Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítséget kérnék Tőletek....

Segítséget kérnék Tőletek. Kész lett az AFP-m és nem tudok eligazodni rajta. Tudtok Nekem segíteni? Terhességi AFP 25,90 ng/ml, MOM érték 0,74, Korrigált AFP MOM 0,85, Terhességi HCG MOM 0,79mU/ml, APP Median 34,8 Ezek most jónak számítanak?

Figyelt kérdés
2009. okt. 2. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Kórosnak tekintjük a 0.7 MoM-nél alacsonyabb, illetve a 2.5 MoM-nél magasabb értéket, amennyiben a vérvétel megfelelő időpontban történt.

Sztem neked a normál tartományba esik!

2009. okt. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A 0,74-es MOM érték nem a túl alacsony kategóriába tartozik?
2009. okt. 2. 16:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem 0.77 lett, és nekem uh-n ráírták a papíromra, hogy genetikai tanácsadás! Beszéltem a dokimmal és mivel minden más eredményem rendben volt, az uh is tökéletes lett, ő is azt mondta felesleges. Én nem is mentem el, azóta is rendben vagyunk, hamarosan kibújik a kisfiam:)

39 hetes km

2009. okt. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nincs más lehetőségem, mint megvárni a jövő hét pénteket, amikor is vissza kell menni dokimhoz. :-( Hát ez van. De lehetséges, hogy csak kismama-parában szenvedek. :-( Köszönöm a választ.
2009. okt. 2. 16:40
 5/8 anonim ***** válasza:

A kapott eredmény elbírálása és értékelése minden esetben a gondozást végző orvos feladata, kóros lelet esetén pedig a genetikai tanácsadó véleménye tekinthető irányadónak a további diagnosztikus vizsgálatok elbírálása tekintetében.

Az alacsony AFP érték tehát nem minden esetben jelent genetikai rendellenességet, ennek elbírálása minden esetben genetikai tanácsadó feladata.

Ha valóban genetikushoz kell fordulnod én mindenképp az Istenhegyi Klinikát ajánlanám - Dr. Hajdú Krisztina szülész-nőgy. genetikus!

2009. okt. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igyekszem nem aggódni, de azért köszönöm a tippet.
2009. okt. 2. 17:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Tök jó az eredményed és a korrigált értéket kell nézni.
2009. okt. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtató választ. :-)
2009. okt. 3. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!