Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt fogyni/súlyt...

Terhesség alatt fogyni/súlyt megtartani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


11 hetes kismami vagyok, és az előző terhességemről rajtam maradt 10 kg. Most elhatároztam, hogy ezzel a terhességgel nem szeretnék vizilóra hízni. Tudnátok nekem segíteni ebben? Olyan étrendre lenne szükségem, amnek megtartásával nem okozok bajt a picinek, de nem is leszek 100 kg...köszönöm szépen!


2013. ápr. 19. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
alapvetően edd azt, amit baba nélkül is, ha egészségesen étkezel. sok fehérje, saláta, gyümölcs...csak egyél többet és több szénhidrátot, tk kenyér, vagy rozsos dolgok. szerintem ezzel nem lehet baj, de egyél többet!:) picit. én a kaják 80%-tól rosszul vagyok, szóval mindent megeszek, amit megkívánok, ezért ilyet nem tudok tartani, de ha amúgy nem vagy émelygős, simán mehet.
2013. ápr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A nőgyógyászom azt mondta, hogy ne egyek kenyeret (még tkőrlésűt sem) és direkt cukrot (süti,édesség,cukor...). Rengeteg zöldség,gyümölcsöt, tejterméket, húst, halat, tojást.

Védőnő tud adni egy dietetikus által összeállított étrendet, vagy mintát amit általában cukorbeteg kismamáknak állítottak össze, ettől persze el lehet térni, mert nem vagy beteg.

Szerencsés időben vagy Te is állapotos, mert jön a nyár, a zöldség-gyümi szezon, nagyon meleg, amikor sokat kell, lehet inni (csak citromos víz), csak a végén kell vigyáznod.

Ha ügyes vagy pont ennyi kg-val fogsz menni szülni, mint most vagy és ez nem azt jelenti, hogy éhezel, hanem tényleg egészségesen táplálkozol, mert a babának valóban nem a fehérlisztre és a cukorra van szüksége.

2013. ápr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kerüld a cukrot (üdítő, cukros tea, süti), meg a lisztes dolgokat (kenyér, zsemle, tészta), meg a sok zsiradékot (sütőben is meg lehet sütni a panírozott dolgokat).
2013. ápr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 11kg plusszal mentem szülni és 1 hetes volt a kislányom mikor a mérleg ugyanannyit mutatott mint mikor terhes lettem. Nekem nagyon oda kellett figyelnem, hogy mit eszek és iszok, nagyon savam volt végig. Inni csak szénsavmentes ásványvizet tudtam és sav csökkentett gyümölcsleveket. Édességet nem tudtam enni mert a cukros dolgoktól is savam volt, de a gyümölcsöktől nem. Így nagyon sok gyümölcsöt és zöldséget ettem. Na és persze a 13. héttől a 39. hét közepéig tornáztam heti minimum 5 alkalommal. Nekem így sikerült, hogy nem híztam el, pedig nagyon hajlamos vagyok rá.
2013. ápr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!