Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz és Szülési szabadság?

Táppénz és Szülési szabadság?

Figyelt kérdés
Kérlek segitsetek. október 12-től táppénzre megyek, mert a munkahelyemen nincsen minden rendben.Ha kézbe kapom a fizetésem, akkor hogyan fogom megkapni a táppénzemet? A fönőköm már két havi fizetéssel lóg ezért döntöttem igy. Ha jól tudom akkor a munkáltató fizeti az első 2 hetet, a többit meg az állam? És ha a munkáltató nem fizeti ki nekem az első két hetet akkor mi van, az állam attól még fizeti a többit? Olyan bonyolult ez az egész. December 29 re vagyok kiirva és a szülési szabadságot a kiirt dátum előtt 4 héttel vehetem ki. Hogyan kell ezt elintézni? Érdemes már akkor kivenni vagy csak a szülés után, hogyan járok jobban? Nagyon tanácstalan vagyok. Abban sem vagyok biztos hogy minden járulék van utánam fizetve, azt mondta a munkáltatóm, hogy elvan maradva egy-két dologgal. Igy hogyan fogom megkapni a támogatásokat a szülés után? Köszönöm szépen a válaszokat előre is. 29 hetes kismama
2009. okt. 6. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Sántít a dolog!!! Erősen. Ha nem fizette tisztességesen a járulékokat nem fogsz kapni táppénzt sem. Már eleve gáz, hogy a kezedbe kaptad a fizud. Ha felmondasz, vagy felmondtál akkor már csak passzív táppénzre mehetsz el. Azt meg úgy tudom csak max 30 nap. Ha be vagy jelentve és tisztességesen fizette a járulékokat akkor a munkáltatónak kell intéznie a táppénzt. Az első két hetet ő fizeti, a többit az állam. Táppénzen lehetsz a szülés napjáig. Megszültél akkor szólsz nekik és intéztesd a Tgyást.

Remélem segítettem.

32km

2009. okt. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hívd fel az oep-et, ott biztosan tudnak segíteni. Táppénzt fogsz kapni még akkor is ha egy-két hónappal le van maradva a főnököd és érdemes azon is maradnod a szülésig, utána tgyás és gyed. Mindenképp járj utána a hivatalos úton, ne higgy el a főnöködnek semmit.... már csak azért is, hogy pontosan tudd mire számíthattok anyagilag...
2009. okt. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha táppénzre mész akkor az első 15 munkanapot fizeti a munkáltató. (nálad kpban) Utána az OEP fog utalni neked. (akár fizet a munkáltatód akár nem)A táppénzes papírokat természetesen a munkahelyeden a bérszámfejtőnek kell megcsinálnia és eljuttatni az OEP-hez. A munkáltatódnak elvileg ki kell fizetnie a táppénzt mivel a bérpapírodon is szerepelni fog. Gondolom be vagy jelentve csak kpban kapod a fizetésed.

Ha a munkáltató nem fizeti a járulékokat én úgy tudom, hogy ezért a dolgozót hátrány nem érheti. Szülési szabadság ügyében hívd fel az OEP-et.

2009. okt. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!