Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan zajlik az apasági...

Hogyan zajlik az apasági nyilatkozat tétel?

Figyelt kérdés
31 hetes kismama vagyok, a x.kerületben lakom, hová kell mennem pontosan? holnap megyek a dokihoz igazolásért, ez idáig oké és utána ? válaszokat előre is kösy
2013. ápr. 16. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!


Én is itt csináltattam tavaly.Szerintem azóta nem változott,


Kellett mindkettőnk személyi,és lakcímkártyája,igazolás a dokitól,válási papír ha voltál már férjnél,ha nem akkor az okmány irodától egy hajadonsági papír.Az önkormányzatnál csinálják az apasági nyilatkozatot

2013. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, először is kell egy igazolás a dokitól a fogantatás vélelmezett időpontjáról és a szülés várható idejéről. Bemész a népesség-nyilvántartóba (ez általában az okmányirodákban, ügyfélszolgálatokon van), ott kérsz egy "hajadoni igazolást", Újpesten ennek az átfutási ideje egy hét volt, majd mikor ez megvolt kérni kellett időpontot a kerületi gyámhivatalba, oda apával kellett menni ezzel a hajadoni papírral, az orvosi igazolással és a személyi iratokkal, és ott adtak egy papírt (de azt 3 példányban), hogy a párom a nevére veszi a babát.
2013. ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
első vagyok itt a X.kerben 5 perc alatt meg volt a hajadonsági igazolás.Várni sem kellett soron kívül ideadták.
2013. ápr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
akkor menjek először egyedül el az okmányirodába és kérjek egy hajadonsági nyilatkozatot? ez több napig is eltarthat? nem rögtön adják ki? csak azért mert nem tud annyiszor eljönni a párom a munkahelyéről. most még nem kell jönnie csak ha megkaptam a hajadonsági papírt?
2013. ápr. 16. 11:59
 5/5 A kérdező kommentje:
közben látom válaszoltál, szóval 5 perc alatt megvan? az jó volna és kell időpontot kérnem a másik helyre ahol kiadják az apaságit?
2013. ápr. 16. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!