Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » H1N1 most olvastam a neten?...

H1N1 most olvastam a neten? Hogy a kismamák fokozatabban veszélyeztetettek. és első körben Ők kapják a védőoltást

Figyelt kérdés

Bocsi a kérdőlejért de valahova muszály raknom .

Szoval most olvastam a neten hogy a kismamák első körben kapják és ingyen mert ők az egyik legveszélyeztetettebb kategoria...Ti beadatjátok??És ha van mellékhatás??Gondolom azt nemigen tesztelték...

Mit tesztek?Én nem tudom de félek valami baja lesz a babának ha beadatom sok van még hátra februárban szülök..Nem tudom mennyi az esély hogy megkapom állitólag most jön a csúcs...:-((Mit tesztek mit tegyünk csajok???


2009. szept. 24. 16:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi tervezzük a babát(remélem ebben a hónapban összejön)de tuti nem adatnám be!Pont azért, amit te is írtál!Mellékhatásokról, hosszútávú hatásokról nem tud senki semmit, de hogy is tudna, hiszen most "dobták piacra és tök új"!

Amúgy ezt az egész influenzás dolgot nagyon felfújják!Nem lennék meglepődve, ha pont azért tennék, hogy minél többen oltassák be magukat, ezzel meg a vakcina kitalálói jó sokat kaszáljanak!Arról bezzeg senki nem beszél, hogy a gyógyszerek mellékhatásiban kicsit többen halnak meg, mint az influenzában!

Lényeg a lényeg, hogy szerintem vitamint kell szedni és én úgy vagyok vele, hogy ha Isten megáld egy picivel, akkor megőrzi a fejlődését is!

Ja és a hugom most szült egy egészséges kisfiút, és ő is volt influenzás a terhessége alatt, lázzal meg mindennel!Nem, itt, külföldön, de nem lett semmi baja a babának!

Szóval szerintem óvatosabbnak, körültekintőbbnek kell lenni, nem gyorsan beadatni az ellenszert!

2009. szept. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, az a baj, hogy eddig erre sehol nem adtak még választ...

Még nincs elég elfogadhatóan tesztelve (bocsi, de nem én szeretnék a teszt-alany lenni!) és emiatt még a mellékhatásokat sem ismerik..


Viszont az nagyon nyugtalanító, hogy megint meghalt egy fiatalember H1N1-től, pedig ő nem is tartozik a veszélyeztetett csoportba!... 8-o

(Ő a második halott Mo-on.)

2009. szept. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

10 hetes vagyok, és nem tudom. Annyit tudok csak, hogy a magas láz nagyon veszélyes, mert vetélést okozhat, és maradandó magzati károsodást is. A 14. hétig mindenképpen el akarom kerülni, hogy belázasodjak, és addig a védőoltást sem fogom beadatni, mert ki tudja, milyen mellékhatásai lehetnek.


A 12. hetes kontrollon fogom megbeszélni az orvosommal, hogy mit javasol. Magánakcióba nem fogok kezdeni.

2009. szept. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__4248..


ezeket a válaszokat is érdemes elolvasni, igaz nem kismamákra vonatkoznak, de H1N1 a téma

2009. szept. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Akárhány orvossal beszéltem,egy sem adja be a kismamáknak a védőoltást.Nincs tesztelve,senki nem tudja,mi lesz a hatása.Végül is egy gyengített vírust juttatnak be a szervezetbe.Én nem fogom beadatni.
2009. szept. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Én sem készülök beadatni, túlságosan tartok tőle. Ha beoltanak, mindenképpen megkapjuk a magzatommal együtt a vírust, egyébként pedig lehet, hogy el is kerül.

De orvossal sem árt azért beszélni, többel is. Én olyat nem olvastam, hogy egy orvos is ajánlotta volna! A médiában igen, de személyesen nem!

2009. szept. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%

Ezt érdemes megnézni. Én biztos hogy nem adatom be! Rajtam meg a babámon ne kísérletezzen senki!!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2009. szept. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszi csajok tuti nem adatom be!!!!
2009. szept. 24. 18:23
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy állatorvos ismerősöm mondta, hogy nagyon valószínű, hogy a H1N1 vírus eleve mesterségesen lett előállítva. Mert a természetben minimális az esélye, hogy ilyen létrejöjjön. Asszem találkoznia kéne egy náthás csirkének egy influenzás emberrel, plusz még legyen ott egy malac is, ami szintén beteg, és van még egy 4. faktor is, talán egy élősködő. Szóval ezeknek kellett volna jól egymás arcába/pofájába prüszkölniük, egy helyen, egy időben, és ezután még a genetikai mutáció is hátra volt.
2009. szept. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Már nem vagyok kismama, de a babámnak se fogom beadatni.


De amúgy néztétek a híradót? Elgondolkoztató.

Az egyik főhír: jövőhéttől már kapható a h1n1 védőoltás

Közvetlenül előtte lévő hír: meghalt egy fiatalember h1n1-be (pedig napok óta még csak beszélni se beszéltek a vírusról)


Egy kissé manipulatívnak tűnik, nem ?

2009. szept. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!