Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megcsináltattátok valamelyik...

Megcsináltattátok valamelyik Down-kórra vonatkozó vérvételi szűrővizsgálatot?

Figyelt kérdés

Melyiket? Mennyibe került? Milyen eredményt adott?

Én az integrált teszten gondolkozom. 36 éves leszek hamarosan, 3. babánkat várjuk, a magzatvíz vételt nem igazán szeretném, ezért marad a integrált teszt.


2013. márc. 28. 13:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól függ, hogy hogy döntenél. Ha nem vetetnéd el akkor sem ha kiderül, hogy baj van akkor hülyeség elmenni.
2013. márc. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Kombináltat csináltattunk.

Első terhességemnél, ikreknél 1:23 000 -hez jött ki. Ez a vizsgálat ingyenes volt akkor még. 31 éves voltam.


Most, egy babát várva jött ki az

1: 10 000-hez. A vizsgálat 9000 Ft volt, és 34 éves vagyok.

2013. márc. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszoló vagyok, és hadd reagáljak az első által írottakra.


Ha nem vetetnéd el, akkor sem hülyeség elmenni. Mi sem vetettük volna el egyik babát sem.

Azért érdemes megcsináltatni, mert az embernek muszáj terveznie, felkészülnie a dolgokra akkor is, ha a baba nem egészséges. Sőt, akkor kell csak igazán megszervezni a dolgokat. Ráadásul a Down-kóros babáknak is lehet mindenféle testi baja, aminek a kezelését meg kell kezdeni születésük után. Pl. gyakran szívbetegek.


Meg olyan is előfordulhat, hogy műteni vagy kezelni kell vkit, amint megszületik, azonban ha nincs feltárva a probléma még magzati életében, akkor később talán már késő lesz.

Szerintem egy felelősségteljes ember, egy szülő tudni szeretné, mi van a magzatával. Én így gondolom.

2013. márc. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Vessetek meg érte, de én nem tartanám meg akkor, ha bebizonyosodik, hogy beteg a baba.

Előző terhességemkor nekem is ingyen volt a kombinált teszt, meg is csináltattam. Az orvosom most az integrált felé terelget, mivel nagyobb %-ban ad pontos eredményt.

2013. márc. 28. 13:43
 5/21 anonim ***** válasza:
Integrált tesztet csináltattam, de mivel idős anyuka vagy igazából a tesztek nálad úgy is nagy kockázatot fognak mutatni. Én mindenképpen megcsináltatnám az amniot ennyi idősen.
2013. márc. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben mindenképp csináltass egy kombinált tesztet a 12. héten. Ez egy vérvétel és egy uh.

Amit azért tudj. Se ez, se az integrált teszt nem fogja megmondani, hogy a babád down kóros e vagy sem. Ezek csak az esélyt mutatják... amúgy ha belegondolsz a te véredből veszik, miért mondaná meg a babád eredményét. Mondjuk az uh szerencsére már a babát vizsgálja és ott már sokmindent lehet látni.

Nem értem amúgy, hogy miért nem mondják el ezt otthon az orvosok az anyáknak, rengeteg félreértéstől óvnák meg az embert. Meg az utána a lehetőségekről is. Nekem napokba telt míg kiderítettem, hogy mi a frász is ez az egész... aztán visszajöttem Angliában, ahol meg szépen elmagyarázzák az egészet egy irományban. Ez kéne otthonra is.


Na, de a lényeg.

Ha megvan az eredményed és nem jó, na akkor javasolt továbis vizsgálat, ami viszont nem veszélytelen. Az egyik a méhlepénybiopszia (chorionboholy). Ezt már a 11. héttől elvégzik és olyan 97%-os eredményt ad, de azt tudni kell, hogy nem midnig sikerül a mintavétel. A másik pedig a magzatvízvétel (amniocintézis), amit a 16. (esetleg a 15) héttől végzik, a megbízhatósága pedig 99%. Ennél sokkal ritkábban fordul elő, hogy a mintavétel nem jó.

Mind a kettő 1%-al növeli a vetélés lehetőségét. A choriont azért tartják veszélyesebbnek, mert a terhesség korábbi szakaszában végzik, amikor a vetélés esélye is magasabb.

35 év felett ezek a vizsgálatok ingyenesek.


Még annyit tudni kell, hogy TB alapon az eredmény lassan jön meg, kb 2-3-4 hét, ami idegtépő lehet. Magánóton a vizsgálattól és helytől függően van akár 2 nap alatt is eredmény.


Nekem amúgy kombinált tesztem volt, ahol kijött, hogy az esélyem a down kórra 1:20-hoz. Bevoltam sz... rendesen, én megcsináltattam az amniot. Mivel nekem fizetnem kellett, ezért inkább az amniot választottam, mert annak az eredményét biztosabbnak hiszem, mint a choriont. Én jobban féltem attól, hogy down kóros lesz a gyerek mint attól, hogy elvetélek, aminek amúgy pici az esélye, ha az ember tényleg szigorúan betartja a szabályokat: 1-2 óra pihenés a mintavétel után, szigorú fekvés 3-5 napig, és utána semmi emelés v megerőltető házimunka pár hétig.

Nekem a 15+5 hetesen csinálták és az eredmény 9 nap alatt lett meg.


Ha van még kérdés szívesen válaszolok.

2013. márc. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!!

Tudom, hogy a legmegbízhatóbb a magzatvíz vétel, de ha egy kombinált vérvétel nem indokolja ennek az elvégeztetését (a Te esetedben én is megcsináltattam volna)akkor nem szeretném ennek kitenni magunkat.

Neked megnyugtató választ adott a magzatvíz vétel?

2013. márc. 28. 14:09
 8/21 anonim ***** válasza:

Mi a kombináltat csináltattuk meg, olyan 20 ezer körül volt. Onnan továbbküldtek volna minket magzati szívultrahangra, mert a tarkóredő határérték közeli volt. Nem mentünk. Az amniocentézist én sem vállalnám be alapos indok nélkül.

Amúgy egészséges a gyerekünk.

2013. márc. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Egyébként már van egy lehetőség, hoyg sima vérvételből is megtudják állapítani a down kórt 99%ra, de ez fizető, ha jól rémlik 300-400ezer körül van az ára.
2013. márc. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Hallottam valami hasonló horribilis árú vérvételről is. De az nem az én pénztárcámnak való. Az integrált nálunk 29.000 Ft, 2 vérvételből áll. Jóval olcsóbb, és csak eggyel több bökés. :) És a tájékoztató szerint 94% -os hatékonysággal szűri ki a Down-kórral sújtott terhességeket.
2013. márc. 28. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!