Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek megvárjam, míg a...

Szerintetek megvárjam, míg a páromban megérik az apaság gondolata, vagy érdemes időnként noszogatni? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
A párom 30 éves, én 26 vagyok. Stabil, jól működő kapcsolatban élünk, jó iskoláink, relatív biztosnak mondható állásunk van. Beszélgettünk már a babatémáról (főleg azért, mert én már lelkileg és fizikailag is erősen érzem, hogy ideje lenne), de ő mindig azzal hárít, hogy várjunk még vele 1-2 évet. Szerinte addigra több lesz a fizetése, és biztosabb lábon állunk az élet talaján. Valójában igaza van, de én azt érzem, hogy nem leszünk már fiatalabbak, és most is meg tudnánk oldani, ha jönne a baba. Türelmetlen vagyok és tanuljak meg várni rá, vagy nem árt időről időre átbeszélni a kérdést, hogy szokja a gondolatot?
2009. szept. 22. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem árt néha átbeszélni a dolgokat. Elvégre a te órád elég gyorsan ketyeg.
2009. szept. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne, ha pl tudna azokról a kockázatokról, amik 30-35 éves kor fölött jelentkeznek a nőknél. (Gondolok itt a második babára is.) Lehet, hogy nem tudja, hogy neked ketyeg a biológiai órád, és minden egyes évvel csökken a teherbeesés esélye, viszont nő a spontán vetélésé és a kromoszóma-rendellenességeké (mint pl a Down-kór). Azt se tudjátok még, hogy összejön-e spontán, vagy orvosi segítség kell. Ha az utóbbi, akkor évek is eltelhetnek vizsgálatokkal, próbálkozásokkal a sikerig; minek ezt kitolni még későbbre?


Aztán az se jó, ha túl nagy korkülönbség van a szülők és a gyerek között: nehezebben jönnek ki egymással, főleg tinikorban, és nagyobb az esélye, hogy valamelyikőtök nem éri meg az érettségijét vagy a diplomáját.


Viszont szerintem ne erőltesd, ne kényszerítsd. Mivel a kettőtök gyereke lesz, mindkettőtöknek akarni kell.


De az szerintem sem elég indok, hogy két év múlva több pénzetek lesz. Ha mindenki csak akkor vállalna gyereket, amikor már a kacsaláb is megvan a palotája alatt, akkor kihalna az emberiség.

2009. szept. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
26 évesen ne beszéljünk már a biológiai órája ketyegéséről....! Majd 10 év múlva.
2009. szept. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ültesd le a férjedet,és beszéljetek erről komolyan.Ne csak mellékesen legyen napi beszéd téma,hanem csak ezzel a dologgal kapcsolatban üljetek le beszélni.Így nem tud hárítani,mellébeszélni.Mert oké,abban igaza van,hogy lehet még gyűjtögetni biztosabbra várni,de az idő véges sajnos,főleg egy nőé a gyerekvállalás terén.Te most ebből a szempontból az arany korodat éled,a legideálisabb lenne most szülnöd.

Ha megvan hozzá minden,csak a közös akarat hiányzik,azt meg lehet beszélni.Hidd el tudom mit beszélek,szültem nagyon fiatalon(20 évesen)akkor túl korai,szültem 35 évesen is,nem azt mondom,hogy késő,de nem a legideálisabb ez a kor.

Rokonom 25 éves volt amikor rávették magukat a babaprojektre,és most sikerült szülnie 12 évvel később mert nem jött össze.Ezt is bele kell kalkulálni.Ha most álltak volna neki,valószínű gyerek nélkül marad.Több műtét előzte meg,és kb a 15-ik beültetést tudta kihordani(lombikos).Sosem lehet tudni hogyan alakulnak a dolgok.

Ha mindketten biztosak vagytok a kapcsolatotokba,abba,hogy együtt szeretnétek leélni az életeteket akkor a leírásod alapján semmi akadálya nincs,hogy már jöhessen a baba.Szerintem sok esetben a bizonytalanság az oka a hárításnak,hogy ki akarja tolni valamelyik fél az időt.Remélem nálatok nem ez az ok,beszéljétek meg minden képen.

Sok sikert.

2009. szept. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a férfiakban mindig is később érik meg az apaság gondolata. Lehet, hogy csak akkor, amikor először látja ultrahangon, vagy először érzi meg a hasfaladon át a mocorgását, vagy amikor először veszi a kezébe, először ébred fel rá éjjel. Nekik ez nem annyira természetes, mint a nőknek, sokkal inkább tanult dolog.


Az én férjem pl akart babát, belegyezett, nem volt ellenvetése semmi, támogatott benne, de nem volt meg benne az a kifejezett "alig várom már"-érzés, mint bennem. Néha még mondogatta is, hogy talán várnunk kellene még egy kicsit, annyira jó így kettesben. Haragudtam rá? Nem. Ez a természetes. Erre való ez a 9 hónap, hogy lélekben is felkészüljünk a szülőségre, mindketten. És a férfiak mindig is kényelmesebbek lesznek, amíg világ a világ. :-)

2009. szept. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia! Nem biztos, hogy jó ötlet ezzel „nyaggatni”. Az én párom kikötötte már az elején, hogy először éljünk együtt ketten 5 évet, szokjuk meg egymást és csak utána álljunk le a babáról beszélni. Mondjuk, mi hamar is házasodtunk össze, fél év után kérte meg a kezem. Nyögvenyelősen, de kibírtam. Mikor letelt az 5 év, elé álltam, hogy akkor most gyereket csinálunk. Egy szava sem volt, szó nélkül belement.


Szóval csak oda akartam ezzel kilyukadni, hogy ha erőlteted, akkor csak magad ellen haragítod. Egy család abból áll, hogy kompromisszumokat kötünk, és nem csak egyet fújunk, mint a pereces. Amit akarunk, azt mindkettőnknek akarni kell. Különben majd hallgathatod később, hogy „a te gyereked, neveld te”. Valószínűleg érzi ő magában, hogy még nincs rá teljesen felkészülve, azért szeretne várni még.


Azért azt tudnod kell, hogy a férfi sosem úgy működik, mint egy nő. Tudom, hogy nagyon hülye a hasonlat, de a férfi sokkal többe nézi a kocsiját, mint a nőjét, vagy a gyerekét. A gyereket, ha hazahozza a nagyiéktól, ölbe fogja, bezárja a kocsit, és háromszor körüljárja, és amikor belép a lakásba, az az első, hogy valami hülye körbespriccelte nem tudom mivel az autót, és csak utána jön az, hogy a kicsi elesett a nagyiéknál az udvaron. Ne szólj le a hasonlatért, sosem fogjuk ezt megérteni, de ők így működnek. És ez nem azt jelenti, hogy a baba nem számít nekik. (Mikor elvetéltem az első babát, a párom két napig sírt utána, mint egy kisgyerek)


Bocsi, ha hosszúra nyúltam


22 hetes pocis

2009. szept. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

14.31-es vagyok

csak még egy gondolat arra a kérdésedre, hogy „szokja a gondolatot”. Én mindig úgy beszéltem a páromnak, hogy tervezzünk a házba három szobát, mert kell a babának is, a lépcső olyan legyen, hogy majd, ha lesz babánk, ne tudjon róla leesni, stb. Tehát folyamatosan beszéltem neki arról, hogy mi lesz majd egyszer, ha már nem csak magunkért élünk, de sose hozakodtam elő azzal, hogy annak mikor kell bekövetkeznie.

2009. szept. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igazatok van, erőltetni én sem akarom. Ráadásul a páromat is megnyugtattam, hogy nem kell félnie, közös elhatározással lépünk majd bele a tervezésbe. Azt is látom, hogy ha pl ma kiderülne, hogy babát várunk, akkor az első megilletődés után nagyon várná a kicsit, de ide nem jutunk el, csak ha már ő is szeretné. Ördögi kör.


Nálam az a baj, hogy félek, minél többet várunk annál nagyobb az esély arra, hogy nem jön össze hamar. A családom női ága nagyon hamar lép be a változó korba (többen 40 év alatt), tehát előfordulhat hogy alig több mint 10 év múlva én már klimaxolni fogok. Ez pedig aggaszt, mert nincs garancia arra, hogy az ezt megelőző években még kényelmesen teherbe eshetek és még kistesót is tervezhetünk hozzá.

2009. szept. 22. 14:40
 9/13 anonim ***** válasza:

Már az előttem válaszolók leírtak mindent szinte, én csak annyit tennék hozzá: Ha megvan minden: jó kapcsolat, lakás, jó fizetés mire kéne még várni? Egy munkatársnőm fogalmazta meg korábban, ami nagyon bennem maradt: Ne a babót igazítsd a pénzhez, mert ha már megvan, úgyis a pénzt igazítod a babóhoz.

Én sem tudtam elképzelni, 26 évesen mentem bele új kapcsolatba, mire ebből baba lesz.... Aztán 1 évre rá házasodtunk, és rá egy évre kb, két hónap múlva születik a picink.

Nekünk is megvolt munkahely, aránylag jó fizu, lakás (még több is a kelleténél, ugyanakkor hilből persze), lett autó is időközben, mire kellett volna még várni?

És igaza van az előttem szólóknak: Adja Isten hogy hamar sikerüljön a bébi, de mi van akkor, ha tényleg hónapokat kell rá várni? Minél később kezditek, annál később lesz eredménye...

Még egy tipp: a baráti társaságotokban mi a helyzet? Mert húzóerő lehet a férfiaknál, ha másnál már látják a boldogságot, amit egy gyerkőc, vagy egy pocaklakó jelent.

Nálunk a baráti társaságban az elmúlt egy évben babyboom van...

Szorítok, hogy a párod mielőbb meggondolja magát, már az is elég, ha nem vagytok ellene, aztán jön, amikor jönni akar a kis poronty.

2009. szept. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát tudod nálunk is ez volt a helyzet,a párom még várni akart,de minek?27 voltam,hogy szültem az első babámat és igy is öregnek éreztem magam már hozzá.Az tényleg igaz,aki teheti szüljön 25alatt!Szerintem néha vesd fel a témát!Én nem témáztam,egyszerűen nem jött össze a baba és 3 év kellett hozzá,sajnos.Most van 4 gyerekem és nagyon boldog vagyok!Büszkélkedhetek a gyönyörű nagylányaimmal és van kicsi is a háznál.

Ajánlanám,az elsővel már te se várj sokáig!Ne védekezz,ha bepottyan,akkor azért hidd el,a párod se fogja azt mondani,hogy nem kell!:))))

Sok szerencsét!:))

2009. szept. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!