Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt normális a...

Terhesség alatt normális a barna folyás? Pár napja volt vér is, már csak barna folyás.

Figyelt kérdés
2 hónapos terhes vagyok kb. Köszönöm a válaszokat, aggódom, gyógyszert kaptam, de már 3 napja eszem.
2013. ápr. 30. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
A barna folyás általában valamilyen fertőzés jele (is) lehet. Nem viszket, ég odalent? Esetleg a folyásodnak nincsen szaga? Ha ezek közül egyik sem jellemző, akkor viszont én megmutatnám magam az orvosnak, mert ha nem fertőzés akkor (de nem akarlak megijeszteni!) lehet gond a terhességgel is. Lehet, hogy csak pihenned kellene, vagy valamilyen gyógyszert szedned, ezt nem tudhatom de én javaslom, hogy menj el mindenféleképp nőgyógyászhoz ha fertőzés, ha nem! (Mert normálisnak semmiféleképp nem nevezhető!)
2013. ápr. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Az elején teljesen normális ha barnázol, esetleg ha picikét vérzel is. (semmi esetre sem több napi 1 betétnél) De mindenképpen orvoshoz kell menni,hogy megnézzék mi okozza a vérzést. Nekem volt egy vetélésem, akkor rendesen meg jött 5 hetesen. Nem kellett műtéti befejezés. A mostani babámmal 11 hetes pocakban a 6-7 héten barnáztam majd egyszer kb. 2 órát picit véreztem. Nagyon megijedtem azt hittem ő is elment, de szerencsére semmi baj nem volt. Először Rutascorbint kaptam, a barnázásra, vérzés után sárgatest hormont, amit a 12-hétig kell szednem. Eddig minden rendben a babámmal remélem így is marad. A menstruáció idején, házasélet közben vagy után gyakoribb hogy vérzés van. Nem csak az első menstruációnál ha nem a 2.-3. kimaradtnál is gyakoribb a vérzés. Aztán a 12 hét után már elmúlnak ez a problémák, rosszulléttel, has fájdogálással együtt. Ha még is vannak ilyen tünetek akkor dokihoz kell menni. Szóval semmi pánik, mutasd meg magad a dokinak és ő majd megmondja van e ok az aggodalomra. Azon se lepődj meg, hogy a 12. hétig nem nagyon "érdekel senkit" hogy babás vagy, gyakori még ilyenkor a vetélés, probléma stb. Külföldön van hogy nem is foglalkoznak veled a 12. hétig. (se UH, se védőnő, se vérvétel, se semmi) Pihenj sokat, egyél sok zöldséget, gyümölcsöt és igyál sokat, ennél többet nem tudsz tenni.
2013. ápr. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
2. vagyok. A 6. héttől barnáztam 7 hétig, utána véreztem 1 napot és kb. a 8. héten múlt el a barnázás. A gyógyszer szedése után kb. 1 héttel múlt el a barnázás, viszonylag egyik napról a másikra.
2013. ápr. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

Miért mondasz ilyen butaságot kedves második, hogy normális ha az embernek barna folyása, esetleg vérzése van a terhessége alatt? Én még ilyet sehol sem olvastam vagy hallottam... Szerintem közel sem normális dolog, még akkor sem ha mostanában elég gyakori a kismamák között! Azért kell, hogy kezeljék mert nem természetes velejárója! (első voltam)


"A barnás folyás terhesség alatt általában nem jelent jót. Az első harmadban hormonprobléma okozhatja, ha ilyet tapasztalsz, azonnal fordulj orvoshoz, ha a saját orvosod nem elérhető, akár az ügyeletre is, itt fel tudják írni azt a tablettát, ami megmentheti a babát.


A szülés előtti utolsó 1-2 hétben a barnás-véres folyás a nyákdugó távozását jelezheti, ami a szülés beindulásának első jele."

2013. ápr. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem normális, már a saját dokimból kiindulva, azt mondta, hogy ha görcsölök vagy vérzek, azonnal kórház. Szóval hívd fel az orvosod vagy menj be a kórházba.
2013. ápr. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2 vagyok: Hát az én doki meg azt mondta, hogy semmi okom az aggodalomra, minden 4 nőnél fellép a terhesség alatt vérzés vagy barnázás. Mint látjátok nekem is volt vérzésem és barnázásom is és semmi bajom nem lett, se a babának. Én is többször elmondtam, hogy orvos feladata megítélni a vérzés okát, de nem kell egyből riogatni mindenkit, mert egyáltalán nem biztos, hogy valami baj van. Az ismerőseim 80% nak volt 6-10 hét között vérzése és barnázása és mindnek azóta egészséges gyermeke született. Akkor igen nagy baj van ha menstruáció esrőséggű vérzés, erős görcsök lépnek fel, és minden esetben orvoshoz kell fordulni ha vérzés, barnázás, megváltozott folyás lép fel, de a terhesség alatt előfordulnak ilyesmik, ha nem is normális vagy nem általános, akkor sem dől tőlük össze a világ. Arról nem beszélve, hogy a barnázás az esetek nagyon nagyon kicsi % utalnak fertőzésre, nagy részben hormon zavar okozza, szóval inkább ezt a kijelentést nevezném butaságnak.
2013. ápr. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A pecsételő vérzés kis mennyiségű vérzést jelent, ami a menses utolsó napjaiban megjelenő kevés barnás-rózsaszínes vérzéshez hasonlít. Nem mindig lehet eldönteni, hogy a megjelenő vér honnan származik. Terhesség alatt a méh vérellátása megnő, és kisebb hatásokra is megjelenhet pecsételő vérzés. Rákszűrés után, belső vizsgálatot követően, és szexuális együttlét után is gyakrabban tapasztalható, mint korábban, ettől nem kell megijedni.


[link]


Sajnos gyakori jelenség a terhesség alatti vérzés, vérezgetés, ez azonban nem jelent feltétlenül vetélést. Tudni kell, hogy az egyébként normálisan lefolyó terhességek mintegy 20%-ánál tapasztalható ilyenfajta jelenség. Ennek ellenére viszont mindennemű vérzés esetén, mely terhesség során jelentkezik, azonnal meg kell szüntetni tevékenységet, pihenjen le és a lehető leghamarabb értesítse nőgyógyászát.


[link]

2013. ápr. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező szed gyógyszert, tehát volt orvosnál. Ha az orvos nem mondta, hogy oka lenne aggodalomra, akkor nincs is oka aggodalomra. Nem normális a vérzés, de nagyon gyakran előfordul! Nekem is volt. És örüljön akinek nem volt, de az nem is tudja mekkora ijedelmet okoz az egy kismamának. És pont azért ijed meg az ember mert úton útfélen azt hangoztatják, hogy egyből gond van ha egy kis mama picit vérzik, pedig egyáltalán nem biztos, hogy baj van.
2013. ápr. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam, hogy feltétlenül baj van csak azt, hogy nem nevezném normális dolognak és, hogy én megnézetném mert lehet, hogy fertőzés de lehet, hogy nem.
2013. ápr. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
5-6hetes terhes lehettem mikor barnáztam.Elmentem dokihoz és azt mondta,hogy valószínűleg azért van,mert most kéne megjönnie.Barátnőmnek is volt vérzése kapott valami hormon tablettát.az ő fia 4éves az enyém meg 5hónapos.Ha már csak barna folyás van az azt jelenti,hogy 1-2 nap és elmúlik.Ha voltál dokinál kaptál gyógyszert ne aggódj!Minden rendben van.Kismamák rémálma a vérzés.Egyszer a nyak csatornám is vérzett 28 hetesen,attól nagyon megijedtem.Nem kevés vér jött ki.Egyből reszketni kezdtem az idegtől meg hányni.Ügyeletre mentünk egyből megvizsgáltak akkor már nem véreztem és jöttem haza.Terhesség alatt nem jelent jót a vér,de nem feltétlen akkora tragédia,mint ahogy itt nagyon sok nagyokos előadja.doki látott,már csak barnázol,semmi baj nem lesz!Kitartás,pihenés,és nyugalom!
2013. ápr. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!