Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árt a magzatnak ha sok édesség...

Árt a magzatnak ha sok édességet eszek? Nem vagyok cukorbeteg nem híztam sokat és a formámat majd visszaszerzem szülés után szóval nem a magam szempontjából érdekel.

Figyelt kérdés

Egyszerűen sokszor rendes étel helyett is édeset eszem.

Nem a magam szempontjából kérdezem hogy majd biztos jól elhízok és nehezebb lesz lefogyni mert visszatérve a szokásos mozgáshoz (amit most egyáltalán nem tehetek mert veszélyeztetett vagyok) meg a terhesség előtti étrendhez nem gondolom hogy problémát okozna lefogynom.


2013. máj. 11. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj? Ha közben beviszed a szervezetedbe a kellő mennyiségű vitamint is akkor semmi baja nem lesz. Azt edd ami jólesik.
2013. máj. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát csak hogy mindenhol ezt olvasni újságban könyvben, babás oldalakon a neten hogy zöldés gyümölcs tejtermék stb. és édességet ne együnk egyáltalán vagy nagyon ritkán. És azon gondolkoztam van e vmi egyéb oka is mint hogy elhízástól féltik a kismamát?
2013. máj. 11. 15:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezért írtam a vitaminokat. És gondolom nem arra gondoltál,hogy reggeltől estig édességet eszel.Egy gondoskodó kismamának tűnsz, így zöldség,gyümölcs beviteled elegendő lehet. Ha könyvekből meg internetes oldalakról olvasol akkor szinte semmit nem ehetsz,ihatsz,csinálhatsz. A szervezeted úgyis tudja mire és mennyire van szükséged.
2013. máj. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős kismama vagy?

Ártani nem feltétlenül ártasz a babádnak és ő elveszi magának a vitaminokat és társait előbb lesz neked ebből problémád. Viszont a terhességi cukorbetegségnek nagyobb lehet a kialakulása ha nagyon nem figyelsz oda, hogy mit eszel.

Tudom nem lehet nagy könyv szerint étkezni én is kismama vagyok és vannak napok amikor kívánom a nasikat de igyekezz nem csak ezeket enni. A lányommal minden nap ettem valami csokit nasit sütit +10 kg-al mentem szülni a mostani terhességemnél meg figyelek, hogy mit eszek és egész jól karban tartom a súlyomat a többlet gyakorlatilag csak a babám és őhozzá tartozó kellékek. Persze eszek édességet most is csak az a külömbség, hogy nem minden nap.

2013. máj. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Gabi86 ***** válasza:
Én nem tudom hogy árt e,de szerintem nem.én imádom az édességet.Előtte is sokat ettem.(Minden nap valamit.)Most is így teszek,sőt általában azzal indítom a napot.Eddig minden rendben volt a babával és velem is.A terhességi cukormérésem is jó lett.Pedig azt terveztem hogy a mérés előtt leállok egy kicsit az édességgel,de nem bírtam és így is tökéletes lett.Sőt mindenki azt mondja hogy ha nem lenne hasam meg se mondanák hogy terhes vagyok.pedig 12kg híztam.a párom mindig azzal szekál hogy amikor meglát hátulról akkor el se hiszi hogy terhes vagyok csak ha megfordulok és ott egy nagy hasam. :-)
2013. máj. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

33.hetet kezdem, 8 kiló plusznál járok normál súlyról indultam de a melleim már elejétől 2 szer akkorák pl.

Mindennap eszem édességet így értem a sokat szerintem ez sok vagyis elvileg az egészséges táplálkozásban nem eszünk mindennap édességet.

Ma is túl vagyok 2-3 szem pilóta kekszen és délután tuti megyünk fagyizni is a férjemmel. Szóval nem vonom meg magamtól egyszerűen azokat kívánom.

Kekszet, csokit is szoktam enni jó minőségűt vagy palacsintát sütit szóval valamit mindennap.

Vagy pl. hogy uzsonnára vagy tízóraira nem tejterméket eszek meg gyümit mondjuk (szoktam gyümölcsöt enni de azt máskor és így rámtör akkor kampányszerűen) hanem akkor is mondjuk tejbegríz kakaóscsiga vagy ilyesmi.Nem tudom esetleg ha édesítőre kicserélem a cukrot az olyan ételeknél amit én főzök? de azt se tudom terhesen mennyire tanácsos, édesítőt enni napi szinten.

2013. máj. 12. 07:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom hanyadik válaszoló vagyok második babámat várom elsőnél én is ugyan így ettem most nem figyelek. Ha édesítő szerre akarsz váltani akkor figyelj oda, hogy természetes legyen. pl a nyírfacukor. Szerintem ennyitől nem lesz baj, csak saját tapasztalat, ha nem figyelsz oda a szoptatás alatt nagyon megszaladhat veled a ló. Én a szoptatás alatt majdnem 10 kilót híztam, mert ugyan azt az étkezési szokásokat követtem mint terhesen, csak ugye kevesebbet mozogtam mert egy újszülöttel nem lehet télen annyit menni mint előtte.
2013. máj. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nekem most van az a gondom hogy nem mozoghatok csak minimálisat veszélyeztetettség miatt ...

Remélem hogy szoptatás alatt nem leszek ennyire kívánós. Korábban érdekes hogy nem voltam ilyen, az édes péksütiket vagy tejbegríz tejberizs meg se ettem volna soha, fagyit is utáltam...

2013. máj. 12. 09:09
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Húú én terhesség alatt napi 1 tábla Milka, sütik, pudingok... :)

Annyira kívántam, h nem bírtam nem enni egy rakással minden nap... :)

Baba makk egészséges lett. :)

2013. máj. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!