Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érzett már ekkora kilátástalan...

Érzett már ekkora kilátástalanságot valaki?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok. Nagyon szerettem volna ezt a babát, és a párom is. Viszont iszonyatosan megromlott a kapcsolatom vele, egyszerűen tönkrement. Nem jó, nem működik, ezt nem lehet másképpen szép szavakkal leírni. Szerintetek így a bizonytalan érzelmekre szüljek? Minden héten leülünk hogy majd "innentől kezdve jó lesz minden", de semmi nem változik. 8 hónapja vagyunk együtt és most jönnek ki olyan ellentétek amiken nem lehet változtatni. Annyira abortusz ellenes vagyok. Mi csináljak. Annyira fáj a szívem. Ilyenkor mi a jó döntés?
2009. okt. 5. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Szia, 5 hónapja voltam együtt a párommal, (aki azóta már a férjem lett), amikor terhes lettem. Rengeteget veszekedtünk, iszonyat volt az egész. Nem gondolkodtam egy percig sem, hogy megtartsam-e a babát...ma már 5 éves gyönyörű cserfes kislány.:) Én azt gondolom, ha letudtok ülni megbeszélni, akkor annyira gáz nem lehet. Mi annak idején nem tuduk ezt sem megtenni. Most 37 hetes kismama vagyok, 5 éve összeházasodtunk, és kiválló a házasságunk. Minden szuper, de tényleg. Ne add fel, ha szeretitek egymást, akkor mindig van remény! Drukkolok nektek, hidd el minden ok lesz!
2009. okt. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Attól hogy a kapcsolatotok nem jó,de a gyereket nagyonszeretnétek,nem fontos együtt maradnotok.Lehettek nagyon jó szülők akkor is,ha már nem éltek eggyütt.Inkább legyetek külön,éstiszteljétek egymást,mint eggyütt és a gyerek egy rossz kapcsolatba szülessen.Tudok egy nagyon jó példát:A szüleim nem szerelemből házasodtak,csak azért mert már időseknek érezték magukat az egyedülléthez.Születésemtől fogva egy olyan családban éltem ahol a veszekedés mindennapos voltAz apám mindig is lenézte az anyámat,majd engem is ,ennek mindennap hangot is adott.Ma már saját családom van,most sem érek semmit a szemében.Ők még mindig eggyütt vannak,mert anyukám nagyon szereti a nagymamámat aki beteg.Ebből annyi a tanulság legyetek egymáshoz és születendő gyermeketekhez jók,különfedél alatt,mind hogy tönkre tegyétek mind hármótok életét eggyütt.Dönts okosan,minden jót!
2009. okt. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Neked kell érezned,h érdemes e szülnöd ennek az embernek!

Te látod,h mennyire durva a helyzet kettőtök közt!

Ha valóban bizonytalannak látod a helyzetet,akkor még idejében dönts! Azert,mert abortusz ellenes vagy és úgy kihordani egy gyermeket,aki semmiről nem tehet,h nem várják szeretettel-nagy felelőtlenség...

Az a magzat végig érezni fogja,h nem akarták,h világra jöjjön...ugyan abban a lelki állapotban lesz,mint Te!

Nem könnyű,de jól gondold meg mit teszel!Nagyon nehéz,mert neked egyedül kell eldöntened,h hogyan tovább,ha nincs aki lelkiekben támogasson!

Én csak minden jót kívánok és kitartás!

2009. okt. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Tanácsot sajnos így hirtelen nem tudok adni, de hasonló helyzetben én is voltam. Alig egy év együttjárás után házasodtunk össze. Az, hogy nem töltöttünk együtt elég időt előtte, kb. 2 évvel később jött ki, sokat veszekedtünk, már válni akartunk. Hülyeségek miatt romlott meg a kapcsolatunk, már nem emlékszem pontosan, mi volt a gond, de azt tudom, hogy hónapokig nagyon rosszul voltunk együtt. Vitáztunk, a párom sokszor azt vágta a fejemhez, hogy már hazajönni sincs kedve. Ha nem vagyunk házasok, biztos szétmegyünk, minden nap bőgtem, hónapokig szex sem volt. De én is nagyon szerettem, ő is nagyon szeretett. Arra már nem emlékszem, hogyan oldódott meg a helyzet, de azt tudom, hogy nagyon sok kompromisszumot kellett kössünk, békét hagytunk a másiknak, ha valami fájt, akkor sem mondtuk, figyeltünk minden egyes szóra, amit kiejtettünk a szánkon. Mindez már 4 éve volt. Azóta is együtt vagyunk, első babánkat várjuk, és jobban szeretjük egymást, mint eddig.


Én úgy vélem, ha nem csaljátok egymást, ha a párod nem iszik, ha jó ember, akkor nincs olyan dolog, amit ne lehetne megbeszélni. Ha összeveszünk, vagy valami baj van, mindig arra gondolok, hogy mennyire vágytam rá, hogy együtt legyünk, arra gondolok, hogyan ismerkedtünk meg, régi képeket nézegetek, és néha sírni támad kedvem, ha arra gondolok, hogy elveszíthetem őt. De együtt kitartunk minden jóban, rosszban, támogatjuk egymást, ha kell. Tudod, sokszor eszembe jut, hogy ha meghalna, valamit tennék, hogy utólag megtermékenyülhessek tőle, hogy a gyermekét kihordhassam. Ha szereted azt a férfit, akivel együtt élsz, akár egy picikét is, arra gondolj, hogy ez a baba nem a tiéd, hanem egy olyan kincs, ami kettőtökből van, és ami egy picike őbelőle neked.

Ha mindketten nagyon akartátok a babát, az most nem változhat meg. A gyermek nem olyan, mint egy plüssfigura, amit tőle kaptál, és ha szakítotok, a fejéhez tudod vágni. A baba az a kincs, ami által ő örökre veled marad.

Erre gondolj, mikor döntést hozol.


24 hetes pocis

2009. okt. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Tedd, ahogyan jónak látod. Nálunk akkor romlott meg a kapcsolat, amikor megszületett az első gyermek. Aztán jött a második, de nem lett jobb semmi sem. 10 év után szétváltunk. most van egy tüneményes párom, 1 éve és 6 hetes terhes vagyok!!
2009. okt. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Éppen ezért írtam ide mert nem tudom mit látok jónak... Egyszerűen nem látok semmit jónak. Egy nagy űr van bennem. Fájó, mert szeretem de ez már nem szerelem. És olyan ellentétek vannak ami nem tudom valaha jó lenne-e. Gondolok arra hogy nem tud semmiről beszélgetni velem, vasárnapi ebédeknél csak ül csöndben, a szüleimmel sem tud semmiről beszélni akárhogy kérem. És mindig elintézi annyival, hogy ilyen és kész, de mindenre ezt mondja akármit kérek tőle. Ma voltunk nőgyógyásznál, és csak álltunk egymást mellett mint 2 idegen...
2009. okt. 5. 16:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én egy túlzottan őszinte ember vagyok, most is az leszek, nem kertelek,aztán csak remélem nem haragszol meg.

Amit írsz annak kicsit olyan "szaga van", mintha azért írnád le, hogy végre valakiből kicsikard azt a választ amit talán hallani akarsz: hoyg ilyen kapcsolatra nem lehet gyereket válllalni. De amint látod, ezt eddig senki nem mondta, hanem mindenki valami megoldást próbál javasolni.

Neked kell eldöntened, mert én vagy bárki akármit javasolunk, és aztán ennek kapcsán akárhogy döntesz is,a mi életünk nettől nem fo9g megválzotzni, a tiéd viszont igen!

Én egy dolgot tudok hozzáfűzni,ami az én esetemben igaz: egy szuperjó,harmónikus kapcsolatot is igencsak meg tud zabolázni egy picibaba,egy nem jó kapcsolatot méginkább, és a végén a gyerek issza meg a levét.


Egyáltalán, a párod mit szól a terhességhez,a babához? Meg kéne kérdezni őt is, hátha elő hozza az érzelmeit.


Nem okoskodok tovább.Sok sikert.

(Ui: mi ha már anyira dühösen forrongtunk a páromal hogy semmit se sikerült megbeszélni, leültünk egy pohár borral, és megeredtek az őszinte szavak...)

2009. okt. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Még egy dolgot fűznék hozzá ahhoz, amit a többiek elmondtak (nem akarom őket ismételni, de egy megjegyzés szerintem nem helyénvaló). Nem "ennek az embernek" szülöd a babát (ahoy valaki előttem szóló fogalmazott). Csak arra gondolj, ha a pici életéről döntesz, hogy TE akarod-e ŐT? Mert ha igen, akkor teljesen mindegy, hogy hogyan alakul a kapcsolatotok! Akarod őt és szeretni fogod! Az pedig, hogy az apja veletek él-e egy fedél alatt vagy sem - ez helyrajzi kérdés. Földrajz. De nem dönthetsz ez alapján egy kisgyerek életéről!!!
2009. okt. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek... MEGTARTOM! Mert nagyon várom őt...
2009. okt. 5. 21:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Jól döntöttél!!!!!!!! Sok boldogságot a babához! :)

puszi

8 heteske

2009. okt. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!