Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés eredménye?

Cukorterhelés eredménye?

Figyelt kérdés

15 hetes kismama vagyok.Tegnap volt cukorterhelésem,aminek ma jött meg az eredménye,ami a következő lett:


éhgyomri: 4,5 nmol/L (ref.:4,1-6,0)

120 perces: 8,0 nmol/L (ref.:7,8-11,0)


A védőnőm azt mondta,hogy emelkedett a 120 perces.De a referencia tartományba esik bele,akkor miért emelkedett?Nem értem...Kíváncsi lennék a véleményetekre.Van/volt olyan esetleg,akinek hasonlóak lettek az értékek?


Délután hívom fel a dokit majd.


Köszönöm!


2013. máj. 3. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem már 7,2-nél mondták, hogy vigyázzak az étkezéssel. Ráadásul a 15 hét az még kisterhes, ált. Mo-n a 24-26-dik héten nézik, és addig még romolhat az érték.

A 8-ra már komolyabb diétát is adhatnak, ha 11 lett voltna, ami elvileg a tartomány felső határa, lehet hogy már gyógyszert is kapnál.

Vigyázz magadra, boldog babavárást!

2013. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod és a jókívánságot is!:)IR-es vagyok,ami miatt Merckformint szedtem napi 3x1 szemet az 500 mg-ból.Leállították a gyógyszert és azt mondták,hogy majd a terhelés eredményétől függ,hogy vissza kell e állítani vagy mi lesz.Addig is tovább kell tartanom a 160 g-os CH diétát.
2013. máj. 3. 12:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem diéta mellett ez nem jó eredmény. Nekem 7,4 lett diéta mellett 16 hetesen. Az sem volt jó. Azóta inzulin kell, de kibírható. Nem küldtek tovább? Doki mit mondott?
2013. máj. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!