Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mit írt a munkáltatójának,...

Ki mit írt a munkáltatójának, mikor terhességi "miatt" táppénzre ment?

Figyelt kérdés
Veszélyes munkahelyen dolgozom, így az első percektől táppénzre mennék!Pár mondattal segítenétek, hogy mit írjak a tájékoztatásba??Hogyan fogalmazzam meg röviden-velősen?Köszönöm!
2013. máj. 21. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Alulirott xy (minden szemelyes adatod) tajekoztatom hogy x. nappal kezdodoen orvosom veszelyeztetett terhesseg miatt tappenzre vett. A keresokeptelensegrol szolo igazolast mellekeltem. Datum, alairas.
2013. máj. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ilyesmi, hogy "szülés várható időpontja..." pl?

És még annyi, hogy van erre az évre még 15 nap szabim.Azt osszam el még az évre vagy más hogy csinálta?

2013. máj. 21. 14:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tappenz mellett nem lehetsz szabin.... Mondjuk en a helyedben ugy csinalnam, hogy bejelentenem a terhesseget es utana -amennyiben a munkaltato engedi, mert nem koteles- kivennem a szabit, aztan pedig tappenzre mennek.
2013. máj. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen, én is így szeretném...vagy előbb kiveszem a szabit és aztán bejelentem:-)
2013. máj. 21. 14:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
NE!!!! Eloszor jelentsd be. Szabi alatt kirughat, ha viszont bejelented, akkor mar vedett vagy.
2013. máj. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm. És mi van abban az esetben, ha bejelentem szóban és írásban is, egy időben, de a főnök a papírt nem írja alá és rögtön kezdeményezi a felmondást?Ezt is megteheti?
2013. máj. 21. 17:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pont emiatt mentem el ügyvédhez!

Először is, legyen tanúd. Pl.: a párod/férjed. (már eleve itt nyert ügyed van)

Valamint, add fel a papírodat postán tértivevényesen a cég címére a főnöködnek címezve. És kész, védve vagy, ha nem veszi át, a postás akkor is kézbesítette!

2013. máj. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tértivevenyes ajánlott levelkent kell feladni.
2013. máj. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!