyon bevalt.

2013. márc. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem attól lett gombás fertőzésed, hogy antibiotikumot szedtél, amivel egy időben a hüvelyflórád felborult, túlszaporodtak olyan gombák, amik normál esetben is ott vannak, de túlszaporodva fertőzést és gyulladást okoznak. Amikor bármilyen fertőzésre, akár légúti, akár hüvelyi, akár húgyúti, stb. antibiotikumot, vagy gombaölő kezelést kapsz, mindig okos dolog vagy párhuzamosan a kezeléssel vagy a kezelés után hüvelyflóra helyreállító készítményt is használni. Sőt, nagyon sok esetben a hüvelyflóra helyreállítása is okoz fertőzéshez hasonló tüneteket.

Csak egyet nem tudok, hogy hüvelyflóra helyreállító készítményt kismamaként lehet-e használni.

Ezt jó lenne orvossal megbeszélni, mert az neked nagyon kéne.

Tenyésztést egyébként csináltak? Mert a célzott kezelés lenne a legjobb, utána pedig ha lehetséges egy hüvelyflóra helyreállítás.

2013. márc. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Antibiotikum után valóban gyakori a gombás fertőzés. Lehet, hogy egy doboz Pimafucin kevés volt, nekem volt, hogy kettőt (azaz 6 db-ot) kellett egymás után elhasználnom. Ez az első trimeszterben sem árt!
2013. márc. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!