Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Honnantól kell...

Kismamik! Honnantól kell számolni a terhességet?

Figyelt kérdés

Pénteken voltam uh-on, s én egyből mondtam, hogy sztem 6 hetes terhes vagyok, hiszen úgy tudom, hogy az utolsó menstruáció első napjától kell számolni. Nem a fogantatástól, hiszen az nem mindig egyértelmű. Erre a doki azt mondta, hogy ne mondjam, hogy 6 hetes vagyok, majd ő a köv. uh-on megmondja a méretekhez képest. De ő amikor elkezdett számolni, akkor a valószínűsíthető peteérésemtől kezdve számolta.


Tehát akkor most hány hetes terhes vagyok?


Amikor az utolsó menszim megjött vagy amikor valszeg megfogant? :)


2013. máj. 6. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdekes. Én 3 kórházban 5 különböző orvosnál és 2 ultrahangos hölgynél jártam a terhességem alatt és mindenki az utolsó menstruációhoz számolta a terhességem.
2013. máj. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
utolsó menses első napja, a doki meg elég fura, szerintem :O
2013. máj. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindig az előző mensi első napjától számoljuk. Az orvosok is, elméletileg. Aztán később a méretek alapján még módosíthatják. Én is azt hittem, hogy 10 hetes vagyok, mikor mentem, de addigra már 11 -et mondott, mert nagyobb a baba. Nem középidőben fogant. Engem már teljesen összezavartak, mindig az utolsó nődokis beszélgetés után aktualizálok fejben. Én sem értem, hogy lehetek egy héttel idősebb, ha előző mensitől számolunk. :)
2013. máj. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a baba méretei alapján számolták, így az utolsó menstruációm 5. napjától van számolva.
2013. máj. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam elsőként az utolsó menstruáció alapján számolták, de a 12 hetes uh után módosítottak, mert kb 2 héttel kisebb a pici. Azóta is ez alapján járok a vizsgálatokra, és a baba is ennek megfelelő ütemben fejlődik. (mármint még mindig 2 héttel kisebb mint az utolsó mensi szerint) Állítólag ez a megbízhatóbb.
2013. máj. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm. Ez nekem is elég fura.


Így hirtelen azt sem tudom hány hetes vagyok :)


Eléggé megzavart, hogy akkor eddig rosszul tudtam.

2013. máj. 6. 12:09
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Először mindig úgy számolják hogy az utolsó mensi első napjától majd ahogy telik az idő ha kell korrigálják az uh-s adatok alapján.
2013. máj. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!