Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek a munkáltatója tb...

Akinek a munkáltatója tb kifizető hely, az a táppénz után a gyedet és az egyszeri anyaságit is a cégtől fogja kapni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 2. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
A tgyást majd később a gyedet a munkahelyen keresztül. Az egyszeri anyasági támogatás nem tb ellátás, az ügyben a MÁK az illetékes,
2009. okt. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bocs, én is a tgyásra gondoltam először... :)

Viszont nekem azt mondták a bérszámfejtésen, hogy az anyaságihoz is ők adják majd az igénylőlapot, azért is kérdeztem, hogy azt ki fogja utalni.

2009. okt. 2. 17:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én a Tgyáshoz kaptam a munkáltatómtól nyomtatványt és azt Ők intézték. Kellett hozzá az eredeti születési anyakönyvi kivonat. Az anyaságihoz én a kórházban kaptam meg a nyomtatványt melyen volt az igazolás, hogy hányszor voltam terhességi tanácsadáson!
2009. okt. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A táppénz, tgyás, gyed igénylése a munkahelyed feladata, még akkor is, ha nem tb-kifizető. Ha tb-kifizető akkor ők (munkahelyed)utalják, és elszámolnak a MEP-pel. Ezt jelenti, hogy tb kifizető!

A gyes és az anyasági támogatás a lakóhely, tartózkodási hely szerinti Államkincstárhoz (MÁK) tartozik. Eddig volt olyan, hogy a munkahely családtámogatási kifizetőhelyként működött és akkor velük kellett intézni, de ezt teljes mértékben (2008-ban)átvette a MÁK.


Tehát az anyaságit, meg a gyes-t neked kell intézni, a netről le lehet tölteni a MÁK honlapjáról az űrlapot, amivel igényelheted. Ha a munkahelyeden a bérszámfejtők megteszik ezt helyetted, azt csak szívességből teszik, nem feladatuk (csak a táppénz, tgyás, gyed).


Bocsi, ha hosszú volt a magyarázat.Boldog babavárást! Tb-s, bérszámfejtő kismami.

2009. okt. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, előző vagyok. Tehát a kérdésre válaszolva, a gyedet a munkahelyed utalja és elszámol a tb-vel, az anyaságit a MÁK fizeti. [link]
2009. okt. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!