Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mással is előfordul ilyesmi?

Mással is előfordul ilyesmi?

Figyelt kérdés

Ma töltöttem a 30. hetemet,és az utóbbi időben egyre gyakrabban jut eszembe a szülés,gondolom ez normális.De az is normális,hogy az esetek többségében én inkább azt szeretném,ha császároznának?

Egyébként is van rá némi esélyem,mert a gerincemmel vannak problémák...de még egyáltalán nem biztos.


2009. okt. 3. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy előfordul. :) Velem is így volt mind a kétszer, és ilyentájt már többször is álmodtam, hogy szülök. Nos, a szülés módjáról a következőket tudom mondani: az első babámat nagyon nehezen szültem meg, vákuum lett a vége, mert nem tágultam. A másodiknál emiatt császároztak, sokkal kevesebbet vajúdtam, de azt mondom, ezer sima szülés, mint egy császár. A sima után annyi volt a bajom, hogy napokig féloldalasan ültem, de császár után... Mint a nyugdíjas hadirokkant csiga. Nem mertem köhögni, nevetni, mérlegállásban hajoltam le, ha leesett valami stb.
2009. okt. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
biztosan mással is előfordult ilyesmi. Én nagyon szerettem volna természetes úton szülni, aztán császár lett. Most, a második babával méginkább azt szeretném, hogy sikerüljön természetes úton szülni, mert a császár a műtét után pokoli fájdalom. Én sokat vajúdtam, menet közben döntöttek a császár mellett, de a vajúdás fájdalmánál nekem sokkal jobban fájt, amit a műtét másnapján éreztem. Szóval, szerintem ne akard a császárt!
2009. okt. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is így voltam, féltem is, császárt akartam, főleg miután megmondták hogy nagyon nagy a babám. A végén tényleg császár lett, ami akkor biztos jobb volt mindkettőnknek, de utána.... :(( én azt mondom ne akarj császárt. Aki simán szült másnap már futott a folyósón, én meg... hát az első felkelés császár után, az mindenféle vajúdáson túltesz, borzalmas fájdalom, és utána még napokig nem tudsz lefeküdni, felkelni, oldalra fordulni, köhögni, nevetni, stb. 2 hét után éreztem azt hogy már jól vagyok.
2009. okt. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm,sokat segítettetek,már egyre kevésbé akarom...

Rettenetesen félek a fájdalomtól!Ha létezik ilyen fóbia,akkor nekem van :S

2009. okt. 3. 21:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pont így vagyok mint te, első szülésem nagyon rossz élmény volt, sokáig nem is akartam több babát. Most szántam rá magam, 8 év lesz a kettő között. Egész terhesség alatt azon agyaltam, de jó lenne ha megcsászároznának nem kellne vajúdni, csak kivennék és kész. De mindenki azt mondja sokkal rosszabb, és ami még visszatart az a heg a hasamon ami utána lenne. Már a finisben vagyok, remélem a héten megszületik, és már semmiképp sem szeretnék császárt:) Simán akarok szülni:)

39 hetes km

2009. okt. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetlen egyszer voltam egy vetélés miatt kórházban, akkor is csak két napot, szóval nem vagyok kórházhoz szokva. Engem a császárnál sokkal jobban elrettent, hogy lesz egy vágás a hasamon, mint az,hogy fájni fog a szülés. Még nem szültem, de meg vagyok róla győződve, hogy a császár sokkal rosszabb. Ráadásul nem akarok vágást, mert kis korkülönbséget szeretnénk a két teső között, a vágással meg várhatnék sokkal többet.


Hajrá, ne félj! A rendes szülés sokkal könnyebb!

24 hetes kismami

2009. okt. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gerinceddel gond van, rég kellett volna kérned javaslatot egy ortopédtól, hogy szülhetsz-e rendesen vagy nem. Nekem kérte mindjárt a doki, mikor megtudta, hogy el van törve 4 csigolyám... de rendesen szültem és nem bántam meg!!

A császár szerintem nagoybb fájdalom és lassabb gyógyulás, nem ajánom...

2009. okt. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
második válaszoló vagyok. én is féltem a fájdalomtól, és mint írtam, most is félek, mert bár nem 100% még, de valószínű, hogy a második is császár lesz. Ennek ellenére azt mondhatom, hogy a szülés, akár császár, akár természetes, a legcsodálatosabb, semmihez sem fogható élmény, ami létezik, és szeretném még, ha lehetne nagyon sokszor átélni (sajnos pont a császár miatt limitáltak a lehetőségeim). Mert a fájdalom nincs arányban azzal, hogy babád lesz. A fájdalom kibírható, és elmúlik, de amikor meglátod a kisbabádat, örökre megváltozik minden. Szerintem erre gondolj, és nem fogsz annyira félni! Boldo babavárást!
2009. okt. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: 2 ismerősöm is ötöt szült császárral, csak a megfelelő orvos kell hozzá, szóval hajrá! :o)

Kérdezőnek: én nagyon megszenvedtem az elsővel, egy év telt el, mire minden helyreállt, hüvelyi úton szültem, de mellettem egy császáros anyuka feküdt a kórházban, és én végignéztem az első napjait premier plánban, soooha nem szeretnék császárt, ha csak nem muszáj, és le a kalapot minden császáros előtt!!

2009. okt. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az első terhességemnél végig sírtam az utolsó egy hónapot annyiraféltem a fájdalomtól.Sehogy nem akartam szülni.Rettegtem 4 óra alatt simán megszültem a fiam 4200g-al.Most nem félek alig várom és nem szeretnék császárt.

22 hetes km.

2009. okt. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!