Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hátrahajló méhhel vagyok...

Hátrahajló méhhel vagyok terhes. Normális, ha nem kell gyakrabban vécére járnom, és kézzel nem tudom kitapintani a méhemet?

Figyelt kérdés

Szintén hátrahajló méhhel terhesek, nektek mi a tapasztalatotok?


Most járok a betöltött 10. héten. 8 hetes ultrahangon minden rendben volt: volt suzívhang, az emrbió 16 mm-es volt. Terhességi tüneteim: cicifájás, egésznapos émelygés és hányinger, néha hányás, fejfájás, kívánósság, nagyfokú fáradtság. Következő vizsgálat a 12. hétre beütemezve.


2009. szept. 21. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hátrahajló a méhem, én most éjszaka 3 pisilésnél tartok 38 hetesen. De nekem már nagyon lent van a Babóca, ő foglal el minden helyet. Ennyire az elején még én sem jártam sűrűbben wc-re. Előbb-utóbb ki fog egyenesedni a méhed, ha már hátrafele nem tud nőni, utána meg olyan lesz, mintha mindig is normálisan állt volna. Nem kell foglalkozni vele.
2009. szept. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%
Én csak azt nem értem, miért kell még terhesen is fel nyúlkálni magadnak? Miért akarod kitapintani a méhedet? Erre vannak az orvosok, ez az ő feladatuk. Könnyen összeszedhetsz egy fertőzést így, és akkor tényleg lehet min izgulni!!!!
2009. szept. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik uh-n nekem is azt mondták, hogy hátrahajló méhem van. (Én nem tudtam.) Azt mondta ez az uh-s doki, hogy a hátrahajló méhű nők nehezebben esnek teherbe (nekünk első próbálkozásra összejött). Illetve emiatt később lehet megtudni a baba nemét, ez valóban be is jött, mert az elején mindig elbújt hátra a baba, később meg takargatta magát, így mi a szülőszobán tudtuk meg, hogy lány.

De amúgy tényleg nem kell ezzel foglalkozni, a baba ott van benne, ez a lényeg.

2009. szept. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
minek nyúlkálsz magadnak terhesen?sztem ez már egy csepet túlzás nem gondolod?mért nem bízod a vizsgálatokat az orvosra?akkor mit csinálsz ha összeszedsz vmit?ha?gondolkozzál már basszus!
2009. szept. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kezzel valo kitapintas alatt en nem a felnyulkalast ertem elsore, hanem azt, hogy hasfalon keresztul kivulrol nem erzi a mehet, a mehenek a tetejet.

Kerdezo: te mire gondoltal?

Ha arra, amit en ertettem, akkor emiatt ne aggodj, ugyanis a meh alapban nagyon kicsike, annak is, akinek nem hatra hajlo. Rohamos novekedesbe kezd terhesseg alatt, de igy is csak a 12. heten hagyja el a szemeremcsont vonalat, addig ott van amogott teljes vedelemben. Eselyed nincs kitapintani. Ezert szoktak alapban ugy vizsgalni, hogy a doki egyik keze bent, a masik kint.

En a 19. hetben vagyok, a masodik babamat varom, a mehem teteje elvileg mar a koldokom es a medence csontom kozott van, megis csak akkor erzem hol is van, amikor kicsit bekemenyedik es kiugrik. Ekkor lehet erezni, latni, hogy meddig is er pontosan (mindezt ugy, hogy vekony vagyok, tehat nem a vedoreteg miatt nem erzem, latom).

2009. szept. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hátrahajló méhem van, ezt a szülés utáni 6 hetes kontrollon tudtam meg. :)

Eleinte szerintem senki nem szaladgál a wc-re de az utolsó harmadban már legszívesebben betettem volna egy tv-t a wc-re, hogy ki se kelljen jönnöm arra a 2 percre. :)

Minek tapogatod a méhedet? Nem kell piszkálni, főleg, hogy benne lakik a baba! Ne viccelj már!

Szép babavárást!

Üdv:

7 hós anyuka

2009. szept. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki gorombán nekem támadt, megkapta érte a lepontozást.


Még jobban köszönöm a többieknek az értelmes és hasznos válaszokat. Valamelyik kérdésben volt itt az előző napokban, hogy egy 9 hetes kismama kívülről könnyedén ki tudta tapintani a rohamosan növő méhét. Én azonban semmit. Még fokozott pisilési ingerem sincs. Külön figyelnem kell rá, hogy időnként azért elmenjek vécére, annyira nincs inger.


Eszem ágában sincs "felnyúlkálni" magamnak terhesen, nem is értem, hogy gondolhatta azt némely magából kikelt válaszoló, hogy hüvelyen keresztül ki lehetne tapintani a méhet?? Hogyan és minek? Még a szextől is el vagyok tiltva vérzés miatt! Érdemes lenne először kérdezni és tájákozódni, mielőtt nekiestek valakinek.

2009. szept. 22. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!