Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Közel lakik az anyósom, eddig...

Közel lakik az anyósom, eddig sose jött, majd ha gyerek lesz biztos állandóan ott lesz (elegem van)! Kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A sógornőméknél van egy 2 éves kislány, aki mióta megszületett (főleg a legelején) állandó ott volt náluk.. Szegény sógornőm is elég nehezen bírta, pl. szoptatás közbe is állandóan piszkálta a picit, késöbb meg az állandó puszilgatás,okoskodás.. ami mostanság meg szinte minden másodpercre kiterjed és én is ettől már a falnak tudnék menni!!! Ő egy kicsit türelmesebb típus mint én, én nagyon hamar felkapon a vizet mindenen, meg ki is mondom ha úgy van..

Októberben szeretnénk a férjemmel mi is neki állni a "baba projektnek", de én már most attól félek (mivel pár házzal odébb lakunk csak) hogy állandóan majd ott fog toporzékolni és nem hagy majd minket nyugton, aztán majd a férjemmel miatta még többet veszekszünk majd (mert ha veszekedés van, az mindig csak miatta..)...így is elegem van a sok hülyeségéből... Hozzáteszem, hogy évi 1-2szer jönnek csak, amikor születés vagy névnapunk van, de tudom hogy ha lesz baba akkor meg majd nem hagy minket nyugton és mindig jönni fog... Ettől leszek majd mégjobban stresszes és félek h majd emiatt nem jön össze a baba..:S Így is sajnos elég stresszes vagyok mindenért, sz.tem alapból jön, sokszor nem tudom miért, ugyh. nem tudom mi lesz... Tanács?


2013. máj. 30. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hány évesek vagytok?:D Én felnőttként vállaltam babát, és már most szóltam, mindenki akkor jön, maikor hívom, természetesnek is veszik a kérésemet, de nálunk mondjuk alapból az a jellemző, felhívjuk az illetőt, mehetünk-e, főleg, ha baba van, legyen az anyós, após, nagymama.

Leülsz vele még most, és megbeszéled, hogy jó lesz, ha segít, és biztos fogsz neki szólni, de majd szeretnétek kettesben, hármasban is lenni, aztán kész. Nem kell túlragozni:)

2013. máj. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Na bammeg te neked is ez legyen a legnagyobb gondod.Októberben akrtok babaprojktbe vágni, s ezen jártatod az agyad???????????? Menj fűzz gyöngyöt, vagy dolgozz, vagy csinálj vmi értelmeset!

Van kicsi szád, szépen elmondod majd a mamának mikor és milyen sűrűn akarod látni, felállítod TE a korlátokat. Beleugatni csak annak lehet a tűúréshatáron túl aki hagyja.

Ilyen nagyon egyszerű.

2013. máj. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Úgy látszik baromi sok szabadidőd van, ha még közel sem vagy terhes, de már ezen hergeled magad. Foglald le magad valami értelmessel.
2013. máj. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%

Még csak oktoberbe kezdtek el probálkozni és ez a legnagyobb gondod??:-))

Majd gondolkodsz ezen ha meglesz a baba..)de mi van ha nem jön össze egyből lehet csak 3-4 év mulva megy át anyos..akkor majd ráértek ezt megbeszélni..

Én és a férjem sosem aggodtunk ezen...

2013. máj. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
Ti ilyen kis óvodások vagytok, hogy az van, amit anyu-apu-anyós-após mond? Nincsen saját véleményetek, akaratotok? Van szád? Akkor majd szólsz, ha valami nem oké. Amíg nem tudsz kiállni magadért se, ne vállaljatok babát, mert ott már őérte is ki kell állni...de ha már az se megy, hogy magadért, akkor ti még gyerekek vagytok, akiknek a szülők mondják meg, h mi lesz.
2013. máj. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi a "normális válaszokat"!!! Olyan válaszokat vártam, akik ugyanebben az élethelyzetben vannak és problémái vannak az anyósával! És nem tudom miért akkora gond ez hogy előre tervezek! A szabadidőre térve pedig annyi, hogy munkahelyem van és még otthon is estig teszem a dolgom!! Nem kell azért ekkora okosságokat írni, inkább ne írj semmit!! Normális válaszokat vártam!!
2013. máj. 30. 10:28
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, és ki tudok, tudunk állni magunkért! Van szám, megtudom mondani ami nem tetszik, nem is erről van szó!!
2013. máj. 30. 10:31
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

5. vagyok


Ha te ilyen kis mimóza vagy, aki így felkapja a vizet pár válaszon, hát téged anyósod megesz reggelire, de úgy kell neked :DD

2013. máj. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
De mégis milyen tanácsot meg normális választ vársz egy ilyen kérdésre azon kívül, hogy nyisd ki a szád és mondd el ha valami gondod van. De ez meg így elég viccesen hangzana ha odaállnál elé és megmondanád, hogy hát ugyan még csak tervben van a gyerek, de ha megszületik ne tessék már zavarni. :D Tehát ráérsz még ezzel bőven...
2013. máj. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
most rosszallod, h nem jön, de már előre izgulsz, hmi lesz, ha ygerek lesz és jönni fog?! felesleges szorongani rajta. annak a babának ti esztek a szülei, nektek kell egységet alkotnia férjeddel, mindent meg kell tudnotok beszélni egymással. plusz te leszel az anyukája, innentől kezdve mindenkinek meg kell értenie, h tanácsolni lehet, de dönteni te fogsz. párszor adj is ennek hangot ne bunkón, de határozottan és máris mindenki érezni fogja, h mi merre hány méter. amúgy tényleg éretlen személyiségre vall ennyi idővel az események előtt ezen problémázgatni. állj a sarkadra!
2013. jún. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!