Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szolárium ártalmas terheség...

Jennifer012 kérdése:

Szolárium ártalmas terheség alatt?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 8. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Hát én biztos hogy nem mennék. Ennyit igazán ki lehet bírni szolárium nélkül.................SZERINTEM.
2013. ápr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
Nem artalmasabb terhesen mint nem terhesen. A babanak nem lehet semmi baja.
2013. ápr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Még nem terhesen is ártalmas.
2013. ápr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Azt megcáfolnám, hogy nem ártalmasabb!!!!! Kedves kérdező, olvasd figyelmesen!!!!!!!!!


Azoknak a nőknek, akik szolárium által barna bőrt szeretnének minden évszakban, íme, egy sorozat érv arra, hogy a szolárium veszélyes a terhesség ideje alatt. Napjainkban nem létezik egy statisztika sem, mely támogatja a szoláriumozást terhes nők esetében, mivel ennek súlyos következményei vetélés vagy a gyerek fejlődési rendellenességei lehetnek.


Annak ellenére, hogy az UVA- és UVB-sugarak károsak a bőr felső rétegére és bőrrákot okozhatnak, nem létezik egy bizonyíték sem, mely a magzat bőrének sugárzására vonatkozik. Mindazonáltal, az orvosok a szolárium kerülését vagy legalább annak korlátozását ajánlják. Az aggodalomra való fő ok terhes nők esetében az, hogy a kitevés az UV-sugarakra folsavhiányt okozhat. A folsav csökkenése a szervezetben növeli a kockázatot, hogy a baba esetleg spina bifidában vagy neuronhiányban szenvedhet.


Mint megelőző intézkedés, terhesség ideje alatt a nők ösztönözve vannak, hogy folsav-kiegészítőt szedjenek már a fogamzás előttől egész a terhesség első trimeszterének végéig. A folsav mennyiségét egyaránt növelheted olyan zöldségeket fogyasztva, mint a brokkoli vagy spenót.


A másik ok, amiért kerülni kell a szoláriumot, a túlzott hőmérséklet a barnító kabinon belül. Ez egyaránt kizárja a szaunát és a forró fürdőket is. Az egészségügyi ok, mely ezen tilalom mögött rejtőzik, a hiperterminiának köszönhető, mely kapcsolatban áll a magzat gerincének hiányosságaival. A hipertermia kockázata abban az esetben áll fenn, ha több órán keresztül, körülbelül 39 fokos hőmérsékletre vagy kitéve. Egy barnító kabin kezdeti hőmérséklete 37 fok, a benne eltöltött idő pedig 3-12 percig tart.


A harmadik ok pedig, amiért ajánlatos kerülni a szoláriumot, a bőr növekedett érzékenysége, mely könnyen bepirosodhat vagy irritálódhat.


Végezetül, annak ellenére, hogy a gondolat azzal kapcsolatban, hogy a szolárium mindenki számára káros, aki használja, csak álhír, ellenben túlzott használata szigorúan nem ajánlott.

2013. ápr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Végig jártam terhesség alatt, nem vagyok egy szolimaca, de hullafehéren hülyén néz ki az ember nyáron, főleg, ha még napra sem hajlandó menni. Meg a lelkemnek is jót tett. Hetente, v 2 hetente voltam kb 6-8 percet. Nincs bőrrákom (még?) a gyerek meg egészséges, le soha nem égtem. Azóta viszont nem nagyon volt időm elmenni.
2013. ápr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Szia,ha edidg jártál szoliba,akkor azért mert várandós vagy,nem kell magadtól megvonni,nem szabad még a saját árnyékunktól is megijedni.Sokan ellenzik a dolgot,aminek természetesen értelme van,viszont ami az anyuka lelkét megnyugtatja és jol érzi magát,az a babának is jó :)

Babatervezéskor én is jártam,9-12 percekre-novemberben.Mire lebarnultam,decemberben megtudtam hogy sikerült a babaproject :)Abba is hagytam első 3 hónapban nem voltam hajlandó menni,most már a genetikai vizsgálat is megvan,mozog a pici,4 és fél hónaposak vagyunk,hozzáteszem nem vagyok plázacica,de a nőiességemet nem akarom fiatalon elvesziteni,nem akarok slampos lenni csak azert mert anyuka leszek :) Nyáron nagy hassal és hófehér bőrrel a barna bőrü emberek között tudom hogy rosszul érezném magam,ugyhogy én már elkezdtem szolizni és plusz Loreal barnitókrémet is használok,és hoppá máris sokan mondták hogy miylen barna vagyok.Na meg a köldököm alatt előjöttek aprócska pihécske szőrszálak,na a szoli ezen is segit,és nem lesz oylan látható.A szoli egy valami miatt lehet káros és vetélést okozhat:ha FELMELEGSZIK A MAGZATVIZ,és maximum hetente 6 perc nem tesz rosszat,mivel esély sincs rá hogy az ember teste ugy felforrósodjon ez idő alatt hogy a magzatviz is felmelegedjen :)

Nagyon sokat olvastam ezzel kapcsolatban,sok anyuka irta hogy terhessége alatt járt és senkinek smemi baja nem lett,illetve ahová járok,kérdeztem járnake kismamák is,azt mondta a csajszi hogy sokan járnak és vannak akiknek az orvos mondta hogy max a heti 6 perc nem ártalmas,nem kell tőle félni:)

Jah és a folsavat potolni kell meg a folyadék bevitelt utánna :)

Jártál ezek előtt is barnulni?

18hkm

2013. ápr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Igen ártalmas, kimondottan tilos. Nagyon erős az uv sugárzás és felmelegíto a magzatvizet-
2013. ápr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Persze, és ha túl sokáig vagy bent akkor felforr a magzatvíz, elkezd rotyogni és puhára főzöd a gyereket. Azért kellene hogy a baromságnak is legyen határa.
2013. ápr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Fodrasz vagyok szepsegszalonban dolgoztam. Kismama nalunk sose mehetett be mert a szolizas is verboseget okoz... :( errol nalunk a szoliban is volt kirakva tajekoztato amit ceg honlapokrol szedtunk le, es hogy azert mert babas lett valaki ne jarja le gyorsan a berletet mert ebbol az okbol meghosszabbitjuk es a szules utani 3 honapban ugyanugy ervenyes a berlet.

Nekem is hianyzik es falfeher vagyok sajna, de en minden artalmast igyekszem kiszurni( de mindent ugyse lehet), igy az elkovetkezo 7 honapomban ezt is.

2013. ápr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ködzönöm a felvilágositást nektek !:)

Sajna tegnap voltam 10percre :( de nm volt olyan meleg !

Szerintetek 10perc az sok? De soha többet nem megy ahogy olvastam hogy felmelegszik a magzat :( nm vagyok egy nagyon nagy szoli csak h legyen egy kis szinem !nem akarom elvesziteni

2013. ápr. 9. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!