Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor mikor van az első...

Most akkor mikor van az első genetikai uh? A neten sok helyen azt olvasom, a 12. héten, úgy tudtam, és a nődokim is úgy küldött, hogy 12 hetesen, azaz a 13. héten.

Figyelt kérdés

Továbbá: azt olvastam, ha a 12. hétig nem jelentkezünk be a védőnőnél, akkor nem jár a szülési segély? Akkor lemaradtam? Holnap akarok bejelentkezni, 11+2leszek! Sok infó olyan össze-vissza!

Ti mit hogyan tudtok, veletek hogyan történt?


2009. okt. 5. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én mindkét gyereknél 8-9 hetesen voltam először védőnőnél.

Olyankor kapsz néhány beutalót formális belgyógyászati vizsgálatra,fogászatra.Ezeket el kell intézned,mielőtt először mész a terhes gondozóba.Laborba is menni kell,és ezekkel a leletekkel kell menned a dokihoz.

Az első gen. uh tényleg 12 hetesen van,ezt jól tudod.

A köv. a 18 héten van.

Az,hogy lemaradnál valami támogatásról,mert nem jelentkezel időben a védőnőnél,ezt még nem hallottam,de a mai világban bármi előfordulhat.

Szerintem ne parázz sokat,de az adott időpontokat érdemes betartani,mert egyes laborok terhességi héthez vannak kötve,tehát,ha később mész,fals lehet az eredmény,ami miatt megint aggódni fogsz.Nem érdemes ilyesminek kitenni magunkat és a babánkat.

2009. okt. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Abszolúte betartom a nődokim által szabott időpontokat, a neten való olvasgatás zavart meg egy kicsit a genetikai uh-val kapcsolatban. Védőnőnél is a nődokim tanácsára nem voltam még, aki azt mondta ekkor menjek, eddig ráérek.
2009. okt. 5. 14:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Pont tavaly karácsonykor voltam 12hetes, ezért csak januárban tudtam menni. Semmi gond nem volt.
2009. okt. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A védőnőnél akkor jelentkezel be amikor csak tudsz.A szülési segély ezzel nincs összefüggésbe.
2009. okt. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Genetikai Uh a 18. héten van.

32km

2009. okt. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ne izgulj,a segélyed biztonságba van,mert az orvosodnak négy pecsétet kell adnia a kiskönyvedbe,amíg meg nem szülsz,úgyhogy erről még nem késtél le.És a szülés után is Ő ad igazolást hányszor jelentél meg a rendelésen és a segélyt az alapján kapod.Nekem a védőnő így mondta.Majd bele rázódsz mi mikor van és hogyan,először nekem is minden kínai volt és zavaros,mit mikor hogyan és hova?!Kész káosz,főleg ha dolgozol melette.De pár hét múlva már kened vágod a témát,és ha minden igaz a védőnőtől kaptál,én úgy nevezem menetrend:),mikor hova kell menni,milyen vizsgálatra.Ezt érdemes olvasgatni és odafigyelni,de az orvosod és a védőnőd feladata hogy figyelmeztessen!!!
2009. okt. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
En is ugy tudom, hogy a genetikai uh a 18-dik heten van. Ekkor nezik at jol a baba szerveit, hogy megvannak a vesek, a gyomor jol mukodik-e, nyel-e a baba, belek, jol atnezik a szivet, az agyat jo alaposan stb. Persze a 12 heti uh is fontos de altalaban a terhesseg korat allapitjak meg vele meg azert atnezik a babat de a szerveket a 18-dik heten nezik ez a genetikai.
2009. okt. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12. héten van az első genetikai uh, de sokan nem mennek erre. Itt főleg a kromoszóma rendellenségeket nézik (13.,18.,21.). Lemérik a nyaki redő vastagságát, megnézik, hogy látszik e már az orrcsont. Általában ekkor van ez első genetikai vérvétel is. De ha erre nem mentél, még minidg lehet menni a 16. héten vérvételre és 18-20. héten genetikai ultrahangra. Az naagyon fontos! Most mentem keresztül ezeken, csak ezért tudom. Három vetélésen vagyok túl, ezért nem siettem el a védőnői látogatást, hiszen nem tudtam, hogy ez a baba velem marad e. A dokim is azt tanácsolta, hogy elég a 12. hét után, akkor mentem, semmit nem szóltak, kedvesen fogadtak. Nem hiszem, hogy a támogatással ez összefügg..de őszintén nem tudom biztosra.
2009. okt. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én ma voltam dokinál és mondta, hogy 14-16 hetesen kell mennem.
2009. okt. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én úgy mentem 12+4 naposan uh-ra, hogy nem volt kiskönyvem, mert a védőnő addig szóba se állt velem. Semmi hátrányom belőle. Az uh-on a súlyos genetikai elváltozásokat nézik, nézhetik 12 vagy 13 hetesen is, tök mind1. A gép kiszámolja majd a terhességi idődet, és annak kell majd megfelelni a uh-n látottaknak. Pl. én 12+0 napos voltam a gép szerint. És azóta is minden rendben. De a köv uh-n sem 18, hanem betöltött 19 hetesen voltam.
2009. okt. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!