Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fontos kérdés! Olyan kismamáka...

Fontos kérdés! Olyan kismamákat kérdeznék, akik már szültek és szedtek terhesvitamint. Többi lent?

Figyelt kérdés

Már teherbeesés előtt egy hónappal szedtem a Femibion, meg készültünk rá, folsav,magnézium,tehát nagoyn tudatosan terveztük a babát.Elsőre sikerült,25 éves vagyok.

Viszont 31.héten már majdnem 2200grammnak mérték.Az orvosom szerint nem a magzatvédőtől lesz nagy a baba hanem genetika,de nem tudom, hogy most így, a 36.héten abbahagyjam e már a vitamin szedését és csak vasat meg c vitamint elég ha szedek?Igazából azon aggódom, hogy nehogy túl nagy legyen a baba.Köszönöm a válaszokat előre is!36hetes kismama



2013. ápr. 1. 07:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%
Soha nem szedtem semmilyen terhes vitamint, mert orvosilag nem volt indokolt. Csak Magyarországon szedetnek mindent a kismamákkal. Németországban, vagy Ausztriában nem is engednek szedni semmit, ha nem feltétlen szükséges.
2013. ápr. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Jó.Igazából nem a kérdésemre válaszoltál.Én szedek,ez egyéni döntés.Rosszat biztos nem tesz.
2013. ápr. 1. 07:43
 3/19 anonim ***** válasza:
36%

De, kedves kérdező, rosszat tesz. Az is rossz, hogy felfújja a kisbabát, nagyobb súlyú lesz, mint amilyen valójában lenne.

Egyébként ha kicsit is utánaolvasol a dolgoknak, a nálunk reklámozott és favorizált Elevitet pl. több országban betiltották. A többi terhesvitamin se sokkal jobb, elhiheted.

Ha már mindenáron vitaminokat akarsz szedni, szedj olyat, amit természetes, nem szintetikus, mert azzal tud is valamit kezdeni a szervezeted. Pl. foreveres vitaminkészítmények, Ökonet, ilyesmi.

2013. ápr. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Akár abba is hagyhatod hiszen a szervezetedben felraktározódott már a vitamin, és személyes tapasztalatból mondom, nem attól függ mekkora súlyú babád lesz. Én szinte végig szedtem a vitamint, mégis kis súlyú lett a fiam (3,8 kg-nak tippelték uh alapján) de 2,5 kg alatt született mert nagyon rövid köldökzsinór volt, azt még 4D se látták.

Úgyhogy nem számottevő mit mérnek..

2013. ápr. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. ápr. 1. 07:53
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Èn folsavat,kcium-magnézium-cink tablettát,c- vitamint szedtem és a Hippnatalos kismama italt ittam.Egyéb terhesvitamint nem szedek. Valahogy nem volt szimpi egyik sem.Dokim azt mondta ez ìgy nagyon jó. Kislányom 39. hétre született 55cm és 3620g.Kiváncsi vagyok a kistesó mekkora lesz,most sem kimondott terhesvitamint szedek hanem a fentiekben felsoroltakat.Egyébként minden barinőm szedett valami terhesvitamint és mindenhol más-más súlyú baba született...

Hogy a kérdésre is válaszoljak... :D

2013. ápr. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
En szedtem. A huszadik hetig naponta, aztán kétnaponta kb a harmincadik hetig. . Ott az orvos azt mondta, hogy ha normálisan étkezem, akkor nem kell tovább szedni, a vitamin akkor hasznos, ha egyebkent nem viszi be az ember a szervezetébe. A kislányom 3450 grammnál született, de az UH becslés meg a szules napján is 4 kg felettinek mutatta...
2013. ápr. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 krisztivan ***** válasza:
Én a 12 hétig szedtem gravidát.Utána semmit.Mégis 4430gr és 61cm fiam lett:-)) Már én is nagy lettem és a családban minden baba(visszamenőleg kb.40 évig) elérte a 4 kilót vagy azon felül született.Plusz szinte mindenkinek 58-61 cm között volt a születési hossza.Genetika ki mekkorát szül.És az is igaz,hogy a jóléti társadalomban jobban odafigyelünk magunkra(vitamin,egészség)ezért egyre nagyobbak a babák.Nem a felfújódástól:-) Ha gondolod hagyd abba,ha nem akkor szedd tovább.De szülés elött inkább a vasrakrárakat kell feltölteni,mert egy szülés igen leürití:-))
2013. ápr. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én szedtem végig az elevitet,3620 lett a fiam,barátnőm semmit nem szedett, 4300 lett a babája. Tényleg nem a vitamintól függ a baba mérete!
2013. ápr. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én külföldön élek, első terhességemmel 7. héttől szedtem végig. 3500g lett a babam, en sokat híztam.

A vitamin nem a babának kell, hanem a mamának. Ugyanis a természet úgy alkotta, hogy a baba mindent, amire szüksége van, elszívja a mamától, nem számít, hogy neki nem marad. Viszont ha nincs miből elvennie, akkor az már a babának se jó.

Most jön a kistesó, már előtte 1 hónappal elkezdtem szedni a vitamint. Orvosok által a legjobban ajánlottat vettem. Azért szedek vitamint, mert tudom, hogy nincs meg az elegendő vitamin az ételekben, Mo-on se, de itt meg aztán pláne. Alapjáraton ettem multit hébe hóba.

Nekem mindegy, hogy ki mit gondol, én úgy csinálom, ahogy én helyesnek érzem.

És mi van akkor, ha a babát tényleg felfújja a vitamin? Jegyeztek e már föl valaha is olyat, hogy a baba valamilyen módon egészség károsult lett, mert a mama vitamint szedett? Ha felfújja, hát felfújja. De ha megszületik, és azt mondják, hogy azért van valami baja, mert nem kapott elég vitamint, és én nem szedtem vitamint...a lelkiismeretfurdalás mindig ott lesz.

Mégis mi baja lehetne a babának abból, hogy ducibb lesz a vitamintól? Persze a mamának kényelmesebb, ha kicsi a baba, könnyebb kitolni. De én nem hiszem, hogy a vitamin felfúj. Nem is tudom, hogy találhattak ki ekkora baromságot.

De mindenki tegyen úgy, ahogy érzi, mindenki magáért felelős, ne hagyd, hogy rádtukmáljanak valamit is, a megérzéseidben bízz. Ha te úgy érzed, elég vitamin van benned, akkor ne szedj.

2013. ápr. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!