Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyis van ez? Az utolsó...

Hogyis van ez? Az utolsó mensim 08. 01. -én volt, tehát aszerint már a 9 hetet is betöltöttem, ezzel ellentétben az orvosom szerint - vagyis az ultrahang szerint - 7 hetes és 3 napos hetes vagyok!

Figyelt kérdés
Lehetséges hogy ekkorát tévedjen a uh? Vagy valamit én értelmezek rosszul?
2009. okt. 5. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehetett egy késői ovuláció. Előfordul. Majd a többi ultrahangon kiderül.
2009. okt. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is mindig ez van. Most vagyok hatodszor terhes és mindig kb egy héttel mérik kisebbnek a babát az elején. Nem igazán jelent semmit. Később "összenő" a baba és a táblázat. Egy hét eltérésnél nem szoktak vele foglalkozni, csak akkor, ha két hét vagy nagyobb az eltérés. Olyankor felmerül, hogy átteszik a szülés várható idejét, de ez csak a 12 heti ultrahang eredmény után kerül szóba. Amúgy nekem a várandósság végére ,meg mindig túl nagynak találják a babát. Szóval nyugi, nincs semmi gond!
2009. okt. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi már a 25. héten vagyunk és mindig a 12. uh szerinti mérethez igazodik a baba. Ha az utolsó menstruációm szerint nézzük, már a 27. hétben lennénk, de nekünk kb 9 napot csúszott a megtermékenyülés. Ezt a csúszást viszont következetesen tartja a baba. Pont mindig akkora, amekkorának a z uh szerint lennie kell.
2009. okt. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem te ertelmezed rosszul a dolgokat. A szamitast mindig az utolso menstruacio elso napjatol szamitjak, azon az alapon, hogy 28 naposak a ciklusok es peteeres a menstruacio elso napjatol szamitott 14. napon tortent. Igen am, de ez nem mindig van igy, pl. nalam sem igy volt. Az en ciklusaim 26 naposak es peteeres a 8. napon volt. Ez az egy het kulonbseg pedig a 11. hettol fennall, azaz azota a meresek alapjan a pici mindig egy hettel elobbre jar, mint amennyit a menstruacio alapjan szamolnak. Most vagyunk 28 hetesek (mert adat), de a szamitott csak 27, es szerintem ez a kulonbseg fenn is marad a szulesig. Azert a mensitol szamolnak, mert azt altalaban a nok tudjak, hogy mikor jott meg nekik, mig az ovulacio datuma nem annyira pontos. Ha nalad a peteeres, pontosabban a teherbeeses a 14. nap utan kovetkezett be, akkor a baba meretei alapjan szamolt ido valoszinuleg kevesebb lesz, mint a szamitott. Ez egyebkent nem olyan gaz, mert ugy tudom, a vegen ugyis a baba meretei alapjan hatarozzak meg a szules varhato idopontjat. A lewnyeg ugyis az, hogy egeszseges legyen a baba.

Boldog babavarast!

28 hetes km

2009. okt. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors választ! Október végén megyek a 12. hetes uh, akkor majd talán megtudom pontosan mekkora is a pocaklakóm. Az AFP miatt gondoltam, hogy jó tudni a pontos időt, mert úgy tudom, hogy ennél a vizsgálatnál fontos, hogy pont a 16. héten kerüljön rá sor.
2009. okt. 6. 08:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Miert nem mesz inkabb integralt tesztre? Sokaktol azt hallottam, hogy az AFP nem mindig ad biztos infot. Ez persze nem a reklam helye, csak egy ajanlat. Egyebkent a 12. uh-n elvileg rairjak a papirra a baba biometriai korat, azaz a mert adatokbol szamolt kort. Nalam pl az alapjan szamoltak, hogy mikor esedekes az integralt teszt masodik vervetele. Gondolom nalad is igy lesz, egyszoval ne izgulj, idoben megtudod.

Boldog babavarast.

28 hetes km (az utolso valasziro)

2009. okt. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!