Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mehetek már első vizsgálatra?

Mehetek már első vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az utolsó menstruációm február 22-26-ig tartott. Interneten vezetem a ciklusaimat, ami meghatározza az ovuláció napját (elvileg március 15-én volt) és a ciklusom átlagos hosszát (35 nap). 15-e környékén együtt voltunk párommal, így aztán számítottam is rá, hogy lehet hogy jön majd a baba. Pozitívak is lettek a tesztek. :) Március 29-től lett volna következő menstruációm, ami ugye nem volt végül.. Eddig a menstruációm első napjától számoltam a heteket, eszerint csütörtökön töltöm a 6. hetet, így be is jelentkeztem dokihoz péntekre. Azonban most gondolkodtam, hogy az adatok szerint elvileg 15-e körül fogant meg a baba, nem? Akkor viszont még csak 3 hetes lesz. Így is érdemes elmennem orvoshoz? (vagy így ne is számoljam inkább?) Csak félek, hogy megijesztene, hogy nem lát valamit, meg ugye ha nincs még szívhang.. Bocsi a hosszú kifejtésért :) Egy aggódó kismama.

2013. ápr. 3. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem lesz szívhangja, de petezsákot már láthat a doki. Nekem 5 hetesen látott petezsákot, 7 hetes szívhangot. Ne aggóóóóóódj, annyi minden lesz még :) Egy 16 hetes kismama
2013. ápr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Czinkapanna ***** válasza:
Szia én 4hetesen mentem dokihoz de rá 2hétre vissza kellett mennem mert csak a kis zsákot látta szerintem még várj vele :)És még semmit nem iskaptam se kiskönyvet semmit a szívhangot meg kell várnniuk uh olyan 5-6hetesen tudják azt megnézni addig nem kapsz könyvecskét:(szia remélem segítettem kicsit 3gyerekem van uh van tapazstalatom e téren
2013. ápr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Adri1616 ***** válasza:
Szia. Nekem 5 hetesen volt szívhang. :-) nekem is ilyesmi volt a ciklusom. Mindenképp szólj h neked nem 28 napos. Nekem a 3-4 hetes ultrahangra azt írta h 1 cm-es petezsák sejthető. 5 hetesen 7mm embrió szívműködéssel, 6 hetesen 11mm, 8 hetesen 22 mm, 10 hetesen 38 mm.:-) kb erre számíthatsz :-) mondjuk nekem az extrém sok ulth. azért volt mert veszélyeztetett terhes vagyok. De meglátod csodálatos fejlődést fogsz végiélni.gratulálok ehhez a csodához :-)
2013. ápr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2-3 hetes terhesség nem létezik, mert ugye akkor van a megtermékenyülés. A dokinak is az lesz az első kérdése: Mikor volt az utolsó menstruáció első napja? Ő is innen fogja számolni a heteket.

De szívhang még nem biztos, hogy lesz, sőt szinte biztos, hogy nem lesz. Attól függően milyen a doki gépe, lát majd petezsákot, szikhólyagot. És vissza fog hívni 1-2 hét múlvára.

Ha nincs panaszod, vérzés, nagyon erős rosszullét, én nem is mennék csak a 8. hét körül.

2013. ápr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2013. ápr. 4. 01:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Én szinte ugyanúgy, ahogy te márc. 29-től nem vártam, annyi különbséggel, hogy nekem 28 naposak a ciklusaim.Én holnap megyek dokihoz. Igazából amikor bejelentkeztem más okból akartam felkeresni,akkor még nem tudtam arról, hogy sikerült a baba. Így én is 5 hetesen, ill 3 hete fogant babával megyek majd vizsgálatra.
2013. ápr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok és még annyit, hogy szerintem petezsákot már biztos látni fogank. :)
2013. ápr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha feb. végén volt az utolsó menstruáció, akkor onnantól bármikor teherbe eshetsz. Értem ezt a "peteérés dolgot" amit írsz, de nem csak ciklus közepén vagyunk fogamzóképesek, csak akkor a legnagyobb a valószínűsége a fogantatásnak.

Ha van szex, teherbe lehet esni.

Csak azért írom, mert azt hittem, 3-4 hetes leszek mikor a terhességmegállapításra mentem, és akkor voltam (7)-8 hetes. Mindenesetre nem kell már sokáig várnod, hamar kiderül. :)

2013. ápr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

6-os: tök jó hogy te is így vagy :) én is holnap megyek, olyan jó lenne ha valami már látszódna :) szurkolok majd neked is :)


E_: köszi szépen, így már végképp meg vagyok nyugodva. most hogy írtad rájöttem hogy tudtam is, hogy nem aranyszabály az, hogy a ciklus közepén kell lennie a peteérésnek, de valamiért előbb ez nem jutott eszembe :D pár napja még gondolkodtam, hogy lehet inkább 1 héttel később megyek, de aztán mégis elmegyek holnap (azt is alig győzöm kivárni :D). ha más nem is, legalább kiderül hogy mennyi idős lehet a pici. :)

2013. ápr. 4. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!