Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen méretű újszülött ruhát...

Milyen méretű újszülött ruhát érdemes venni?

Figyelt kérdés

Anyukám és anyósom is azzal cseszeget, hogy hamar kinövi, vagy lehet jó sem lesz rá a ruha. Vettem 56-osból is, ill. 62-esekből is vegyesen. Elképzelhető, hogy tényleg már az elejétől fogva nem lesz rá jó?

Már az agyamra megy a "jajj de cuki viszont nagyon kicsi" kijelentés. Milyen ruhát vegyek, rögtön 68-asat? Az hatalmasnak tűnik egy újszülött számára.


Ti hogyan vásároltok? :)


2013. máj. 6. 08:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Normál súllyal született újszülöttre 56-os méret kell.
2013. máj. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mi veszünk egy-két 56-ost is, de az egyel nagyobbak praktikusabbak lesznek, nem sokáig használható az 56-os, nekem ezt mesélték :)
2013. máj. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az 56-os a legtöbb újszülöttre jó, de pár hét alatt kinövik, a 62-es azért általában a 3. hónap végéig jó szokott lenni, vay még tovább is...
2013. máj. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem, de nekem a 62-esre is azt mondják, hogy kicsi... Mivel én is és apuka is elég magas.... -.-
2013. máj. 6. 08:59
 5/14 anonim ***** válasza:
én mindegyik méretből betáraztam 1-2.t, de egyelőre a két utolsó uh-ra várok, ahol már lesz becsült súly. leginkább ahhoz igyekszem majd viszonyítani
2013. máj. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Jól tetted, hogy vegyesen vettél kisebbet, nagyobbat is. Előfordulhat, hogy nagy a baba és a legkisebb eleve nem lesz rá jó, van ilyen. Az öcsém is 5 kilóval született, a legkisebb ruhácskákat néhány hét alatt kinőtte. A picik gyorsan nőnek, ezért nem is érdemes nekik sok ruhát venni még, elég mindenből 3-4 darab, hogy ha koszos lesz lehessen cserélni. Úgysem tudnál az első egy két hónapban ráadni egy szekrénnyi tündéri ruhácskát :)
2013. máj. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egyik barátnőmék is nagy babára számítottak, mert mindketten magasak. 49 cm-rel született a kisfiuk. 1 hónapig 50-es ruhákat hordott, de az elején még azok is hatalmasak voltak rá.

Mi is vettünk 62-es ruhát, amikor mutattuk anyósomnak, azt mondta rá se tudjuk majd adni. :)

Nem árt, ha van néhány 56-os. Ha nagyobb lesz a babátok, akkor csak pár napig-hétig adod rá, ha kisebb, akkor meg úgy is venni kell még hozzá.

31 h km

2013. máj. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Háát.. szerintem akkor 56-osból elég 2-3, és 62-esből is, vegyél a nagyobbakból többet, és ha mégis picurka lesz a baba, legfeljebb beszereztek még egyet-kettőt a kisebbekből is. Ha pedig eleve nem lesz jó rá a kis méret, legfeljebb eladjátok, vagy elajándékozzátok.
2013. máj. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A születési méret nem feltétlenül van összefüggésben a szülők méreteivel.. Meg nemcsak a hossz, hanem a súly is számít babánál. Én 162 vagyok, férjem 178 (szóval viszonylag alacsonyak vagyunk), a lányom piciként is született, a fiam viszont 59 cm-vel, és 4100 g-vel. Legnagyobb volt a gyermekágyas osztályon. Az 56, 62-s ruhák a legtöbb újszülöttre azért jók, ritka, hogy nem. A 68-as viszont ahhoz képest óriási.
2013. máj. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlagos újszülött 51 cm, egy átlagos 1 hónapos 54 cm.

A lányunk 50 cm-rel született és legalább 6 hetes koráig 56-os méretet hordott. Óriási volt rá a 62-es. Hiába csak pár hétig jó rá, akkor is meg kell venni, mert valamit adni kell rá. Ha 2-3 darabot veszel, akkor minden nap ki kell mosni azokat és reménykedni, hogy másnapra megszárad.

2013. máj. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!