Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én egy 25 hetes kismama...

Én egy 25 hetes kismama vagyok nem rég voltam cukor terhelésen és 8.3 lett az eredményem. A védönöm szerint nagyon magas. Menyire jelenthet veszélyt a magas cukor a kisbabámra?

Figyelt kérdés
Meddig lehet jó a cukor terhelés eredménye?
2009. okt. 4. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
7.8-ig jó.
2009. okt. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia:)Nekem 7.8 lett mikor voltam terhelésen és a dokim szerint elég rossz eredménynek számit,aztán elküldtek ujra és az már jo lett naon 5.5!Diétáznom kellett(kell)!Ne aggodj csak kerüld az édességet és a tésztaféléket:)Énis ezt teszem és sokkal jobban érzem magam.34hetes kismama:)Boldog babavárást:)
2009. okt. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kórháza válogatja, de általában 7 felett már diétáztatnak.

Ha betartod a diétát, és jársz dietetológiára, semmi bajotok nem lesz!!

2009. okt. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem 10.6-os volt a cukroterhelésem. 160 grammos szénhidrát diétát kellett tartanom (nem is híztam semmit a terhesség alatt). nagyon szigorúan betartottam, és szültem egy normális súlyú (3280 gramm) teljesen egészséges kisfiút, aki már elmúlt egy éves. A cukrom a szülés után visszaállt a normálisra. szóval nagyon tartsd be a diétát, semmi nassolás, és nem lesz baj. Igyál sok folyadékot (vizet) is. Boldog babavárást!
2009. okt. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért nem olyan szörnyű a helyzet. Nekem is 8,2 lett a terheléses cukrom, és először 160 g-os CH diétával kezdtem, hetente járok kontrollra a dietetikushoz: minden héten egyszer éhgyomri vérvétel, aztán a reggelimet megeszem, aztán egy óra múlva megint vérvétel. Van, hogy vizeletet is kell vinni. Majd az erdményt nézi a dietetikus. Most adott plusz 10 g ch-t, így 170 g-os ch diétán vagyok. 5 hete csinálom, és azért néha elcsábulok egy egy túrórudira, egy gombóc fagyira, ma pl. túrótortát ettem marcipánnal, mert szülinapoztunk.


Szóval nem szenvedés az egész, bár az elején és is utáltam. Egy nap 6x kell enni, leszoktam a cukros dolgokról, üdítőkről, így már 5 hete nem híztam és nem is fogytam semmit. A baba elveszi azt ami neki kell, és én sem 25 kiló plusszal megyek szülni. (mert ahogy magamat ismerem diéta nélkül már 15 plusznál járnék. Így 7-nél tartok már 5 hete)


A magas cukor akkor jelent gondot a babóra, ha nem kezelik. Mindenfélét mondanak: mélepényelöregedés, koraszülés, szülés utáni inzulinproblémák a babánál stb. de én hiszem azt, hogy ezek csak tényleg szélsőséges esetben következnek be. Ez a cukorterheléses vizsgálat is újkeletű, régebben nem nézték. Ha néha elcsábulunk a diéta során, az még nem azt jelenti, hogy bajt csinálunk! A bébi tényleg nem a cukortól nő, ezért felesleges kalória. A nagy babák viszon tényleg ebből (is) lehetnek, ha valakit nem kezelnek. Nem a terhes vitaminoktól!


Szerintem nincs olyan, hogy Tilos ezt meg ezt enni, hanem ha megkívánjuk, akkor a diéta alpján, mértékkel. Már az is sokat számít, hogy a diétára hangolódsz.


A védőnő vagy a doki nem küldött el dietetikushoz még? Majd ő megmondja, mit hogy kell csinálnod.


Semmi gond nem lesz ezzel, ne aggódj.

További boldog babavárást!

32 hetes kismami

2009. okt. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!