Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon megijesztett az orvos....

Nagyon megijesztett az orvos. Volt már valaki hasonló helyzetben és nem lett semmi baj?

Figyelt kérdés
Az történt hogy tegnap voltam az SZTK-ban, terhes tanácsadáson. Ott elküldtek ultrahangra, de túl kicsi a baba a korához képest. Pontosan most már azt sem tudom hogy hány hetes terhes vagyok. Annyira bezavartak. Az utolsó menstruációm február 18.-án kezdődött. Utána Március 22.-én teszteltem pozitívat, de pontosan tudom hogy március 10.-én sikerült be a baba, mert csak akkor voltunk együtt párommal védekezés nélkül. A doki kérdezősködött hogy biztos pontosan mondtam az utolsó menstruációm időpontját, mert túl kicsi a gyerek a korához képest. Elméletileg 10 hetes környékén kellene lennem, de a gyerek mérete kb 7 hetesnek felel meg. 5 hét múlva kellett volna mennem ismét UH-ra, de azt mondta a doki hogy inkább menjek 2 hét múlva hogy nézzük meg a babát. Mi lehet a baj? Meg vagyok ijedve hogy valami baja van a csöppnek. Volt már valaki ilyen helyzetben? Nyugtassatok meg. :(

2013. ápr. 26. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha csak márc. 10-én voltatok együtt, akkor a baba biztos hogy fiatalabb mint a menstruáció alapján számított kora. Márpedig a dokik az utóbbival dolgoznak, ahhoz képest akkor nyilván kisebb a baba ha nem a 14. ciklusnapon fogant. 1-2 héttel lehet fiatalabb a számított koránál (ugye a fogantatás pontos időpontját nem tudhatjuk, mert nem tudjuk mikor volt a peteérésed, de ha 10-én voltatok csak együtt akkor 10 és 15 között bármikor megfoganhatott, mondjuk esélyesebb 10-13 között, de a spermiumok néha akár 5 napig is elélnek odabent). Nem tudsz mást tenni mint várni a következő UH-ra, még ha kisebb is lesz akkor is a számított koránál (ha ciklus közepe után fogant biztos hogy az lesz), de az látszik majd, hogy megfelelő mértékben nőtt-e az utolsó UH óta eltelt időben).
2013. ápr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, közben számoltam, a menstruáció alapján 9 hét 3 napos ma a terhességed. Ha 1-2 héttel később volt a fogantatás mint a 14. ciklusnap akkor simán lehet 7-8 hetesnek megfelelő nagyságú úgy, hogy minden rendben van vele.
2013. ápr. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam is így van, február 16-án volt meg utoljára március 8-án fogant a baba amit tuti. Vagyis a következő ciklus előtt. Nyugi nincs baj, majd a te babád is szépen megnő.
2013. ápr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, végképp ne idegeskedj emiatt! A babák nem egyformán fejlődnek. Az elsőnél engem is nagyon megijesztettek, túl kicsi, mindig 2-3 héttel kisebb volt a számítottnál, ijesztgettek, hogy nem fejlődik jól, meg koraszülés lesz, de úgy a félidőn túl elkezdte behozni a lemaradását, végül a 41. héten 3,85-tel született.

Most a másodikkal 8 hetesen mentem először, kapásból megkaptam, hogy még 6 hetesnek sem néz ki, nem túl biztató, szívhang nem érzékelhető stb. Megnézték 2 hét múlva, és még 2 hét múlva. Az orvos annyit mondott:

úgy látszik, későn érő típus.

Most voltam a 32 hetes UH-n, és most már a méretei alapján 33 hetesnek néz ki, szóval ő is szép nagy baba lesz.

Szóval ne izgulj, pihenj, szedj vitamint, ezzel tehetsz érte a legtöbbet!

2013. ápr. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezért kéne mindenkinek, aki biztosra tudja, mikor fogant a babája, inkább csak 14 napot visszaszámolni, és azt bediktálni, és akkor nem ijesztgetnének a dokik.
2013. ápr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!