Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukros lettem....

Terhességi cukros lettem. Befektetnek a kórházba megfigyelésre! Volt már így valaki? Mit fognak ott csinálni?

Figyelt kérdés

Hétfőn kell befeküdnöm és péntekig kell bentlenni,mit fognak csinálni?Lehet a babámnak baja? 25hkm

Ha ezen már valaki áteseet elmesélné mi lett a vége?


2013. máj. 29. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia, én is terhességi cukorbeteg lettem, kb. 2 hete a 26.héten derült ki. A Margit Kórházba járok Bp.-en, ott glükóz terhelésest csinálnak, a 2 órás érték max. 7,7 lehet, nekem 10 lett. Nekem be kellett mennem diétás tanácsadásra, és tájékoztatást illetve papírokat kaptam hogy mit kell csinálnom, hogy kell étkeznem, stb.,Neked mennyi lett a 2 órás értéked? Mert az enyém elég magas, de eddig a diétát kaptam meg feladatnak.
2013. máj. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia! Nekem a 2 órás lett 8,2!Ezután elküldtek pár nap mulva úgynevezett tesztebédre ami nem állt másból csak pár kanál natur zöldségleves és 10dkg natúr szelet+5dkg rizs!Ezt megettem és utánna 1 órával lett a cukrom 7,0.Erre azt mondták bekell feküdnöm.De minek? én azt hittem ez nem magas eredmény!De nekik igen!!!!!
2013. máj. 29. 20:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezek szerint kórháza válogatja. Mert nekem sokkal rosszabb a cukrom. Még azt tudom elképzelni, hogy azt csinálják veled ott benn, amit nekem otthon kell. Naponta 6 étkezés, meg van adva hogy hány óránként, és hány gramm szénhidrátot lehet, kell enni. Majd minden étkezés után pontosan 1 órával mérni kell a vércukrot, és 7 alatt kell lennie. Táplálkozási naplót is kell vezetni amit átnéznek. 3 hetente 1 nap benn a terhesgondozáson, vérvétel, 24 órán át otthon gyűjtött vizelet vizsgálata Kissé úgy érzem hogy nálad túlzásba esnek, de a protokoll valószínűleg ez nálatok. Hová jársz terhesgondozásra? Egyébként nekem a reggeli utáni egy órásom sosincs 7 alatt (7,1-8,1) a tízórai és az uzsonna 5,5 körül van, az ebéd és a vacsora 6-7 között általában. Én júniusban megyek először kontrollra, állítólag levesznek a reggeli megengedett ch mennyiségből. A babának nem lesz baja egyébként ha karban van tartva a vércukor. Régen is voltak cukros kismamák csak nem nézték, és szerintem pl. a te eseted nem egy vészes kategória. Annyit mondott nekem a háziorvosom, hogy azért kell folyamatosan ellenőrzés alatt tartani, mert egyik hétről a másikra úgy megemelkedhet, hogy inzulinra is szükség lehet, majd szülés után helyreáll minden, hiszen a méhlepény által termelt inzulinnal ellentétes hormonokkal a hasnyálmirigy nem tudja tartani a lépést az arra hajlamosaknál. Aztán ha megszületik a baba és a méhlepény, már nincs ilyen konfrontáció.
2013. máj. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a terhességi cukorbetegség más mint a nem terhességi, más határértékek vannak megállapítva. Egy nem terhes embernél az étkezés utáni 1 órás ha jól tudom még 9 is lehet.
2013. máj. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszod! Vègre valaki aki normálisan leirta a dolgokat! Nagyon ott vagy a szeren! Terhesgondozásra Mátèszalkára járok (szabolcs megye)

Hát szerintem is tul van egy picit reagálva,na de ők tudják! :-):-)

2013. máj. 29. 21:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is Szbolcs megyéből vagyok (Kisvárda) , első gyerekkel én is terh cukros voltam. Nálunk ez úgy nézett ki, hogy a terhelés utánn ha magas volt az érték 2 hétig szigorú 160 g szénhidrátos diétát kellett csinálni, majd 3 nap kórház, ahol első nap semmi nem történe, köv. nap hajnal 4-től kezdet vért venni, vettek 4, 7, 11 talán 1 kor , majd 5 körül, 8-kor és az utolsó éjfélben volt, következő napra megvoltak az eredmények, ha minden OK volt mehettem haza, de tudok olyan akinek egy érték kiugrott, akkor pár napot bent volt és csinálta a diétát és újra megismételték. Ez volt 24 hetesen, majd innen kezdve 3 hetente és 35. héttől két hetente kellett menni tesztebéd után 1 órával vérvételre.
2013. máj. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na az szèp! Ennyi hülyedèget ilyen kicsi èrtèknèl.Szerintem túlreagálják.
2013. máj. 29. 23:45
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted. De te tanultál 6 évig az egyetemen, aztán még 5 évet a szakvizsgáig?

A 10-es cukor baromi magas.

És a 7 is magas akkor, ha előtte ilyen diétás dolgot ettél.

Nyilván azért fektetnek be, hogy érjék rendszeresen a cukrod, meghatározzák a napi CH bevitelt, és ha kell, akkor adjanak inzulint.

Inkább a túlzott óvatosság, mint hogy aztán szarul járj, nem?

2013. máj. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát a diétás ebéd hatására is eléggé felment a cukrod. Szerintem indokolt a fokozott odafigyelés, hiszen ez nem játék. Másrészt, ha befektetnek pár napra, folyamatosan tudják nézni a cukrodat és be tudják állítani a diétádat is. Mert gondolom azt elmondták, de ha nem, akkor majd el fogják, hogy végig diétáznod kell, nem csak addig, amíg jó értékeket kaptok.

A babának kezeletlen cukorbetegség esetén lehet baja.

Egyébként a terhességi cukorbetegség a terhesség után általában megszűnik. (kivéve, ha másvalami is van mögötte, amiről eddig nem tudtál, pl. inzulinrezisztencia)

2013. máj. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1,3,4-es vagyok. Ráadásul minél közelebb vagy a szüléshez, annál jobban oda kell figyelni a cukorra, ezt ma mondta egy barátnőm, aki szintén cukros volt valaha. Én azon csodálkozom hogy a te Kórházadnak mennyi pénze van, hogy ilyen ellátást nyújt. Vagy inkább ezért tud pénzt igényelni, bevételre szert tenni az OEP-től mert befekteti a cukros kismamákat?! Nyilván ha ez országos protokoll lenne, akkor minden Kórházban ezt tennék.
2013. máj. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!