Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon megijedtem a TSH...

Nagyon megijedtem a TSH értékem miatt, segitenétek?

Figyelt kérdés

Tul vagyok egy sikertelen terhességen (ures petezsàk) Akkor azt mondtàk, nem hormonàlis problèma volt, hanem genetikai. Utolag màr nem tudom mit higyjek. Akkor mèg nem tudtam hogy bàrmi bajom lenne. Ezutàn hiàba probàlkoztunk, nem jott a baba, kivizsgàltattuk magunkat. Inzulinrezisztenciàt ès PCOS-t diagnosztizàltak. Erre Merckformint szedtem, diètàztam, most 5 hetes terhes multam. Viszont a TSH eredmènyem kb. fèl ève 2.78 lett. Akkor nem kaptam semmi gyogyszert, mondvàn èz boven a 4.2 hatàrèrtèk alatt van, addig nem kezelnek senkit pm hormonokkal. Ha kivul esik a reform tartomànyon az èrtèk, akkor van az, hogy 0-1 kozè àllitjàk be.

Most, hogy nèzelodtem a neten, mindenki gyogyszert kap màr ilyen èrtèkre. Az én endokrinologusom nem adott. Annyira megijedtem, mèg egy vetèlèst nem birnèk ki, olyan nehezen sikerult ez a pozitiv teszt is. :( Nem Magyarorszàgon èlek, itt màshogy vannak a vizsgàlatok, félek, hogy nem foglalkoznak a problèmàmmal. Vagy mire eredmènyeim lesznek, màr kèso lesz. Mi a vèlemènyetek?

5Nem rosszbol mondom, de az vàlaszoljon aki èrt valamit a dologhoz, feleslegesen ne riogasson senki. Koszonom szépen!)


2013. ápr. 24. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:

nekem 5,04 volt, majd 4,195, semmit nem kell rá szednem:)


14 hkm

2013. ápr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

5,04 volt teherbeesés elott, azota csokkent? Vagy ezeket mikor mèrtèk, mikor màr utban volt a babo? :)

Egyèbkènt megnyugtattàl, koszi! :)

2013. ápr. 24. 16:25
 3/9 anonim ***** válasza:

5,04 volt az első vérvételen, már terhesen, nekem előtte nem nézték, nem volt gondom (elvileg)

aztán rá 1 hónapra kb. most 4,195 volt, azt mondta az endo dokim, ez így teljesen ok, nem kell vele foglalkozni, ill. annyit kért, 2 hónap múlva nézzünk rá megint, de gyógyszert nem kell szednem

2013. ápr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4 gyerekem van ebből 2 vel 3.95 ös tsh val lettem terhes és semmi bajunk se lett. Olvastam én is ezt hogy a teherbeesésnél a kívánatos érték 1-1.5 dehát mindenre van ellenpélda is. Hogy fél év alatt neked a 2.78 ról romlott e illetve hogy nektek lesz e ettől bajotok (vetélés) ezt mi itt nem fogjuk tudni megmondani. Nyilván vérvétel kellene hogy kiderüljön most hogy állsz ha rosszabbul akkor gyógyszert szedni rá. Nincs ott magán endokrinológus aki tuti leveszi neked a vért? Vagy nőgyógyászati magánrendelő? Felénk ott is csinálnak t3 és tsh vérvételt, 7-8 ezer ft nem olcsó de megéri ha tudod.
2013. ápr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

FT3 FT4 értéked van?

Nekem (Mo-on) havonta kell kontrollra járnom, terhesség alatt. Kb a 12. héten volt rossz a TSH értékem elöször. Vagyis akkor vették észre. Gyógyszert nem kaptam. Mostanra egész jól beállt gyógyszer nélkül

is. Viszont a baba védelme érdekében muszáj kontrolálni...

30 hkm

2013. ápr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5 felettivel estem teherbe,aztán lement 4-re de most megint nőtt és baba egészséges.
2013. ápr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem 2,2 lett, Hashimotoval gyógyszer után. Kicsit túl van misztifikálva ez a pajzsmirígy dolog... az érték 4-ig jó, kell kontrollálni 8 hetente, az 1-2 közti értéket azoknál javasolják, akiknek valami miatt nem jön össze. szerintem a 20-30-40-es értékektől lenne félnivaló, de ismerek olyat, aki 41-gyel (!) lett terhes, elkezdte a gyógyszert és semmi baja. jódot ne szedj, ha autoimmun gyulladásos, mert az serkentheti. nyugi, ez a pajzsmirígyes dolog közel sem olyan forró, mint ahogy eszik, szuper dokim van, ő is ezt mondta.
2013. ápr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon koszi minden Kedves Vàlaszolonak! Olyan jol esik a nyugtatàs, nagyon félek bevallom oszintèn...
2013. ápr. 24. 19:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem mindig 2,8 körüli volt a TSH-m normál esetben, néha 3,3-ra is felment. Szívritmus zavar miatt nézták az értékét, de sem a szívemre, sem a TSH-ra nem kaptam gyógyszert. Egyszer 5 hetesen vetéltem, de akkor hüvelyfertőzésem volt éppen és ennek tulajdonítom. Van egy 6 éves gyerekem. Teljesen egészséges. Most 5 hetes terhes vagyok. 5,190-es!!! TSH-val estem teherbe az első próbálkozásra. Most a kontroll TSH-m 4,810 lett. Nem kaptam rá gyógyszert, doki szerint nem kell.
2013. ápr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!