Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogászati kezelés várandósan...

Fogászati kezelés várandósan nem okoz bajt?

Figyelt kérdés
Alapbetegségem kezelése után végre sikerült teherbe esnem, nagyon örültünk, sokat küzdöttünk érte. Van néhány rossz fogam, mindig is küzdöttem vele, szegénységben nőttem fel, ahol sajnos nem volt az oktatásom része a helyes fogmosás. A tinikorom közepén tanultam meg, egyedül, hogyan kell, de sok fogam addigra elromlott. Igyekeztem helyrehozatni őket felnőttként, de néhány rossz még mindig van (kb. 4). Tartok attól, hogy a fogászati kezelések ártanak a babának. Nem az érzéstelenítő, arról már olvastam, hogy helyileg hat, de ha van valami baj a fogaimmal és megpiszkálják, nem juthatnak be nagy mennyiségben méreganyagok? Nem lehet belőle baj? Nem várhat a javíttatás a szülés után?
2013. ápr. 20. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem minél előbb csináltasd meg, ha rossz a fogad, az is árt a babának, és most több időd van, mint utána lesz. Az orvos eleve nem fog olyan beavatkozást végezni, ami árt.

Nekem fogröngten előtt is megkérdezték, terhes vagyok-e, pedig lapos hassal mentem, hidd el, odafigyelnek.

2013. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha nekem fáj, amit csinálnak, megfeszítem magam, vagy bármi? Ez sem lehet baj? Tudok rosszat tenni közben, vagy utána?
2013. ápr. 20. 11:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem várhat, mert ilyenkor gyorsabbn romlik. Szerintem erre most szánjatok, bár tudom nehéz, de kell, és egy nagyon jó magánfogorvoshoz menj - akiről ismerősők útján tájékozódtál. Ő tudja azt is mit kell és hogyne kismamánál tenni, mi várhat, mit használjon.
2013. ápr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Eddig alapból kötelező volt a pecsét a kiskönyvbe fogorvostól. Terhesség alatt méginkább romlanak a fogaid, mivel a baba elveszi a vitamint. Semmi baja nem lesz se neked, se neki. Az, hogy neked fáj, az te vagy, attól neki még nem. Érzi, de nem a fájdalmat, hanem hogy neked rossz. Menj el és csináltasd meg. Én is terhesen hozattam rendbe, volt egy jó pár amit meg kellett csinálni, gyökérkezeltek is.
2013. ápr. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nyugi semmi baja nem leszz! Én màr kb 3-4 hete jàrok minden héten 1* mert szépen rendbehozatom a fogaim ugyanis ilyenkor fokozottan ügyelni kell rà mert a baba a kalciumot elvonja a szervezetedtől!

Egyedül fogat nem szoktak húzatni csak nagyon-nagyon ritka esetbe mert az ugye fertőzésveszélyes,nyitott a seb sokàig! Üdv 20hkm

2013. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!