Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen tornagyakorlatokat...

Milyen tornagyakorlatokat lehet végezni terhesen? (6 hetesen)

Figyelt kérdés
Eléggé "duci" vagyok és éppen most akartam elkezdeni edzeni, amikor kiderült, hogy babám lesz. Azt is hallottam,hogy az első 3 hónapban nem javasolt a hasizomerősítés. Utána lehet? Futást ne javasoljátok, mert nem szeretem! Köszi
2009. okt. 5. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Semmilyet!

főleg nem hasizomerősítést!!!

2009. okt. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor csak vagyek vissza a kajából egy kicsit? Nem szeretnék több "tonnás" lenni!!!
2009. okt. 5. 16:55
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Azt mondják, hogy ha eddig nem edzettél, akkor ne babásan kezdj neki. Írtad, hogy elég "duci" vagy, de gondolom nem fogyókúrás tornára gondoltál, hogy majd azzal még fogyni is fogsz, ugye?

Én Rubint Réka kismamatornáját javaslom, de előbb mindenképpen konzultálj a dokiddal, hogy tornázhatsz e.

Én az első 3 hónapban nem mertem tornázni, de ez csak az én hülyeségem meg lustaságomra kifogás, már rájöttem.

Rékának 3*20 perces a tornagyakorlata, különszedve az első, második harmadik trimeszterre. Szóval az első 3 hónapban végigcsinálhatod az egy órát, aztán már csak 40 perc, utána az utolsó 3 hónapban pedig 20 perc torna. Heti két-három alkalom sztem elég.

Én sajna csak most kezdtem el az utolsó harmadban, de nekem nagyon bejött.


Egyébként ha túl sok lenne neked ez a torna, akkor sétálj sokat, napi fél-1 órát, vagy ússz, ha van rá lehetőséged.

A klinikán voltam kismamtornán, ez olyan gyógytorna szerű, ott a gyógytornász, aki tartja, megkérdezte óra elején, hogy mindenki betöltötte e már a 12 hetet. Szóval ilyen gyógytornás kismamtornát lehet, hogy csak a 12. hét után lehet elkezdeni. De ezek is jók. Inkább nyújtó, gerinckímélő gyakorlatok.


Hasizmot csak felsőhasizmot lehet csinálni, az első 3 hónapban azt nem csinálnék, utána pedig alsóhasira nem lehet gyúrni, csak óvatosan felsőre, az viszont kell is. Persze nem izomlázig, hanem csak egy párat, hogy mégis karban legyen tartva.


Ja, és nekem a dokim még a szobabiciklit is javasolta, hogy lehet azt is. Kérdezz rá a dokidnál azért mielőtt bármit is elkezdesz, ez fontos!


32 hetes kismami

2009. okt. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Nálam is hasonló a helyzet.

Hasizomgyakorlatokat egész végig nem lehet végezni. Csak majd a szülés után 6 héttel.

Az első 12 hétben pedig még a terhestornát sem javasolják. Utána doki engedélyével: szobabicaj, úszás, terhestorna csoportosan vagy DVD-ről, jóga.

Amit addig tehetsz, hogy ésszel eszel, és minden nap sétálsz fél-egy órát.

Ha szerencséd van, és nem nyílik a méhszáj, erős vagy belül, jó a vérnyomásod, egyszer sem véreztél be, stb, akkor a 2. trimezstertől engedi a doki a nagyobbacska mozgást.

De ez mindneképp csak átmozgató mozgás, semmiképp sem erősítő, annak nem most van itt az ideje.

6 hetes kismama

2009. okt. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

A felsőhasizom gyakorlatot a klinikán a terhestornán a gyógytornász javasolta és csináltuk is. Sokan már a 3. trimeszterben voltak, semmi gond nincs ezzel.


Nem olyan normális hasizom, mint amiket szoktunk nem babásan, hanem pont olyan, amiket akkor nem szoktunk, mert nincs értelme akkor csinálni:


Hanyatfekszel, lábaid felhúzva talpon, előrenyújtod a két kezed. A derekad besüppeszted a földre, fenék összeszorít és a fejtől indulsz felfelé, a karodat a térdig csúsztatod a combodon addig, amíg még a lapocka kissé megemelkedik, de a derék még lent marad.

Ebből lehet csinálni párat, nem azt mondom, hogy 4*30-at, hanem csak 6-8-at, mert ez csak felsőhasira megy, és a szülés utáni regenerálódást is könnyíti.

Nem én találtam ki, és nem írtam volna, ha nem hozzáértőtől hallom!

De ha valakinek ezzel is fenntartásai vannak, akkor nem csinálja, nem kötelező. Én a kérdésre válaszoltam, amiket én hallottam, és ezeket megbízható forrásból tudom.

Az előző 32km

2009. okt. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az első 12 hétben nem tornáztam, mert nem javasolják. Én úszni járok, mert az nem "veszélyes" és kismama tornára is hetente 2x. Én inkább szakemberre, gyógytornászra bízom magam, főleg, hogy elmondta az első alkalommal, miket nem szabad csinálni és miket szabad. Vigyázz az otthoni, DVD-s tornákkal, mert ha vmit nem jól csinálsz, azzal nagy kárt okozhatsz. Pl. nem sokan tudják, hogy vannak olyan tornagyakorlatok, amiktől leszakadhat a placenta. Ha kérsz az orvosodtól beutalót, akkor teljesen ingyen járhatsz olyan terhes tornára, ahol szakképzett gyógytornász felügyelete mellett mozoghatsz, illetve ingyen járhatsz úszni. Mindenesetre nekünk a most divatos DVD-ket a gyógytornászunk nem javasolta. Azok olyan nőknek készültek, akik korábban is intenzíven sportoltak, edzettek.
2009. okt. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!