Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A tarkóredő 1 cm lett, az...

A tarkóredő 1 cm lett, az orrcsont is rendben, és én 23 éves vagyok. Érdemes megcsinálnom a tb által nem támogatott down kór szűrést (vérvételest)?

Figyelt kérdés
Az adatok miatt nem lenne indokolt, de aggódom, hogyha nem csináltatom meg, mi van ha később, már későn derül ki, hogy baj van... Köszi szépen! 12 hetes kismama.
2008. jún. 11. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:

A tarkoredo nem 1cm, hanem 1 mm :)

Ha van penz ra, csinaltasd meg nyugodtan, de ha nincs, ne aggodj, mert ezekkel az adatokkal felesleges.

Az AFP utan, ha az nem jo, ugyis van egy csomo vizsgalat, mai ki tudja deriteni, ha baj van, es az allami.

2008. jún. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha aggódsz csináltasd meg, de az adataitok alapján felesleges. A tarkóredő inkább mm lett nem centi!!! 3 mm-ig nincs ok aggodalomra, főleg ha az orrcsont is rendben van. a vizsgálat pedig ha jól tudom 25000 ft.
2008. jún. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon fiatal vagy még, jók az eredmények is, nem kell ennyit aggódni!
2008. jún. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én 26 éves vagyok és 18 hetes kismama.Nekem 1.4 cm lett a tarkóredö.Amugy minden eredményem jó!! Nekem eszembe sem jutott hogy megcsináltassam a down kór szürést...Azonkivül is még bármi más betegsége lehet a babánknak! És nem tudják elöre kiszürni sem! De ne erre gondolj!! Csak pozitivan!! Élvezd a terhességet!
2008. jún. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hi! Sem a korod, sem az eredményeid nem indokolják. Én 30 éves vagyok, nekem is jók lettek a baba adatai, s én elmentem, nem bántam meg. Igaz, 28.000 Ft volt, de nagyon alapos vizsgálat volt, nagy kijelzőn a férjem is végignézhette, mi zajlik a pocakban. Azt mondják mindenütt, hogy az a gép az egyik legpontosabb. Szóval, ha van rá kereted, nyugodtan menj el.
2008. jún. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Integrált teszten nem csak a Dawn kórt szűrik , hanem rengeteg más betegséget is .Pl:nyitott hátgerinc , idegcső záródás , Edwards-kór.....stb.

Az én értékeim is jók lettek , de inkább megcsinálattam !

Beteg gyerekre többet kell költeni , mint 25 ezer forint !

2008. jún. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :o)
2008. jún. 12. 10:27
 8/9 A kérdező kommentje:
ja, igen, és 1mm lett a tarkóredő, nem 1 cm... :o)
2008. jún. 12. 10:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Tedd attól függővé szerintem, hogy mennyire parázol/paráznál később ha nem csináltatnád meg. Ha tíznél többször eszedbe jutna a "mi van, ha" akkor csináltasd meg addig amíg lehet. Ha nem, felejtsd el. (Ha rossz lesz az afp-d a 16. héten, még mindig van döntési lehetőséged!)
2008. jún. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!