Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6hetes terhesen náthás,...

6hetes terhesen náthás, torokfájós lettem. Lázam ma lett 37,6. mit tegyek, hogy ne legyen baja a babának? Milyen lázcsillapitó? Vagy már késő?

Figyelt kérdés
2009. okt. 5. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a védőnénim azt mondta,ha belázasodom akkor algopirint vehetek be nyugodtan.
2009. okt. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a háziorvosod. Az a biztos.
2009. okt. 6. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Panadolt mondtak, és a neten is azt olvastam, hogy paracetamol tartalmút szabad, de inkább menj orvoshoz, mert a TE babád még nagyon pici, a gyógyszer nem jó :(

Viszont a lázat csillapítani kell, tudtommal a kismamáknak alacsony lázat is, mert veszélyes a magzatra.

Menj el orvoshoz, majd ő mérlegel, hogy ilyen kisterhesen mit szabad ilyen hőmérsékletre.

2009. okt. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
És nem késő, nyugi :) Csak menj, remélem már a dokinál vagy :)
2009. okt. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 10 hetesen esten át ilyesmin, igaz nekem a lázam 38 fölött is volt. De nekem azt mondták az ügyeleten, hogy az első 12 hétben ne vegyek be semmit, hideg vizes fürdő. Max, ha "extrém magas" akkor vehetek be egy algopyrint. (megkérdeztem a dokit, mi az hogy extrém, azt mondta, ha 39-40 fölött lesz)

A torkomra viszont tantum verde cukorkát és torokfertőtlenítő sprayt kaptam, az viszont két nap alatt nagyon jól elmulasztotta a fájdalmat. És a lázam is lement egy éjszaka alatt, jól betakaróztam és sikerült kiizzadnom.

Remélem te is hamarosan meggyógyulsz!

2009. okt. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lázat az első 12 hétben is csillapítani kell,mert veszélyes a babára.Panadolt vagy Efferalgant szedhetsz!
2009. okt. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!