Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babát várom és mindenképp...

Első babát várom és mindenképpen szeretném majd szoptatni. Mit tehetek, hogy nagyobb eséllyel legyen tejem?

Figyelt kérdés
Még csak a 4. hónapban vagyok, nem tudom, mik azok a praktikák, amikkel tuti lesz tejem. Sajnos anyukámnak egyik gyerekével se volt, vagy csak nagyon kevés. Hallottam, hogy a terhesség alatt a sok pihenés, nyugodt körülmények segítik, hogy a későbbiekben legyen tejem. Ti mit tudtok erről? Vannak bevált módszerek?
2013. ápr. 18. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Hacsak nincs valami komoly szervi eltérés, az anyukák 99 százaléka tökéletesen tudna szoptatni, ha nem kapna bődületesen idióta tanácsokat a védőnőktől és hasonló állatfajtáktól.

A szoptatásnak egyetlen titka van: igény szerint mellre kell tenni a picit születése pillanatától kezdve. Ez az első napokban akár félóránkénti szopit is jelenthet, de ez teljesen normális, ahogy nő a baba, úgy fognak az etetések között eltelt időszakok hosszabbodni.

Már a kórházban kérd magad mellé a babát, ne add le a csecsemőosztályon és véletlenül se adj neki semmi mást, mint anyatejet! Vizet se, teát se! Az anyatej úgy van kitalálva, hogy az eleje tökéletes szomjoltó, a hátsó tej zsírosabb, laktatóbb. A legnagyobb nyári melegben is csak mellre kell tenni a babát, ahányszor igényli és minden rendben lesz.

Az én anyukám se tudott minket szoptatni - hogy is tudott volna, amikor elmagyarázták neki, hogy a baba 3 óránként eszik, két etetés között meg adjon nekünk teát - én viszont igény szerint szoptattam illetve szoptatok, immáron a harmadik babámat. És mindegyikük évekig szopizott.

2013. ápr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jaj köszönöm, nagyon aranyos vagy. itt azt hiszem amúgy is bababarát a kórház vagy mi, szóval ott lesz a baba velem :) Megfogadom a tanácsodat, köszi :)
2013. ápr. 18. 15:41
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Én ezt az oldalt ajánlom Neked:

www.lll.hu

Én is itt olvastam át mindent A-tól Z-ig, még az első terhességem alatt, rengeteget segített, aztán a kórházban egy csecsemős nővér segítségét is gyakran kértem, később pedig a belinkelt oldalról kerestem fel tanácsadót, ha gond volt.

És igaz, amit írt már valaki, hogy a szoptatás majdnem mindenkinek lehetséges, csak nem mindegy, mit és hogyan csinál az anyuka, és ha nem megy, segítséget kell igénybe venni!

Jó pocakosodást Neked!

2013. ápr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krisztivan ***** válasza:
Szerintem ami a legeslegfontosabb a szoptatni tudásban a NYUGALOM:-)) Sose parázz azon,hogy én akarom és jaj,és kevés,a szomszéd,a védőnő:-)) Tudni fogsz szoptatni és kész.Ezen nem kell előre izgulni:-)) Szép várandósságot kívánok:-))
2013. ápr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :)
2013. ápr. 18. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!