Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valakinek van pozitív...

Ha valakinek van pozitív tapasztalata kérlek ossza meg! 9 hetes terhes vagyok, kevés vérzéssel kórházba kerültem, volt egy kis leválás, ami nem vészes, két hét fekvéssel állítólag kiheverhető. Viszont találtak egy miómát is. Mit jelent?

Figyelt kérdés
A mióma sajnos nagyon nagy, 6X5 cm-es, pedig ez még csak nőni és nőni fog. Nagyon kétségve vagyok estve, ezért kérlek, hogy ha valakinek van olyan tapasztalata, hogy ennek ellenére ki tudott hordani egészséges babát, az ossza meg velem. Köszi előre is!

2013. ápr. 26. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia en 7 hetesen kerultem korhazba eros verzessel. Magzat rendben volt es nem tudtak kideriteni mitol vereztem. 2 het alatt lassan emult a verzes. Amikor a doki vizsgalt nalam talalt egy nagyon pici polipot a mehszajamon es azt mondta az is verezhet.. most vagyok 18 hetes, es remenykedem minden rendben lesz. Neked is azt kivanom!
2013. ápr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy 4 cm-es miómám. Most vagyok 8 hetes. Szerencsére a méhem másik falán van, mint ahol a baba megtapadt, így nem zavarja. Azt mondják, hogy nő a terhesség alatt, de pl. a 5. hetes uh és a 7.hetes uh-hoz képest nem volt változás. Ugyanakkor a terhesség előtt kisebb volt. Szerintem ne aggódj, mert nem feltétlen okoz problémát. Mit mondta, mi okozta a leválást?
2013. ápr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat is, jól esik, hogy Nektek is van pozitív tapasztalatotok. A mióma kb. ugyanazon a részen van, ahol a baba megtapadt, viszont "csak" egy vékony szállal tapad a méh külső falához. A leválás kicsit feljebb volt, lehetett a mióma miatt is, de lehetett kevés sárgatesthormon miatt is. Most abból szedek sokat.
2013. ápr. 26. 17:27
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha a külső falára tapadt és csak vékonyan, akkor laikusként, de a józan paraszti észt használva nem hiszem, hogy sokban zavarhatja a babát. Orvos nem mondott semmit?
2013. ápr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nekem most 3 terhességemnél lett leválás bevérzés és hétről hétre nőtt. Most derült fény egy miómára is bár csak 1-2 centis nekem is szerencsére pont ellenkező oldalon van mint a lepény. A miómánál indult a burokleválás egyébként olyan 8 hetesen.

2 hetente járok kontrollra most vagyok 15 hetes, nekem is azt mondták nőni fog hormonhatásra a mióma de egyenlőre ugyanakkora!

Egyébként meg fekvés, nekem is azt mondták javasolták de megoldhatatlan 2 kicsi gyerek mellett.

A férjem nem lehet itthon hónapokra hogy ő lássa el őket arra meg nincs pénzem hogy hónapokra fogadjak vkit aki hozza viszi ellátja őket stb.

Nem is tudom más hogy oldja meg, akinek nincs családi segítsége (értsd ingyen)

2013. ápr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5 ös vagyok harmaDIK terhességem akart lenni persze csak a pont lemaradt a 3-as után...
2013. ápr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Doki szerint kevésbé releváns, hogy hol tapad és pont merre van, az fontosabb, hogy a gyerekkel együtt fel fog-e tudni emelkedni (azaz nem fog leszakadni) ill. nem fog a közepe elhalni és gyulladást okozni. Igazából ezek a veszélyek vannak, nekem is kéthetente kontroll, de azzal vígasztalt a doki, hogy több az esély arra, hogy mindez nem következik be. Ha meg igen, akkor műtenek, ahol 1-2% a vetélés és a körülmények miatt olyan 4-5% a baba fejlődési visszamaradásának esélye. Ez persze nem tragikus, de azért szomorú, ezért is akartam pozitív tapasztalatokat begyűjteni.
2013. ápr. 26. 17:46
 8/12 anonim ***** válasza:
5 ös vagyok nekem nem mondta a dokim ezt a műtét lehetőséget. Annyit mondott ha túl nagyra nő és szülési akadályt képez akkor császár lesz.
2013. ápr. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Gondolom azért, mert azt csak szélsőséges esetben teszik. Reméljük egyikünknél sem lesz ilyen.
2013. ápr. 26. 17:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Először is nyugodj meg mert az idegeskedés nem jó a babádnak sem!Sógornőmnek volt leválása 15 hetesen kórházban is volt 1 hétig vérzett nagyon. Végül sokat kellett pihennie bár egy óvodás gyerek mellett amennyit tudott..a 40. héten született meg az egészséges kislányuk. A barátnőmnek is volt miómája terhesség alatt neki nem nőtt sokat nem zavarta a terhességet. Szülés után kiműtötték neki. Szóval nyugi erősek a babák!!
2013. ápr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!