Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A felszedett 20-30 kg-ok...

A felszedett 20-30 kg-ok "csak a pocira mennek". Szules utan is igy gondoljuk/latjatok majd?

Figyelt kérdés

Amikor az elso babamat vartam nagyon sokat hiztam (25 kg). Gyakran allitottam, hogy mind a pocira ment, nem is hiztam sokat testre, annak ellenere, hogy a nacikat azert cserelni kellett es nem csak a pocak miatt, nah meg nehezen is lehet elkepzelni, hogy ennyi hizas mind a pocira menjen.

Csak a hasam elvonta a figyelmet a tobbi testreszemrol.


Szules utan persze eltunt a pocak es maradt a kover derek, felkar, lufi arc, vastag combok, szeles fenek. Ott volt az a plusz, nem csak a pocin, akkor mar tisztan lattam, rajottem, hogy csak magam vigasztalasakent mondogattam azt a bizonyos mondatot.


Tobbszor latom itt is kismamak hozzaszolasat, hogy a terhesseg vegeig hiznak 20-30 kg-ot, vagy mondjuk felidoig 10-15 kg-ot, de "mind csak pocira ment".

Ez tenyleg igy van nalatok es szerintetek szules utan sem fogjatok latni a testetek tobbi reszen azt a jelentos pluszt, vagy csak ahhoz hasonlo onvigasztalo es figyelemelterelo taktika ez, amivel en is eltem terhesseg alatt?


2009. okt. 6. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem vagyunk egyformák, van ilyen is és olyan is. Láttam én is olyan kismamát, akinek, miután lement a poci, szinte ugyan úgy nézett ki, mint előtte 3 hónappal szülés után, pedig rengeteget hízott a babával. Nyilván ez is alkati kérdés.

Ezt nagyon sok minden befolyásolja, ki mennyire tud mozogni várandósan és szülés után is, ki milyen típusú, hány éves, milyenek az étkezési szokásai alapból és ezek mennyire változnak meg várandósság alatt. Egyébként pedig, amit mondtál, szerintem többségünkre igaz. Épp tegnap néztem képet, ami a szülés napján készült. Hatalmas a pocakom, de komolyan mondom, most is csinosnak láttam magam. Nem látszik a combokon, derekamon, karomon lerakódott háj, amolyan arányosan oszlik el. Azóta fogytam, ugye a poci nagy része pedig a baba volt, de, ha a mai képemet tenném mellé ugyan abban a beállításban, azt hiszem, sírva fakadnék. Eddig a szoptatás miatt meg egy másik várandósság miatt is (ami sajnos nem sikerült) nem igazán nézegettem, hogy mi a helyzet, mit kellene csinálni, mert nem tudtam volna magamat sem egy diétához, sem semmi komolyabb mozgáshoz tartani. Most viszont már egyre inkább érzem, hogy kezd visszatérni az erőm, néha már átalszom éjszakákat, akár kettőt is egymás után, így lehetségesnek érzem, hogy a plusz energiát erre is fordítsam.

Máskülönben nem vagyok oda az "aerobikozzunk nyugodtan a 9 hónap alatt végig" típusú felfogásért, és a szülés utáni eszeveszett fogyókúrákért, kemény edzésekért, de abban biztos vagyok, hogy nem könnyű dolog sem keveset hízni, sem pedig a megmaradtat leadni.

Azzal viszont semmi bajom nincs, ha egy kismama szépnek látja magát gömbölydeden is és nem kell pszichiáterhez járnia emiatt.

2009. okt. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A lányommal 32kg híztam.10 hónapba került mire lement rólam.Olyan voltam mint egy tank....

Remélem,hogy most ennyit nem fogok hízni,bár 18 hetes vagyok de már 5,5 kg rajtam van.....

Èn sok édeset ettem,meg ami jól esett.Sokszor mérte´k nélkül.

Tény diétázni biztos nem fogok most sem.Ami jól esik megeszem most is.Leg<en bármi is.

2009. okt. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én 58 kg-val lettem terhes és 20-at híztam. Nem láttam magam körvérnek, de a környezetem se. 9 hónapra ismét 58 kg voltam, mindennemű diéta nélkül. Ugyanannyit ettem mint előtte, csak szoptattam. Most a 28. héten 9 kg-nál tartok. Hihetetlennek tartom hogy sokan eddig alig híztak, sőt 4-6 kg-ot szednek fel egész terhesség alatt. Az fogyásnak minősül a baba súlyát figyelembe véve...
2009. okt. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!