Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki kért epidurális érzéstelen...

Aki kért epidurális érzéstelenítést szülésnél, nem fájt amikor beszúrták a gerinc mellé a tűt?

Figyelt kérdés
Hallottam már olyan kismamát,aki az erős fájások mellett is megérezte,és fájt neki.Az EDA-t egyébként hány perces fájásokig lehet kérni??Pl 5 perceseknél már nem lehet kérni,mert már késő?És meddig adagolják?Tényleg igaz az,hogy a kitolási szakban már nem adagolnak több fájdalomcsillapítót mert akkor nem fogja érezni a kismama,hogy nyom-e vagy sem?Vagy végig adagolják amíg vége nem lesz az egész szülésnek?
2013. márc. 29. 15:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és még valami:ugye az EDA nem szünteti meg teljesen a fájdalom érzetet??lehet attól függetlenül érezni a fájásokat,csak sokkal enyhébben,igaz?
2013. márc. 29. 15:06
 2/5 szsuzs ***** válasza:
én ugyan még nem kaptam, de elég jól körüljártam már a témát... kórházfüggő, hogy hagyják-e a kitolásnál (pl Péterfyben, Máv-ban és talán a Bajcsyban hagyják), de a keményedést végig érzed (normális orvos és szülésznő segít, és mondja mikor nyomj).Bárki, akiról olvastam, hogy még hatott a kitolásnál is, azt mondta, hogy nem tudta magát a tolófájást nem érezni, csak nem fájt. 2 ujjnyira nyitott méhszájtól kaphatod addig, amíg a doki úgy ítéli meg, hogy van rá idő. Az biztos, hogy 1 l infúziónak le kell folyni előtte, szóval szólj időben, ha szeretnéd.
2013. márc. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én kaptam ,és nekem fájt .de én amugy is egy tű fobiás ember vagyok.többire nem emlékszem ,csak hogy jobb volt igy szülni mint nélküle .
2013. márc. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy fáj, hiszen egy bazi nagy tűt szúrtak a gerincembe :)

Nem lehet közben mozogni, így 2 fájás közé kell időzíteni. Én annyira paráztam, hogy meg ne moccanjak, hogy szinte lebénultam arra a pár percre és csak arra tudtam gondolni, hogy ha most megmozdulok, akkor talán örökre lebénulok és hogy fogom úgy felnevelni a kisfiamat :)))

A fájásokat utána is éreztem, de csak nagyon enyhén, így el tudtam lazulni és pihentem valamennyire, ezért maradt erőm a kitolásra. Előtte már 20 órája folyamatos fájásaim voltak, de semmit sem tágultam, nem aludtam és nem ettem, ezért a dokim szerint már nem lett volna elég erőm a szülésre.

Szóval nekem úgymond "muszáj" volt, ha el akartam kerülni a császárt...

2013. márc. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De fájt! Ráadásul kicsit félrement, így villámcsapás szerű fájdalmat éreztem többször is a lábamban... Viszont 4 fájdalmas szülés után végre én is "kipróbálhattam", milyen fájdalom nélkül szülni, úgyhogy megérte! :-)
2013. márc. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!