Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lelkileg teljesen tönkretett...

Lelkileg teljesen tönkretett az abortusz. Hogyan tudom rendbe tenni az életemet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a kérdésemre fogok kapni hideget-meleget.

Van két kisfiam, férjem, akivel nagyon szeretjük egymást. Soha nem voltam felelőtlen a védekezés terén, sokáig fogamzásgátlót szedtem, de kb egy éve áttértünk az óvszerre, mert a hormonoktól szó szerint idegbeteg voltam. Soha semmilyen balesetünk nem volt még gumival, de nemrég sajnos mégis lehetett rajta kis lyuk (mi mindig leellenőrizzük, de nem láttunk rajta hibát), mert ismét teherbe estem. Szívünk szakadt meg, mert mindent összevetve sajnos arra jutottunk, hogy nem tudjuk vállalni a babát. A 8. héten megvolt az abortusz... Ez 5 hete történt, és azóta mindennel és mindenkivel bajom van, főleg magammal. Mindenbe belekötök, veszekszem, sírok egyfolytában, szeretet hiányom és önértékelési zavarom van. Álmos, fáradt vagyok, rossz kedvű és türelmetlen. Mintha kezdődő depresszióm lenne, és ezek egyértelműen a műtét után jelentkeztek. Nem tudok megbocsátani magamnak, és emiatt rossz minden. Volt valakinél ilyen? Mit lehet tenni ilyenkor? Félek, hogy megromlik emiatt a viszonyom a férjemmel, vagy nem tudok emiatt 100%-ig megadni mindent a kisfiaimnak.


2013. máj. 15. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

sajnálom ami történt, nem lehetett könnyű.

azt vettem ki a szavaidból, hogy a férjed melletted áll és a döntés közös volt. beszélgessetek, akár ezt is újra beszéljétek át. a történteken nem fog változtatni, de talán könnyebb lesz feldolgozni.

az sem szégyen, ha felkerestek egy szakembert, akihez akár mind a ketten el tudtok menni.

kivánom, hogy legyen erőd és kitartásod! :)

2013. máj. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos az abortusz utáni depresszió nem ritka dolog. Mindenképpen keress fel szakembert (pszichológust)!
2013. máj. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, olvasd el ezt a cikket, igenis helye van a gyásznak abortusz után, találsz benne linkeket segítő csoportokról és arrl, kihez tudsz fordulni beszélgetni, lelki támogatásért:

[link]

2013. máj. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat! Hihetetlen sokat segítettetek!
2013. máj. 15. 20:35
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!


2 út áll előtted. Az egyik az önfelmentés, a másik a szembenézés. Az első könnyűnek tűnik/het, gyors, és eredménytelen, a másik nagyon nehéz, iszonyatosan nehéz, hosszú, de enyhülést adó. Én - úgy, hogy nincs tapasztalatom - az utóbbit javasolnám. Ami megtörtént, azon sajnos már nem lehet változtatni. Fontos, hogy a férjeddel együtt, a kezét fogva, teljesen nyíltan, nem virágnyelven, a dolgokat a nevükön nevezve nézzetek szembe a történtekkel. Hangosan mondjátok ki a gondolataitokat.

Azt írod, nem tudsz megbocsájtani magadnak. Ebből gondolom, hogy bűntudatod van. A bűntudat az abortusz után természetes, én úgy gondolom, akkor még nagyobb a baj, ha ez a jelenség elmarad. A bűn fiziológiája egyszerűen ilyen: törvényszerűen követi a bűnbánat, de, és itt jön a jó hír: a bocsánat is. Tudnod kell, hogy az életetek sohasem lesz már olyan, mint a beavatkozás előtt volt. A baba meghalt, nem ismerhettétek meg, neki nem lesz születésnapja, karácsonya, diplomaosztója, esküvője, gyermeke. Őt nem várta és nem szerette senki.És ez nagyon fáj neked. Mégse félj átadni magadat a tények okozta érzéseidnek. Ha üresnek érzed magad ott legbelül, akkor is tedd meg ezt a fájdalmas lelki utazást és várd meg, amíg eljutsz a felismerésig: végtelenül megbántad, ami tettél. Ha idáig eljutottál, lehet, hogy még mélyebben érzed majd magad, mint az elején, pedig ekkor már hatalmas lépést tettél a "gyógyulás" irányába. Fogadd meg, hogy többé nem teszed meg. Soha többé.

Ha végigjártad ezt az utat, próbáld megérteni, hogy miért is indultál el rajta. Gondolj arra, mindenki megbánja előbb-utóbb az abortuszt. A megbánás azonban lehetőséget is teremt a jóvátételre. Te hamar kaptál új lehetőséget a bűntudatoddal, ami tisztít. Aki csak élete utolsó pillanatában jut el odáig, hogy megbánja(legkésőbb ekkor mindenki megteszi ugyanis), annak már nem marad ideje jóvá tenni.

Ments meg te is legalább egy életet! Ha valaki az utadba akad, kovácsolj erényt a hibádból és mondd el neki a tapasztalataidat! Érvelj akár a személyes múltadból kiindulva amellett, hogy az emberi élet a legnagyobb kincsünk a világon. Meséld el, hogy az abortusz nem állítja helyre a várandósság előtti állapotokat. Hirdesd a magzatok élethez való jogait. Nézz utána, milyen fejlődési szakaszokon megy keresztül egy embrió, később magzat, amíg eljut a születésig. Ha kibírod, tudd meg, mi módon ölik meg az orvosok a magzatot.

És végül, tanítsd arra a fiaidat, ( akiket nagyon szeretsz, és akiknek mindentől függetlenül óriási szükségük van rád/rátok, hogy az emberi élet szent. A gyermek pedig öröm.

Összegezve tehát: ott próbálj adni, ahol elvettél. Az idő neked dolgozik. Nagyon drukkolok.

2013. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönök minden választ! Nem tudom, ki pontozott le titeket, mert nem én voltam, azt meg végképp nem értem, hogy pont az utolsó választ miért húzták le ennyire, mert nekem nagyon sokat segített! Mégegyszer köszönöm nektek!
2013. máj. 17. 00:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Örülök, hogy segíthettem. Ha bármiben tudok még, szólj, írj, akár privát is. Azért pontoztak le, mert a százalékaim (nekik köszönhető) alapján beazonosítottak engem. Ne is törődj vele. Abortusz témában teljesen más állásponton vagyok, mint ők és tudod, a lepontozás olcsó játék... Legyenek vele boldogok. A pontok engem nem érdekelnek.

Sok erőt Nektek!

2013. máj. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!